چرا هنگام استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک باید فیلتر شکن را خاموش کرد

چرا هنگام استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک باید فیلتر شکن را خاموش کرد

چرا هنگام استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک باید فیلتر شکن را خاموش کرد؟ روشن کردن فیلترشکن هنگام استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک ممکن است منجر به سرقت اطلاعات کارت بانکی شود.

این معضل تنها مختص ایران نیست و 21 میلیون نفر در سراسر جهان قربانی آن می شوند.در این مقاله دلایل واضح اینکه چرا هنگام استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک باید فیلتر شکن را خاموش کرد را متوجه خواهید شد پس با ما همراه باشید.

اما سوال اینجاست…

آیا فیلترشکن خطرناک است ؟

آیا فیلترشکن خطرناک است ؟

جواب سوال چرا هنگام استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک باید فیلتر شکن را خاموش کرد را در این قسمت متوجه خواهید شد. اگر در ایران زندگی می کنید برای استفاده از تقریبا نیمی از خدمات فضای مجازی باید از VPN یا فیلترشکن استفاده کنید. زیرا بسیاری از پلتفرم ها، شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها در ایران یا فیلتر هستند یا دسترسی کاربران ایرانی به دلیل تحریم ها محدود شده است.

اما برخی از این هکرهای رایگان بدافزاری هستند که می توانند اطلاعات مهمی مانند آدرس ایمیل کاربران و حساب خالی مخاطبین را با ارسال پیام های فیشینگ جمع آوری کنند.

بنابرابن هنگام استفاده از خدمات بانکداری الکترونیکی VPN را خاموش کنید

یکی از اقدامات کلاهبرداران، سرقت اطلاعات افراد، اغلب به دلیل سوء رفتار مالی، با راه اندازی یک سایت هک جعلی مشابه سایت های اصلی است. این روش که به فیشینگ معروف است از طریق اطلاعات وارد شده توسط کاربران در صفحات جعلی حساب های بانکی قربانیان خالی می شود.

فیشینگ چیست ؟

فیشینگ چیست ؟

فیشینگ تلاشی است برای به دست آوردن اطلاعاتی مانند نام کاربری، رمز عبور، اطلاعات حساب بانکی و موارد مشابه از طریق جعل وب سایت، آدرس ایمیل و موارد مشابه.

سالانه اطلاعات 21 میلیون نفر با استفاه از فیشینگ ربوده می شود .

وی پی ان ها در کشورهای مختلف به هر دلیلی استفاده می شوند. برخی از آنها در واقع بدافزارهایی هستند که به راحتی اطلاعات افراد را پس از نصب بر روی سیستم ها سرقت می کنند.

لازم به ذکر است که از نصب و استفاده از فیلتر شکن های رایگان منتشر شده در شبکه های اجتماعی خودداری کنید و لازم به ذکر است که بهتر است VPN را از پلی استور خریداری کنید.

با این حال، ممکن است به این روش دانلود 100% اعتماد نداشته باشید و همچنین ممکن است در هنگام استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک، مشکلات امنیتی مانند باز نشدن فیلترشکن را مشاهده کنید.

چگونه اطلاعات کاربران ربوده میشود ؟

وقتی شما به vpn وصل می شوید و وارد درگاه پرداخت می شوید و شماره کارت و رمز عبور خود را وارد می کنید، در واقع نام کاربری و رمز عبور خود را به سرور vpn ارسال می کنید و سرور vpn آن را برای بانک ارسال می کند. اگر طرف مقابل بخواهد از آن بهره برداری کند و ارز رمزنگاری شده رمزگذاری نشده باشد، می تواند به راحتی این کار را انجام دهد. بنابراین در صورت نیاز به استفاده از vpn توصیه می شود زمان پرداخت را کاهش داده و به سایت های داخلی مانند سایت یارانه، کنکور و دانشگاه های دارای اطلاعات حساس مراجعه کنید.

چگونه بفهمیم پرداخت آنلاین ایمن است یا خیر ؟

چگونه بفهمیم پرداخت آنلاین ایمن است یا خیر ؟

برای پرداخت آنلاین، هنگام ورود به سایت دوم برای خرید آنلاین، حتما آدرس سایت دوم را بررسی کنید تا پرداخت خود را انجام دهید. زیرا سارقان سایبری می توانند صفحاتی مشابه صفحه درگاه بانکی ایجاد کنند.

به همین دلیل امنیت درگاه پرداخت برای کاربران بسیار مهم است. بهتر است از یک آنتی ویروس فایروال قوی استفاده کنید.
امنیت پرداخت آنلاین نکته بسیار مهمی است که در هر شرایطی چه زمانی که از کارتی به کارت دیگر می روید و یا زمانی که می خواهید از دستگاه خودپرداز پول برداشت کنید و همچنین در زمان خرید آنلاین باید به آن توجه کنید. به عنوان مثال هرگز موبایل و کیف پول خود را کنار هم نیاورید و پول خود را در حسابی جدا از حساب روزانه ای که روزانه پرداخت می کنید قرار ندهید. برای آشنایی بیشتر با دیگر اطلاعات در مورد تکنولوژی‌های به روز می‌توانید وبسایت گیگ‌تک را دنبال کنید.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید