بررسی مایکروسافت سرفیس دوئو (Microsoft Surface Duo)

مایکروسافت بعد از کلی تلاش و مدتی کناره‌گیری از دنیای گوشی‌های هوشمند در نهایت با یک محصول کاملاً متفاوت بازگشت خودش را از سر گرفت. سرفیس دوئو مانند اسمش محصولی خاص است. سخت است که نام گوشی را روی این محصول بگذاریم به خاطر اینکه در هیچ حالتی به آن تصوری که از گوشی‌های هوشمند امروزی داریم حتی نزدیک هم نیست چه برسد که شبیه آن‌ها باشد.

به هر حال این محصول ۱۴۰۰ دلاری مایکروسافت که در بازار ایران حدود قیمت ۳۵ تا ۳۷ میلیون تومان دارد اینجاست و می‌خواهم که در این بررسی در مورد تمامی جزئیات آن برایتان صحبت کنم. این بررسی جذاب را از دست ندهید و همراه گیگ تک باشید.

طراحی سرفیس دوئو

در نگاه اول شاید طراحی سرفیس دوئو برایتان جذاب نباشد اما قول می‌دهم که از نزدیک که ببینیدش و لمسش کنید عاشقش می‌شوید.

وقتی دوئو بسته است هیچ صفحه‌نمایش، دوربین و یا چیز دیگری روی بدنه دستگاه دیده نمی‌شود به جز یک لوگوی براق از مایکروسافت که به زیبایی و البته سادگی هرچه‌تمام‌تر روی قاب شیشه‌ای نشسته است.

سرفیس دوئودر اصل سرفیس دوئو از دو بخش تشکیل شده که به کمک لولایی دوتایی به هم متصل شده‌اند. 

یکی از بخش‌های دوست‌داشتنی این محصول ضخامت آن است که هر کدام از این صفحات فقط ۴.۸ میلی‌متر ضخامت دارند و دوئو در حالت بسته ضخامت ۹.۹ میلی‌متری دارد که خیلی از گوشی‌های بازار به‌تنهایی به این ضخیمی هستند.

surface duoمتریال خیلی مناسبی به نظر می‌رسد که برای این دستگاه در نظر گرفته شده اما اینکه در طول زمان چقدر می‌تواند خوب کار کند و به‌خصوص لولاها چقدر خوب دوام می‌آورند سؤالی است که جوابش نیاز به گذشت زمان دارد.

برخلاف بدنه شیشه‌ای و لولای فلزی فریم دستگاه از پلاستیک ساخته شده و طراحی کاملاً مات دارد. قاب شیشه‌ای براق است اما براق بودنش به‌صورت آیینه‌ای نیست و اثر انگشت و کثیفی را به‌هیچ‌عنوان نشان نمی‌دهد.

سرفیس دوئوفریم پلاستکی با آن چیزی که در گوشی‌های ارزان‌قیمت می‌بینید کاملاً متفاوت است و جنس بسیار خوبی دارد.

اگر بخواهیم بگوییم که سرفیس دوئو به چه چیزی بیشتر شبیه است باید بگوییم که بیشتر شبیه به دفترچه‌ای کوچک است که برای یادداشت تهیه می‌کنید.

محمد شکوریبا وجود اینکه سرفیس دوئو حس خیلی عجیب و دوست‌داشتنی‌ای را در دست منتقل می‌کند اما یکی از مشکلاتش این است که پهنای زیادتری نسبت به گوشی‌های امروزی دارد و شاید همین امر حمل و نقلش را کمی دشوار کند.

طراحی لولاهای Surface Duo بسیار خوب است. باز و بسته کردن این دستگاه با این لولاها حس خیلی مطمئنی را به کاربر منتقل می‌کند و زمانی که دو صفحه را روی‌هم می‌گذارید به‌قدری خوب بسته می‌شوند که دوست دارید دائماً سرفیس دوئو را باز و بسته کنید در ضمن اینکه موقع بستن دستگاه صدایی کاملاً خفه را می‌شنوید که انگار دو اسفنج روی‌هم می‌خورند. نکته جالب دیگر این است که هر زاویه‌ای که دوست داشته باشید می‌توانید برای این محصول ایجاد کنید و هیچ محدودیتی در این زمینه ندارید و حتی تا ۳۶۰ درجه هم قابلیت باز شدن دارد.

سرفیس duoجزئیات دستگاه سرفیس دوئو

روی بدنه سمت راست می‌توانید کلیدهای ولوم و پاور را ببینید. زیر این کلیدها تورفتگی‌ای دیده می‌شود که در حقیقت نقش سنسور اثر انگشت را دارد.

روی فریم پایینی بدنه سمت راست درگاه تایپ سی برای شارژ و ارتباط دستگاه دیده می‌شود.

duoبالای دستگاه هیچ گزینه‌ای نیست و اگر سؤالتان این است که اسپیکر کجاست باید بگویم که اسپیکر روی صفحه‌نمایش بدنه سمت چپ و بالای آن است.

روی بدنه سمت راست و روی صفحه‌نمایش در قسمت بالا خروجی صدای مخاطب را کنار تنها دوربین دستگاه و فلشی بزرگ می‌بینیم. میکروفون دستگاه هم در همین سمت و پایین صفحه‌نمایش است.

سرفیس دوئوصفحه‌نمایش سرفیس دوئو

دو صفحه‌نمایش برای سرفیس دوئو در نظر گرفته شده که هر کدام به‌تنهایی اندازه‌ای برابر ۵.۶ اینچ دارند و وقتی دستگاه را باز کنید با صفحه‌ای به اندازه ۸.۱ اینچ روبرو می‌شوید.

این دو صفحه‌نمایش از هر نظر شبیه به هم دیگر هستند. پنل از نوع امولد است و رزولوشن ۱۳۵۰ در ۱۸۰۰ پیکسل را می‌بینیم که با گوریلاگلس ۵ پوشانده شده‌اند. 

دوئوصفحه‌نمایش کیفیت خوبی دارد بهترین کیفیتی نیست که روی یک گوشی هوشمند دیده باشیم اما کیفیت مطلوبی دارد.

رنگ‌ها در صفحه‌نمایش سرفیس دوئو خوب نشان داده می‌شوند و کاملاً نزدیک به واقعیت هستند در کنار اینکه عمق رنگ مشکی خوبی دارند. 

از نظر روشنایی با صفحه‌های روشنی روبرو هستید که زیر نور خورشید هیچ مشکلی برای مشاهده محتوا ندارید و کاملاً همه محتوا خوانا و قابل‌مشاهده است.

گیگ تکسخت‌افزار سرفیس دوئو

طبیعی است که برای محصولی در این سطح باید انتظار سخت‌افزار قدرتمندی را داشته باشیم. مایکروسافت از چیپ ساخت کوآلکام به نام اسنپدراگون ۸۵۵ استفاده کرده که شاید جدیدترین و قوی‌ترین چیپ موبایلی نباشد اما یک چیپ پرچم‌دار است که قدرت بالایی دارد و این دستگاه برای انجام اعمال مولتی تسکینگ خیلی زیاد به این قدرت نیاز دارد.

تست بنچ‌مارک

نام گوشیAnTuTuGeekbench 5 (Singel)Geekbench 5 (Multi)
Galaxy M51۲۴۱۶۸۶۴۲۰۱۵۸۷
Y9a۱۸۱۵۲۶۳۵۶۱۳۴۲
Galaxy S20 FE۵۱۴۶۸۸۹۰۶۲۶۸۰
Poco M3۱۷۴۳۷۸۳۱۴۱۳۲۲
Galaxy A42۳۲۳۴۸۵۶۵۶۱۹۷۳
Galaxy S21۶۲۲۳۵۸۷۶۰۲۷۰۱
Galaxy A12۱۱۳۰۰۶۱۶۸۹۲۶
Galaxy M31s۱۷۶۷۷۹۲۵۱۱۲۶۵
Mi 10T Pro۵۹۵۶۵۸۹۱۰۳۱۵۹
Galaxy A32 5G۲۹۶۶۱۴۴۸۸۱۶۰۵
Redmi Note 9T-۵۹۴۱۷۵۵
Redmi Note 10۲۸۹۶۵۲--
Galaxy A72۳۱۰۷۹۵۵۴۷۱۶۲۹
Mi 11 Lite۳۴۸۷۹۵۳۶۶۱۳۳۱
Redmi Note 10 Pro۳۳۷۹۹۸۵۵۴۱۴۶۲
Nokia 5.4۱۹۷۲۴۲۳۱۴۱۲۸۰
Mi 11۷۸۱۳۷۷۷۶۱۲۶۴۲
Poco X3 Pro۵۵۸۱۴۱۷۳۸۲۴۳۹
Surface Duo۵۰۳۴۷۱۷۴۹۱۹۲۸
Galaxy A52۳۴۶۳۷۵۵۳۹۱۵۹۰
Galaxy A52 5G۳۷۹۳۴۵۴۱۷۱۷۹۶
Poco F3۶۶۳۴۰۱۹۸۱۳۱۴۳
Mi 11i۷۶۳۹۱۹۵۲۴۲۱۷۸
Poco M3 Pro 5G۳۲۸۷۶۰۵۴۷۱۵۴۶
Redmi Note 10S۳۳۲۱۷۸۱۹۶۹۳۸
Galaxy A22 5G۲۸۴۲۸۰۵۵۶۱۶۳۳
Redmi Note 8 2021-۳۵۰۱۳۱۵
Mi 11 Ultra۷۸۵۱۵۴۷۳۵۲۴۲۴
Galaxy Z Flip3 5G۶۸۱۰۴۷۱۰۶۸۲۷۶۵
Galaxy Z Fold3 5G۶۹۷۹۹۳۱۱۱۳۳۳۱۳
Galaxy M32۲۱۹۶۶۳۳۵۲۱۳۱۵
Poco X3 GT۵۶۹۰۲۳۷۵۵۲۹۳۱

روی چیپ Surface Duo حافظه داخلی در نسخه‌ای که دست من است ۱۲۸ گیگابایتی و حافظه رم ۶ گیگابایتی است که از ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی به حدود ۱۰۱.۸ گیگابایت دسترسی دارید و خبری هم از پشتیبانی کارت حافظه خارجی نیست.

تست حافظه داخلی

نام گوشیحافظه داخلیحافظه داخلی آزادحافظه رمحافظه رم با بسته بودن تمام برنامه‌هاحافظه رم با باز بودن ۱۵ برنامه
Galaxy M51۱۲۸۱۰۹.۶۵۸۴۳
Y9a۱۲۸۱۰۹.۱۳۸۳.۹۳.۲
Galaxy S20 FE۱۲۸۱۰۸.۲۷۸۴.۱۳
Poco M3۶۴۴۷.۱۴۱.۳۴۷۶۰ مگابایت
Galaxy A42۱۲۸۱۰۸.۱۶۳.۰۶۲.۹
Galaxy S21۲۵۶۲۲۵۸۳.۵۲.۹
Galaxy A12۶۴۵۱.۲۷۴۲.۲۱.۶
Galaxy M31s۱۲۸۱۱۰.۱۹۶۲.۸۸۲.۱
Mi 10T Pro۲۵۶۲۲۶.۱۸۸۲.۶۳.۹
Galaxy A32 5G۱۲۸۱۱۰.۱۰۶۳.۰۵۲.۳۶
Redmi Note 9T۱۲۸۱۰۷.۷۷۴۱.۳۳۹۳۵ مگابایت
Redmi Note 10۱۲۸۱۰۴.۷۶۳.۱۲.۵
Galaxy A72۲۵۶۲۲۵.۷۳۸۴.۶۲.۲
Mi 11 Lite۱۲۸۱۰۷.۰۷۶۲.۹۳۲.۵
Redmi Note 10 Pro۱۲۸۱۰۷.۰۶۸۳.۹۹۲.۹۷
Nokia 5.4۱۲۸۱۰۵.۷۴۱.۶۱.۳۸
mi 11۲۵۶۲۲۴.۵۸۸۳.۲۵۲.۴۸
Redmi 9AT۳۲۲۲.۶۸۲۸۳۰ مگابایت۶۹۷ مگابایت
Poco X3 Pro۲۵۶۲۲۶.۲۵۸۳.۲۷۲.۸۳
Surface Duo۱۲۸۱۰۱.۸۷۶۲.۳۱.۸
Galaxy A52۲۵۶۲۲۵.۶۴۸۴.۸۲.۸
Galaxy A52 5G۱۲۸۱۰۷.۱۷۸۳.۸۲.۸۸
Poco F3۱۲۸۱۰۶.۳۶۲.۷۲.۳۱
Mi 11i۲۵۶۲۲۵.۲۸۴.۵۳.۰۸
Poco M3 Pro 5G۱۲۸۱۰۸.۲۵۶۳.۲۲.۶۳
Redmi Note 10S۱۲۸۱۰۸.۳۱۶۳.۱۲.۴۱
Galaxy A22 5G۶۴۴۹.۷۴۱.۴۶۸۷۰ مگابایت
Redmi Note 8 2021۶۴۴۶.۵۴۴۲.۰۴۱.۵۱
Galaxy Z Flip3 5G۱۲۸۱۰۴.۳۱۸۳.۶۲.۹۵
Galaxy Z Fold3 5G۲۵۶۲۲۲.۵۱۲۶.۴۷۵.۴
Galaxy M32۱۲۸۱۰۷.۳۱۶۲.۹۴۲.۵۶
Poco X3 GT۲۵۶۲۲۶.۴۹۸۴.۰۱۲.۰

مشخص است که این گوشی به لطف دو صفحه‌نمایش بزرگی که دارد می‌تواند کارهایی کند که گوشی‌های دیگر از انجام آن ناتوان هستند که بیشتر این کارها اعمال مولتی تسکینگ هستند. این سخت‌افزار قدرتمند توانایی پشتیبانی از این اعمال مولتی تسکینگ را دارد و این کارها به طرز خیلی لذت‌بخشی هم انجام می‌شوند که در مورد این کارها در بخش نرم‌افزاری صحبت می‌کنیم. 

بازی‌کردن سرفیس دوئو

بازی‌کردن با سرفیس دوئو بسیار لذت‌بخش است. سخت‌افزار خوبی که این محصول دارد به شما کمک می‌کند تجربه خوبی از بازی‌های سنگین داشته باشید و در ضمن اینکه می‌توانید بازی را هم روی یک صفحه اجرا کنید و هم روی دو صفحه. بازی‌ای مانند کال آو دیوتی موبایل می‌تواند با کیفیت خیلی بالا روی این گوشی اجرا شود و خبری هم از لگ و کندی نیست.

کال آو دیوتیداغ کردن سرفیس دوئو

در این بخش سرفیس دوئو عملکرد افتضاحی دارد. بدنه سمت راست گوشی در کار کردن به شدت داغ می‌شود و این داغ شدن خیلی عجیب است. حتی در کارکرد معمولی هم داغ شدن زیادی در بدنه سمت راست و قاب پشتی‌اش دیده می‌شود که به طور حتم آزاردهنده است.

تست بوت شدن

نام گوشیبوت شدن (ثانیه)
Galaxy M51۲۲
Y9a۲۷
Galaxy S20 FE۱۸
Poco M3۲۵
Galaxy A42۲۷
Galaxy S21۳۶
Galaxy A12۴۱
Mi 10T Pro۱۵
Mi 10T Lite۲۵
Galaxy M31s۲۸
Galaxy A32 5G۴۳
Redmi Note 9T۲۶
Redmi Note 10۲۴
Galaxy A72۳۱
Mi 11 Lite۳۵
Redmi Note 10 Pro۴۳
Nokia 5.4۳۰
Mi 11۲۳
Redmi 9AT۴۰
Poco X3 Pro۲۷
Surface Duo۱۵
Galaxy A52۳۱
Poco F3۱۷
Mi 11i۲۱
Poco M3 Pro 5G۲۱
Redmi Note 10S۲۲
Galaxy A22 5G۲۶
Redmi Note 8 2021۲۷
Galaxy Z Flip3 5G۳۸
Galaxy Z Fold3 5G۴۰
Galaxy M32۳۰
Poco X3 GT۱۸

امنیت سرفیس دوئو

با توجه اینکه دوربین گوشی در بخش بدنه داخلی آن قرار دارد تشخیص چهره عملاً برای این دستگاه قابل‌استفاده نیست و مایکروسافت از سنسور اثر انگشت به‌عنوان تنها بخش امنیتی استفاده کرده.

سخت‌افزار این سنسور روی فریم و سمت راستش است که اندازه بزرگی دارد و عملکرد خیلی خوبی هم از خودش نشان می‌دهد. مدتی که من از این سنسور استفاده کردم هم دقت خیلی خوبی را روی آن تجربه کردم و هم سرعت بالایی را.

سرفیساین سنسور روی Surface Duo برای فعال شدن به فشار هیچ کلیدی نیاز ندارد اما باید حتماً سرفیس دوئو باز باشد و اگر بسته باشد غیرفعال است.

نرم‌افزار سرفیس دوئو

این یکی از مهم‌ترین بخش‌های سرفیس دوئو به حساب می‌آید. مایکروسافت با کمک دو صفحه بزرگ این گوشی به شما امکاناتی در این بخش ارائه می‌کند که کار کردن با این محصول را لذت‌بخش‌تر و راحت‌تر کرده است.

قبل از اینکه بیشتر در مورد بخش نرم‌افزاری صحبت کنیم باید بگویم که سیستم‌عامل دستگاه اندروید نسخه ۱۰ است.

در همه جا و در تمام برنامه‌ها امکان چرخش صفحه‌نمایش وجود دارد و می‌توانید گوشی را به‌صورت افقی هم دست بگیرید. این کار باعث می‌شود فضای بیشتری در اختیار شما قرار بگیرد و کارهای متنوع‌تری بتوانید انجام دهید. به طور مثال زمانی که در حال چت کردن در برنامه‌ای مانند واتس‌اپ یا تلگرام هستید می‌توانید با چرخش صفحه از یکی از صفحه‌ها برای تایپ کردن و از دیگری برای مشاهده چت خودتان استفاده کنید.

برنامه‌ها به‌صورت پیش‌فرض روی یکی از صفحه‌ها باز می‌شوند اما امکان این را دارید که تمام برنامه‌ها را روی دو صفحه باز کنید. برای این کار هر برنامه‌ای را که دوست دارید، زمانی که باز است، از بخش زیرینش بگیرید و بین دو صفحه بیاورید تا روی هر دو صفحه باز شود.

برای برخی برنامه‌ها این باز شدن روی دو صفحه بسیار خوب است به طور مثال برای وب‌گردی و گشت‌وگذار در سایت‌ها خیلی کارآمد است.

سرفیس دوئوخب طبق انتظاری که داریم باز کردن دو برنامه هم‌زمان یکی از ویژگی‌های اساسی این گوشی به حساب می‌آید. تمام برنامه‌هایی که روی گوشی خودتان دارید امکان باز شدن به‌صورت جداگانه روی این صفحه را دارند و آن محدودیتی که در گوشی‌های دیگر برای باز کردن برنامه‌ها به‌صورت مولتی تسکینگ وجود دارد در این جا دیده نمی‌شود. به طور مثال می‌توانید بازی کال آو دیوتی را روی یک صفحه باز داشته باشید و هم‌زمان روی یک صفحه دیگر برنامه واتس‌اپ را باز داشته باشید و به چت کردن هم بپردازید که واقعاً جذاب و دوست‌داشتنی است در ضمن اینکه با توجه به سخت‌افزار قدرتمند این دستگاه هیچ مشکلی از بابت لگ زدن و کندی در بازی با باز بودن یک برنامه دیگر کنارش ایجاد نمی‌شود.

محمد شکوریاما همه چیز به همین گل و بلبلی نیست. دفعات زیادی اتفاق افتاد که من هنگ کردن و مشکلاتی مانند نمایش نادرست بخشی مانند نوتیفیکیشن بار را دیدم که در نهایت برای درست شدن این مشکل مجبور به ریست کردن دستگاه شدم.

در مجموع در این بخش سرفیس دوئو خیلی جذاب است و از کار کردن با آن لذت می‌برید اگر این مشکلاتی که گاه‌گاه ایجاد می‌شود را فراموش کنید.

یکی دیگر از مشکلات این دستگاه این است که روی بدنه هیچ صفحه‌نمایشی وجود ندارد و همین باعث می‌شود که برای هر بار چک کردن اینکه نوتیفی دارید یا نه مجبور باشید سرفیس دوئو را باز کنید که زجرآور است.

اسپیکر سرفیس دوئو

انتظارم این بود که روی محصولی با این قیمت و در این سطح دو اسپیکر باکیفیت ببینم اما این‌طور نیست. فقط یک اسپیکر برای سرفیس دوئو در نظر گرفته شده که این اسپیکر بالای صفحه‌نمایش سمت چپ قرار گرفته.

از نظر بلندی صدای بلندی را در این محصول داریم اما کیفیت خیلی خوبی ندارد و زمانی که صدای اسپیکر را زیاد کنید تیز شدن به‌خوبی دیده می‌شود و کیفیت پایین می‌آید.

محمد شکوریباتری سرفیس دوئو

برای سرفیس دوئو باتری‌ای با ظرفیت ۳۵۷۷ میلی‌آمپر در نظر گرفته شده که اصلاً ظرفیت جالب توجهی نیست. انتظار این بود که برای محصولی با دو صفحه‌نمایش باتری‌ای در نظر گرفته شود که ظرفیتی بیشتر از این‌ها داشته باشد.

مایکروسافتبا این باتری اگر بخواهید زیاد با سرفیس دوئو کار کنید به طور حتم در روز ۲ بار به شارژ کردنش نیاز پیدا می‌کنید. از طرف دیگر گوشی از شارژ ۱۸ واتی پشتیبانی می‌کند و مایکروسافت هم داخل جعبه دستگاه یک آداپتور ۱۸ واتی قرار داده.

جدول تست باتری

نام گوشی۰ تا ۵۰ درصد (دقیقه)۰ تا ۱۰۰ درصد (دقیقه)کاهش باتری با یک ساعت بازی کال آو دیوتی موبایل (درصد)کاهش باتری با یک ساعت فیلم‌برداری (درصد)پخش ویدیوی مداوم تا خالی شدن شارژ از ۱۰۰ تا ۰ درصد (ساعت)
Galaxy M51۴۴۱۱۰۱۲۱۰۲۵
Y9a۲۰۶۰۲۸۲۵۱۲
Galaxy S20 FE۳۹۸۴۲۷۲۴۹
Poco M3۵۰۹۵۱۸۱۷۱۵
Galaxy A42۵۵۱۲۰۱۸۱۶۱۳
Galaxy A12۵۰۱۵۰۷.۵۱۸۱۴
Galaxy M31s۵۰۱۲۰۱۶۱۶۱۵
Mi 10T Pro۲۳۶۰۱۹۳۰۱۰
Galaxy A32 5G۴۵۱۰۰۱۷۱۸.۵۱۱
Redmi Note 9T۴۵۹۵۲۰۲۴۸
Redmi Note 10۲۵۷۸۲۳۲۱۹
Galaxy A72۲۰۶۵۲۰۲۶۸
Mi 11 Lite۲۶۶۰۲۸۱۵۹
Redmi Note 10 Pro۲۸۸۰۲۲۱۷۱۳
Nokia 5.4۵۵۱۴۰۳۰۱۹۸
Mi 11۱۸۵۰۲۰۳۰۷
Redmi 9AT۷۵۱۵۰---
Poco X3 Pro۲۹۶۲۲۰۱۵۱۱
Surface Duo۶۰۱۵۰۲۴۱۸۷
Galaxy A52۴۱۹۶۲۳۲۲.۵۸
Poco F3۲۰۵۳۱۷.۵۱۴۱۲.۵
Mi 11i۲۰۵۰---
Poco M3 Pro۶۰۱۲۰۲۳۱۲۱۴
Redmi Note 10S۲۹۸۰۲۷۲۰۱۰
Galaxy Z Fold3 5G--۳۰۳۰-
Galaxy M32۶۰۱۲۰۱۵۱۵۶
Poco X3 GT۱۶۴۵۳۰۲۲.۵۱۱

دوربین سرفیس دوئو

در کل یک لنز بیشتر در این دستگاه نداریم که هم نقش لنز اصلی گوشی را ایفا می‌کند و هم نقش لنز سلفی را.

این لنز ۱۱ مگاپیکسلی است و توانایی فیلم‌برداری 4K را دارد.

سرفیس دوئوکیفیت عکس‌ها سرفیس دوئو

شاید بهتر باشد خیلی روی بخش دوربین این گوشی حساب باز نکنید. عکس‌هایی که در نور روز گرفته می‌شوند رنگ‌های خوبی دارند اما نویز به‌وفور در آن‌ها دیده می‌شود. کنتراست تقریباً خوب است و رنج دینامیکی هم در حد متوسط و در نهایت شارپی هم تعریفی ندارد.

عکس‌های پرتره هم رنگ خوبی دارند اما این عکس‌ها هم نویز دارند و برش سوژه از پس‌زمینه خیلی تمیز انجام نمی‌شود.

عکس‌هایی که در نور شب گرفته می‌شوند پر از نویز هستند و اصلاً نمی‌شود روی آن‌ها حساب کرد و خبری هم از حالت نایت مود نیست.

دوربین اصلی به‌عنوان دوربین سلفی هم استفاده می‌شود پس همان کیفیتی که در مورد عکس‌ها ابتدا گفتیم برای عکس‌های سلفی هم صدق می‌کند.

سرفیس دوئو را بخریم یا نخریم؟

سرفیس دوئو محصولی بسیار خاص است که مایکروسافت شاید خیلی روی فروش بالایش هم حساب نکرده زیرا خودش هم می‌دانسته که بالاخره محصولی بی‌نقص را عرضه نکرده و شاید برای هر کسی هم مناسب نباشد.

در واقعیت هم سرفیس دوئو برای هر کسی مناسب نیست و محصولی است که عملکردش با آن چیزی که از یک گوشی هوشمند انتظار دارید کاملاً متفاوت است و مفهومی است که به نظر می‌رسد بیشتر چشم به آینده‌ای دارد که رایانه‌ها قرار است با محصولاتی ازاین‌دست جایگزین شوند و سرفیس دوئو محصولی است که مفهوم مولتی تسکینگ را یک پله در گوشی‌های هوشمند ارتقا می‌دهد.

اگر هزینه خرید محصولی خاص برایتان مهم نیست و دوست دارید تجربه‌ای کاملاً متفاوت از گوشی هوشمند اندرویدی داشته باشید که چند کار را با قدرت تمام کنار هم انجام دهد سرفیس دوئو انتخاب خوبی است و حسی متفاوت را به شما می‌دهد.

مایکروسافت محمد شکوری

مزایا
 • طراحی خاص و متفاوت
 • دو صفحه بزرگ و با کیفیت
 • قابلیت باز شدن ۳۶۰ درجه
 • ضخامت بسیار کم
 • قابلیت بالای مولتی تسکینگ
 • سخت افزار بسیار قوی
 • متریال خوب
معایب
 • داغ شدن
 • کیفیت پایین دوربین
 • صدای بی کیفیت اسپیکر
 • باتری ضعیف
 • پهنای زیاد
مطلب قبلیلایکا از هوآوی جدا می‌شود و به دنبال همکاری با شیائومی و آنر است
مطلب بعدیگوشی شما همیشه مخفیانه در حال ضبط است: راه‌های جلوگیری از گوش دادن گوگل به اطلاعات

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید