AirPods Pro در مقابل Apple AirPods : هر آنچه باید بدانید

AirPods Proبه نظر می‌رسد AirPods Pro از همه نظر تقریبا به AirPods (۲۰۱۹) برتری دارد. حذف نویز فعال (ANC)، بهبود باتری و تناسب بهتر داخل گوش باعث می‌شود AirPods Pro برای مالکان آیفون کیلومترها جلوتر قرار بگیرد و حتی برای کاربران اندروید نیز یک انتخاب مناسب باشد. سوال واقعی این است که آیا ایرپاد پرو (۲۴۹ دلار) ارزش قیمت بالای قابل پرداخت را دارد یا خیر، یا ایرپادز (۱۵۹ دلار) ارزش بهتری نسبت به پول پرداخت شده دارد. در این مقایسه Apple AirPods Pro و AirPods با ما همراه باشید تا جواب سوالات خود را بگیرید.

طراحی AirPods Pro در مقابل Apple AirPods

Apple AirPods Pro 11 in hand

AirPods Pro اولین ایرپادی است که دارای گوشی قابل تعویض است، چیزی که صاحبان آیفون از زمان عرضه ایرپادز اصلی آن را می‌خواستند. AirPods دارای سری‌های دوگانه‌ای نیست که داخل گوشی کیپ شود و همین امر است که کیفیت صدا را به شدت کاهش می‌دهد. در حالی که عدم وجود گوشی‌های لاستیکی باعث می‌شود، صدای محیط طراف خود را بشنوید، بر کیفیت صدا تأثیر منفی می‌گذارد زیرا صدای خارجی در نتیجه تاثیر بر شنوایی جزئیات موسیقی را از بین می‌برد.

در کنار قرارگیری بهتر درون گوش، ایرپاد پرو همچنین دارای قابلیت حذف نویز فعال هست، قابلیتی که در هدفون‌های قبلی اپل مشاهده نشده بود. ANC نویز خارجی را مسدود می‌کند که به شنیدن واضح صدای موسیقی در محیط‌های پر سر و صدا کمک می‌کند. این ویژگی همچنین از شنوایی شنوندگان محافظت می‌کند، زیرا به جای افزایش صدای موسیقی برای مقابله با سر و صدای محیط، می‌توانید ANC را روشن کنید.

به جز موارد فوق می‌توانید مطمئن باشید که هر دور ایرپادز طراحی یکسانی دارند. به جز اینکه در نسخه پرو ساقه دستگاه کوتاه‌تر شده که به ایمن قرار گیری آن داخل گوش و جلوگیری از افتادن آن کمک شایانی می‌کند. با همه این تفاسیر نمی‌توانیم منکر شویم که ایرپاد معمولی نیز از طراحی زیبایی و کارآمدی برخوردار است.

معمولا برای کسانی که با هندزفری‌های سیم‌دار اپل ارتباط خوبی داشتند، گزینه مناسبی است و اگر کمی محتاط باشید احتمالا از گوش شما نخواهد افتاد. بنابراین این شما هستید که تعیین می‌کنید چنین تغییرات جزئی در طراحی ارزش پرداخت پول بیشتر را دارد یا خیر.

 کارآیی AirPods Pro در مقابل Apple AirPods

AirPods 2 carpet

AirPods Pro با مقاومت IPX4 در برابر آب، دوام بیشتری نسبت به نسخه‌های قبلی خود دارد. مقاومت در برابر عرق و آب باعث می‌شود AirPods Pro نسبت به ایرپادهای قدیمی یک همراه تمرینی بسیار بهتر باشد. بهبود تناسب همچنین به این معنی است که گوشی‌ها راحت‌تر و ایمن‌تر در گوش شما قرار خواهند گرفت.

بسیاری از افراد استفاده از ایرپادهای قدیمی را به خاطر خطر گم شدن یا خراب شدن به علت تعرق در باشگاه‌های ورزشی کنار گذاشته‌اند، فقط توجه داشته باشید که هرگونه آسیب ناشی از آب تحت ضمانت قرار نمی‌گیرد. بنابراین همیشه باید مواظب باشید تا ایرپادز شما دچار مشکل نشود. این قانون باعث می‌شود، ضد آب بودن ایرپادز عملا برای کسانی که گارانتی گوشی‌ها برایشان اهمیت ویژه‌ای دارد ناکارآمد شود.

ایرپادزهای معمولی نیز آنچنان برای ورزش ناکارآمد نیستند، اگر برای وزرش‌های مانند بدنسازی یا دویدن از آنها استفاده کنید، کار شما را راه می‌اندازد. اما نمی‌توانید انتظار داشته باشید در ورزش‌های سنگین همیشه پایدار باقی بماند. باید دید این قابلیت ارزش صرف ۱۰۰ دلار هزینه بیشتر را برای شما دارد یا خیر. به جز در نظر گرفتن این موضوع در بقیه موارد این گوشی‌ها کارایی قابل قبول و حتی مشابه‌ای دارند. از نظر کیفیت ساخت کاملا مشابه هستند و حتی می‌توانید مطمئن باشید با کمی عرق کردن اتفاقی برایشان نمی‌افتد.

قابلیت کنترل

Apple AirPods Pro in hand outside

AirPods Pro برای کنترل‌های لمسی روی هر دو ساقه تورفتگی‌هایی دارد، در حالی که ایرپادهای معمولی از کنترل های لمسی و ضربه‌ای استفاده می‌کنند که شما برای دسترسی به آن نیاز به ضربه زدن به قسمت بیرونی گوشی دارید. نسخه Pro از سنسورهای نیرویی استفاده می‌کند که فشارهای کوتاه و بلند را بر روی ساقه ثبت می‌کند.

در هر دو هدفون، با وارد کردن تنظیمات بلوتوث iPhone و انتخاب نماد i در کنار دستگاه، می‌توانید عملکرد را سفارشی کنید. این موضوع اجازه می‌دهد تا به راحتی ایرپاذز خود را کنترل کنید و انتخاب کنید که با هر ترکیبی از لمس یا فشار چه اتفاقی می‌افتد.

اگر از iPhone استفاده می‌کنید، تشخیص خودکار گوشی را در AirPods Pro و AirPods (۲۰۱۹) دریافت خواهید کرد. برای مثال وقتی گوشی‌ها را از گوش خود بیرون می‌آورید، موسیقی به طور خودکار متوقف می‌شود و وقتی دوباره آن را داخل گوشتان برگردانید دوباره پخش خواهد شد. وقتی گوشی‌ها را داخل کیس قرار دهید نیز به طور خودکار اتصال آن با گوشی قطع خواهد شد. اگرچه اگر بخواهید می‌توانید این دستورات را در تنظیمات دستگاه iOS غیرفعال کنید.

کیس شارژر

Pictured is the Airpods case with the 'buds inside.

مهم‌ترین بخشی که ایرپادزها را برای ما جذاب می‌کند، قطعا همین قابلیت است که می‌توانیم بارها آن را با استفاده از کیس شارژر شارژ کنیم. قابلیتی که در اکثر هدفون‌های بی‌سیم امروزی در دسترس است. AirPods معمولی دارای دو مدل کیس شارژر است که هنگام خرید می‌توانید از بین آن انتخاب کنید.

یک مدل که دارای یک قاب شارژ استاندارد است و یا یک مدل که از یک قاب شارژ بی سیم Qi با ۴۰  دلار اضافی استفاده می‌کند. ایرپاد پرو تنها یک مدل دارد و آن هم دارای کیس شارژ بی سیم است، بنابراین نیازی به نگرانی در مورد هزینه‌های اضافی نیست. شارژ بی‌سیم مطمئنا یک ویژگی ضروری نیست، اما هرکسی که قبلا یک شارژر بی سیم Qi در خانه دارد، از آن قدردانی می‌کند.

نرم افزار

The AirPods Pro in the open case rest next to an iPhone that displays a pairing request pop-up notification.

کسانی که iPhone دارای iOS 14 دارند، می‌توانند از تعویض خودکار دستگاه با سایر دستگاه‌های Apple تا زمانی که همه آنها در یک حساب iCloud یکسان هستند، استفاده کنند. هر دو مدل AirPods همچنین دارای گزینه‌های دسترسی برای نمایه صوتی قابل تنظیم و نظارت بر میزان صدا هستند.

اعلان‌های وضعیت باتری با AirPods و AirPods Pro در دسترس است، بنابراین هرگز شارژ دستگاه را فراموش نمی‌کنید. یک ویژگی دیگر بهینه سازی باتری در هر دو ایرپاد است، به این صورت که روتین روزانه مصرف شارژ شما را یاد می‌گیرد و تا زمانی که لازم نیست از شارژر کردن بیش از ۸۰ درصد خودداری می‌کند. طول عمر واقعی باتری هدفون بی‌سیم بسیار کم است، اما این امر می‌تواند به افزایش طول عمر ایرپاد شما کمک کند.

AirPods و AirPods Pro هر دو از صدای فضایی با Dolby Atmos از طریق Apple Music یا Apple TV 4K پشتیبانی می‌کنند. صدای فضایی از صدای فراگیر در آهنگ‌ها با استفاده از Dolby Atmos تقلید می‌کند. برای واضح بودن، فقط AirPods Pro (و AirPods Max) از صدای فضایی با dynamic head tracking پشتیبانی می‌کند.

کیفیت اتصال و پشتیبانی از کدک بلوتوث

AirPods Pro Connecting

هر دو مدل ایرپادز و ایرپادز پرو به صورت یکپارچه به دستگاه‌های اپل متصل می‌شوند و از کدک بلوتوث AAC با کیفیت بالا پشتیبانی می‌کنند. هر دوی این مدل‌ها دارای تراشه H1 یکپارچه هستند که دسترسی به دستیار صوتی اپل سیری بدون دست را آسان می‌کند، استفاده ساده از دستگاه‌های اپل و بهره وری بیشتر انرژی در مقایسه با هدست های تراشه‌ای غیر H1 در این دستگاه‌ها محسوس است. بنابراین می‌توانید اطمینان داشته باشید که روی دستگاه‌های اپل بهتر از اندروید کار خواهند کرد.

در حالی که این ارتباط در داخل اکوسیستم اپل عالی است، در مورد استفاده از AirPods یا AirPods Pro با دستگاه Android نمی‌توان همین حرف را گفت. AAC جریان جهانی را در دستگاه‌های اندروید کنترل نمی‌کند و عملکرد در بهترین حالت متوسط رو به خوب است. کاربران اندروید هنوز بلوتوث ۵.۰ را استفاده می‌کنند و می‌توانند از طریق کدک AAC از این هدفون‌ها استفاده کنند، اما ممکن است بخواهند جریان SBC را برای کیفیت بیشتر مد نظر قرار دهند.

عمرباتری

A picture of a man wearing the Apple AirPods Pro against a gray background.

شارژ باتری AirPods Pro در استفاده مداوم از AirPods (۲۰۱۹) بیشتر است. در آزمایش با خروجی ثابت 75dB (SPL) از طریق یک دستگاه iOS، هدفون، AirPods (۲۰۱۹) چهار ساعت و هشت دقیقه دوام آورد، در حالی که AirPods Pro پنج ساعت و هفت دقیقه چشمگیر را با حذف نویز مدیریت کرد. هر دو آزمایش با پخش موسیقی از طریق اتصال بلوتوث AAC انجام شد.

با کیس شارژ، هر دو ایرپاد قادرند ۲۴ ساعت پخش ترکیبی را انجام دهند. کیس‌های شارژ نیز دارای قابلیت شارژ سریع هستند. مدل قدیمی‌تر در ۱۵ دقیقه شارژ ۱۸۰ دقیقه پخش را در دسترس قرار خواهد داد و کیس ایرپاد پرو ۶۰ دقیقه کارایی را در هر پنج دقیقه شارژ  ارائه می‌دهد. ریاضیات شما اشتباه نیست، این مقدار دقیقا یکی است، فقط اپل فقط تصمیم گرفت که عبارت خود را در صفحه مشخصات رسمی تغییر دهد.

کیفیت صدا

Apple AirPods, Apple AirPods Pro and Apple AirPods Max are on sale at Amazon

با توجه به هزینه AirPods Pro یا حتی AirPods (۲۰۱۹) ، باید منتظر چیزی باشید که خوب به نظر برسد. مهر و موم محکم ایجاد شده توسط نوک گوشی در AirPods Pro مطمئنا در این زمینه کمک می‌کند. نمودارهای زیر پاسخ فرکانسی هر دو جفت هدفون را نشان می‌دهد و AirPods Pro دارای پاسخ باس خنثی‌تر است.

ایرپاد پرو نسبت به ایرپادهای قدیمی دارای پاسخ باس خنثی تری است. این بدان معنا است که نسخه Pro صدای موسیقی شما را به آنچه هنرمندان و مهندسان در نظر داشتند، نزدیک می‌کند. شما نمی‌توانید از طریق برنامه تنظیمات iOS با هر دو هدفون EQ سفارشی ایجاد کنید، بنابراین آنچه می‌شنوید همان چیزی است که دریافت می‌کنید.

از آنجایی که ایرپادهای اصلی سر و صدای محیطی را مسدود نمی‌کنند، احتمالا افزایش بیس در تلاش برای مقابله با اثرات مشکلات شنوایی خارجی است. در یک محیط کنترل شده، ایرپادز (۲۰۱۹) دارای سطح پایین اغراق آمیزتری هستند، اما وقتی روی پلتفرم پر سر و صدا قطار قدم می‌گذارید به سرعت شنیدن نت‌های بیس سخت می‌شود.

This is the soundguys frequency response measurement chart for the 2019 apple airpods.

Apple AirPods Pro frequency response chart HATS

هنگام گوش دادن به AirPods (۲۰۱۹) در مقایسه با AirPods Pro ، درک جزئیات سه گانه برای شما دشوارتر می‌شود، زیرا تأکید بر باس قبلی بسیار بلندتر و فراتر از فرکانس‌های سه تایی بعدی است. این بدان معنا است که ممکن است برای شنیدن طنین و هارمونی‌های صوتی در طول قطعات آهنگ با صدای بلند مشکل داشته باشید. هیچکدام از مدل‌های ایرپاد یک نمایش صحیح کامل از یک فایل صوتی اصلی را ارائه نمی‌دهند، اما هر دو از یک روش درک صدای به طور کلی پذیرفته شده استفاده می‌کنند

حذف نویز و ایزولیشن

Apple AirPods 2 Review: Safe, Simple Wireless Freedom | Digital Trends

ایزولیشن در AirPods (۲۰۱۹) به دلیل نداشتن مهر و موم تقریبا وجود ندارد. از طرف دیگر AirPods Pro می‌تواند صداهای فرکانس پایین و بالا را به طور موثر از طریق ترکیب گوشی محکم و حذف نویز فعال کاهش دهد.

This is the isolation chart for the apple airpods 2019 version.

Apple AirPods Pro isolation chart HATS

در نمودارهای بالا، هرچه بالاتر از خط اصلی قرمز باشد، فرکانس خاصی ضعیف‌تر است. جداسازی به تنهایی قادر است بسیاری از صداهای فرکانس بالا را مسدود کند. روشن کردن قابلیت حذف نویز، صداهای فرکانس پایین (مانند غرش موتور یا واحد تهویه مطبوع) را تا نصف بیشتر از صدای بدون ANC کاهش می‌دهد.

لمس کرد ساقه‌ها در AirPods Pro دستگاه را بین سه حالت گوش دادن تغییر می‌دهد: حذف نویز، خاموش کردن و شفافیت. حالت شفافیت تأثیر متضادی با حذف نویز دارد و برای افزایش آگاهی از محیط، حجم صدای بیرون را افزایش می‌دهد.

کیفیت میکروفون

AirPods Pro vs. AirPods 2: Which wireless earbuds should you buy? | Tom's  Guide

AirPods (۲۰۱۹) به لطف میکروفون قوی و مجموعه‌ای از حسگرها و شتاب سنج‌های فیزیکی قرار گرفته در هر ایرپاد، برای برقراری تماس بسیار مناسب است. اپل این فناوری را با AirPods Pro بهبود بخشید و در نتیجه پاسخ میکروفون حتی بهتری نیز ارائه می‌دهد.

 

Apple AirPods Max

هدفون بی‌ سیم اپل مدل Apple AirPods Max همراه با Smart Case | فروشگاه  اینترنتی آی بی کال

Apple AirPods Max در اصل AirPods Pro است که به یک جفت هدفون روی گوشی تبدیل شده است. این هدفون دارای طرحی فوق العاده ممتاز با سربند مشبک بافته شده، قاب فولادی ضد زنگ و تاج دیجیتالی روی بخش بالایی گوش با الهام از ساعت اپل است. این گوشی دارای یک طراحی غیر متعارف است که اپل ادعا می‌کند برای ایجاد تعادل بین راحتی و عملکرد صوتی طراحی شده است.

ایرپاد مکس دارای لغو نویز فعال باورنکردنی است که عملکرد بهتری نسبت به ایرپاد پرو و سایر رقبا مانند سونی WH-1000XM4 و هدفونهای حذف نویز Bose 700 دارد. سه میکروفون رو به بیرون در این دستگاه برای کاهش نویز محیط کار می‌کند، در حالی که یک میکروفون داخلی برای مبارزه با طنین گوش داخلی استفاده می‌شود.

از دیگر ویژگی‌هایی که AirPods Max از AirPods Pro وام می‌گیرد می‌توان به حالت شفافیت، Adaptive EQ و Spatial Audio اشاره کرد. هدفون همچنین دارای یک باتری است که می‌تواند با یک بار شارژ ۲۰ ساعت دوام بیاورد و با شارژ سریع می‌تواند ۹۰ دقیقه زمان استفاده را تنها با پنج دقیقه شارژ فراهم کند.

.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید