بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ که نباید از دست بدهید!

بهترین بازی های سال ۲۰۲۱

سال ۲۰۲۱ کمی برای بازی های ویدئویی مانند شهر ارواج بوده است. نه فقط به این دلیل که یکی از برجسته ترین عناوین سال با مضمون ارواح منتشر شده‌است. بلکه به دلیل باران افزایش مداوم بازی‌های بازسازی شده، انتشار مجدد و سایر بازخوانی‌هایی که به هر طریقی  بر سر صنعت بازی سازی باریده است. این کاهش کاهش سرعت که به دلیل موانع تحمیل شده COVID-19 ایجاد شده، منجر به کاهش برنامه‌های انتشار بازی‌ها شده‌است. نیمی از سال گذشته و حتی افزایش سرعت انتشار بازی‌های اختصاصی  Xbox Series X و PlayStation 5 (پنج بازی کاملا اختصاصی کنسول!) نیز نتوانسته، این کاهش را جبران کند. خصوصا از آنجا که استودیوها احتمالا انرژی خود را سمت به روزرسانی‌های نسل بعدی بازی‌ها نسبت به توسعه پروژه‌های جدید گران قیمت سوق داده‌اند.

با این وجود حجم انتشار نسبتا کم باعث نشده که سال ۲۰۲۱ عناوین خارق العاده‌ای را در میان علف های هرز پنهان کند. بازی های ترسناک Indie، شبیه سازهای قتل با بودجه کلان و حتی چند نسخه بازسازی شده که در آرامش از بازی اصلی الهام گرفته بخشی از این لیست هستند. در حالی که برخی از محبوب ترین بازی‌ها موفق شده‌اند نوآوری‌های جدید  را از آن خود کنند. به همین ترتیب، در این مقاله بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ را گردآوری کردیم، شاید بد نباشد برای انتخاب بازی بعدی نگاهی نیز به این لیست داشته‌باشید.

Bowser’s Fury

بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ که نباید از دست بدهید! - 008xZyXKqiFjwgE8r4yhYht 1..1612800625
Bowser’s Fury  یک بازی فوق العاده است که از انجام آن پشیمان نخواهید شد. این بازی علاوه بر حس نوستالژی که برای شما به ارمغان خواهد آورد، یک تصویر تمام عیار از تکامل ماریو است. Bowser’s Fury یک بازی پلتفرم ۲۰۲۱ است که همراه با عرضه Nintendo Switch از Super Mario 3D World همراه شده‌است.
این بازیکن با تکمیل چالش‌ها و جمع آوری Cat Shines ماریو را از طریق یک جهان باز سه بعدی و پر از گربه کنترل می‌کند تا لجن سیاه دریاچه Lapcat را از بین ببرد و Bowser را از کنترل آن خارج کند. در فواصل نامنظم، بووزر جهان را به شب آخرالزمانی تبدیل می‌کند تا آتش به سوی ماریو ببارد و محیط را تغییر دهد. گیم پلی آن مبتنی بر 3D World است و در عین حال عناصر معرفی شده در Super Mario Odyssey را نیز در نظر گرفته است. گزارش شده که این بسته پرفروش ترین بازی ویدیویی فوریه ۲۰۲۱ در ایالات متحده است.
Bowser's Fury Missing Kittens locations - Where to find the Missing Kittens | VGC

Bowser’s Fury یک بازی پلتفرم جهان باز است که در آن بازیکن، به عنوان ماریو، چالش‌ها را کامل می‌کند، با جمع آوری نشانه‌های Cat Shines ، Bowser و  دریاچه Lapcat را از لجن سیاه پاک می‌کند. گیم پلی اصلی آن شبیه بازی پلتفرم Super Mario 3D World 2013 است که Bowser’s Fury به عنوان بخشی از آن منتشر شد. Eurogamer به تأثیر Super Mario Sunshine بر خشم Bowser اشاره کرد.

داستان بازی نیز بسیار جذاب است. ماریو هنگام پیاده روی آرامش بخش، لجن سیاه مرموز M را در قلمرو پادشاهی قارچ کشف می‌کند. ماریو پس از جذب لجن، خود را در مجمع الجزایر جزایر گربه‌ای به نام دریاچه لاپکات می‌یابد که با لجن سیاه غرق شده است. به محض ورود، ماریو با Fury Bowser روبرو می‌شود، نسخه تاریکی از Bowser که به اندازه عظیم تبدیل شده است.

ماریو Cat Shine را جمع می‌کند و باعث عقب نشینی بووزر می شود و با Bowser Jr Mario ملاقات می‌کند و با Bowser Jr با اکراه با هم تیم می‌شوند تا بووزر را به حالت عادی برگردانند. این دو به منظور بدست آوردن Cat Shines از آن طرف دریاچه Lapcat عبور می‌کنند، در حالی که گاهی مورد حمله Fury Bowser قرار می‌گیرند. ماریو پس از بدست آوردن تعداد مشخصی از Cat Shines ، به Giga Bell دسترسی پیدا می‌کند، نوعی Super Super که گربه ماریو را به اندازه عظیم تبدیل می‌کند. ماریو پس از چند بار استفاده از گیگا بل، Fury Bowser را شکست می‌دهد و Bowser به حالت عادی برمی گردد. پس از آن، بووزر جونیور اتحاد خود را با ماریو قطع می‌کند که ماریو شانه خالی می‌کند.

Super Mario 3D World + Bowser's Fury review: the best of Mario - The Verge

چیزی که بیش از همه این بازی را خاص می‌کند، خلاقانه بودن آن است. بازی جهان باز است بنابراین می‌توانید در تمام نقشه بازی آزادانه بگردید. این بازی به معنای واقعی کلمه نسخه بهبود یافته‌ای از همه ماریوهای قبلی است. داستان خوب، گرافیک سه بعدی ولی وابسته به گرافیک بازی اصلی، داستان پرکشش و البته چالش‌های متفاوتی که از آن خسته نخواهید شد.

اگر قصد انجام یک بازی مفرح را دارید که شما را ساعت‌ها سرگرم کند و البته به یادماندنی هم باشد، Bowser’s Fury جز بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ که باید امتحان کنید.

Fantasian

بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ که نباید از دست بدهید! - Fantasian 04 01 21

Apple Arcade به تازگی بالاترین میزان انتشار عناوین را از زمان شروع به کار تاکنون داشته است. یکی از بهترین عناوین منتشر شده درApple Arcade بازی Fantasian است. این بازی واقعا طوفانی ظاهر شده است. این بازی هدایت Hironobu Sakaguchi ، خالق مشهور Final Fantasy ساخته شده و از همه مهم‌تر یک عنوان انحصار اصلی برای Apple Arcade است. بنابراین عجیب نیست اگر در لیست بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ باشد.

Fantasian یک بازی ویدئویی نقش آفرینی در سال ۲۰۲۱ است که توسط Mistwalker برای دستگاه‌های iOS از طریق سرویس Apple Arcade تولید و منتشر شده است. تهیه کنندگی و نویسندگی این اثر توسط هیرونوبو ساکاگوچی با موسیقی نوبو اوماتسو انجام شده  که هر دو بیشتر بخاطر کار در سری Final Fantasy شناخته شده‌اند. این بازی به دو قسمت تقسیم شده، قسمت اول در آوریل ۲۰۲۱ در سراسر جهان منتشر شد و قسمت دوم نیز در همین سال منتشر خواهد شد.

بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ که نباید از دست بدهید! - https apptrigger.com files 2021 04 FANTAshopداستان این بازی حول محور شخصی به نام Leo است، مرد جوانی که پس از ورود به جهان متناوب معروف به قلمرو ماشین، دچار فراموشی می‌شود. شخصیت‌های مختلفی در تلاش برای بازیابی حافظه و کشف اینکه او کیست، به او ملحق می‌شوند، در حالی که در طول راه با Vam the Malevolent مرموز نیز مقابله می‌کنند.

کاوش در دنیای Fantasian با ضربه زدن بازیکن به مکان‌هایی است که باعث می‌شود  لئو به سمت آن بخش حرکت کند. همانطور که بازیکن در این دنیا به پیش می‌رود، برخوردهای تصادفی در جایی رخ می‌دهد که بازیکن باید با گروه کوچکی از دشمنان مبارزه کند. در طول این نبردها، بازی به RPG مبتنی بر نوبت تغییر می‌کند. هنگام جنگ، بازیکن یک مبارزه کوچک را کنترل می‌کند، جایی که در هنگام چرخش، می‌تواند به یک دشمن آسیب برساند، از مواردی برای کمک به خود یا درمان بیماری‌ها استفاده کند یا از مهارت‌هایی استفاده کند که به حملات جادویی نیاز دارد یا حملاتی که به دشمنان متعددی ضربه می‌زند. هنگام بازی روی دستگاه تلفن همراه، بازیکنان می‌توانند با انگشت خود روی صفحه کشیده و چندین هدف را برای حمله انتخاب کنند.

Fantasian اولین بار در جریان فیلم معرفی اپل از Apple Arcade در تاریخ ۲۵ مارس ۲۰۱۹ معرفی شد. این بازی توسط Mistwalker ، استودیویی که در سال ۲۰۰۴ توسط Sakaguchi تاسیس شد، توسعه یافت. این بازی اولین بار پس از ملاقات ساکاگوچی با برخی از کارمندان اپل که طرفداران او بودند، شکل گرفت. تیم ساکاگوچی پس از مدتی صرف ایده پردازی بر ایده‌های احتمالی، فکر کردند که آیا امکان ایجاد بازی برای اپل وجود دارد؟ این بازی با موتور بازی Unity ساخته شده است.

بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ که نباید از دست بدهید! - DFBD7A65 9C9D 48A8 ADFF 05C6EDF58F45از نظر مفهومی، ساکاگوچی پس از بازپخش Final Fantasy VI در سال ۲۰۱۸ با برخی از همکاران قبلی خود که روی این بازی کار کرده بودند، احساس الهام کرد که به ریشه‌های خود برگردد. پیش از این، تهیه کننده وقت خود را صرف کار بر روی بازی های موبایل مانند Party Wave و Blade Guardian کرده بود. آخرین بازی نقش آفرینی داستانی او  The Last Story در سال ۲۰۱۱ برای کنسول Wii بود. با Fantasian ، ساکاگوچی می‌خواست روی چیزی کار کند که از بازی های نقش آفرینی (JRPG) گذشته الهام بگیرد، با بیان اینکه این سبک مورد علاقه او بوده و سبک‌های قدیمی می‌توانند به تنهایی عالی باشند. وی همچنین اذعان کرد که به طور بالقوه، Fantasian می‌تواند آخرین پروژه وی باشد که دلیل آن هم بالا رفتن سن است.

موسیقی بازی توسط Nobuo Uematsu ساخته شده است. اوماتسو پیش از این بر روی عناوین دیگری از جمله Mistwalker کار کرده بود و موسیقی Fantasian را به عنوان بهترین موسیقی متن ساخته شده در تاریخ می‌داند.  برای موسیقی بازی، آهنگساز می‌خواست از موسیقی معمولی موجود در ژانر JRPG استفاده کند. برخی از موسیقی‌ها بداهه پردازی هایی دارند که اوماتسو هرگز در موسیقی متن بازی‌های ویدیویی قبلی خود استفاده نکرده است. در طی یک سال، او ۱۳ ساعت در روز صرف ساخت موسیقی برای بازی کرد.

If On A Winter’s Night Four Travelers

بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ که نباید از دست بدهید! - header

با شروع یک بازی مانند If On A Winter’s Night، Four Travellers  ممکن است کنجکاو شوید بدانید داستان آن از کجا آمده است. به هر حال، این نام اشاره‌ای است به رمان ایتالو کالوینو با نام If On A Winter’s Night, A Traveller دارد. داستان این رمان رمان بازتاب دهنده ادبیات پسامدرن است. بنابراین تنها خواندن رمان نیز شما را با داستان متفاوت از معمول رو به رو خواهد کرد. داستان رمان به صورت دوم شخص است و البته خواندن آن خالی از لطف نیست. البته در این مقاله بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ را بررسی می‌کنیم، بنابراین برگردیم به بحث خودمان.

If On A Winter’s Night، Four Travellers یک بازی به سبک point-and-click  مرموز و رایگان است که در دهه ۱۹۲۰ اتفاق می‌افتد. این بازی که توسط لورا هانت و توماس مورینگ ایجاد شده ، پر از چیزهایی است که احتمالا در همه بازی‌های این سبک می‌توان یافت. موسیقی کلاسیک، رمان‌های نقل شده، شعر خواندن و … اما نکته اصلی و مهم در مورد این بازی این است که شما را به راحتی درگیر خودش می‌کند.

بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ که نباید از دست بدهید! - if on a winters night four travellers is a sumptuously grim little mystery 1615988466704بازی عناصر ترسناک و گوتیک زیادی در خود دارد. اگرچه گرافیک آن بسیار کلاسیک است و چیز خاصی برای ارائه ندارد اما ما را به راحتی به حال و هوای بازی‌های قدیمی می‌برد. داستان بازی در مورد چهار نفر است که به ناگاه خود را در یک قطار مسافربری می‌بینند. شما به عنوان بازیکن داستان هر یک از این چهار شخصیت را جستجو خواهید کرد. نگاه شما از بالا به داستان زندگی آنان است. داستانی پیچیده و روایی که جذابیت‌های خاص خود را دارد.

بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ که نباید از دست بدهید! - ss 9242faf263f97bc0587ae3ded048f66ecc2611fe.1920x1080این بازی در دو تا سه ساعت بازی خود داستانی را در مورد کارهای ناامیدانه‌ای روایت می‌کند که شور، غم و عصبانیت می‌تواند ما را به آن سو بکشاند. این ترکیب اتفاقات شخصی سرنوشت و نیروهای اجتماعی منجر به ایجاد یک تصویر کلی باورنکردنی منسجم می‌شود که به ندرت در بازی‌های ویدیویی تجربه خواهید کرد.این بازی شامل ارجاعاتی به عناصر موضوعی مانند نژادپرستی، مشکلات گرایشات جنسی، بیماری روانی، قتل و خودکشی است. بنابراین محدودیت سنی این بازی را نیز در نظر بگیرید. بنابراین این بازی را باید در لیست بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ قرار داد هرچند که ممکن است بازی ساده‌ای به نظر برسد.

It Takes Two

بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ که نباید از دست بدهید! - maxresdefaultIt Takes Two یک بازی اکشن و ماجراجویی است که توسط استودیوی Hazelight توسعه یافته و توسط Electronic Arts با برچسب EA Originals منتشر شده است. این بازی برای ویندوز، پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان و ایکس باکس سری X / S در مارس ۲۰۲۱ منتشر شد. این بازی فقط در صفحه نمایش تقسیم شده آنلاین یا بازی محلی بین دو بازیکن قابل پخش است.

It Takes Two یک بازی ویدئویی اکشن و ماجراجویی با عناصری از بازی‌های پلتفرم و جز بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ است. این بازی به طور خاص برای بازی چند نفره با قابلیت تقسیم صفحه طراحی شده است، به این معنی که باید با یک بازیکن دیگر از طریق بازی محلی یا آنلاین بازی شود. این بازی دارای تعداد زیادی مکانیک بازی از ژانرهای مختلف بازی‌های ویدیویی است. این مکانیک‌های گیم پلی به داستان و موضوع بازی متصل هستند. به عنوان مثال، در یک سطح ، کودی توانایی عقب انداختن زمان را پیدا می‌کند، در حالی که می می‌تواند خودش را تکرار کند. بازیکنان برای پیشرفت باید با یکدیگر همکاری کنند و از این توانایی‌ها استفاده کنند. این بازی همچنین دارای تعداد زیادی بازی مینی است.

بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ که نباید از دست بدهید! - 15529کودی و می، یک زوج متاهل هستند. پس از بحث و جدال کودی با می درمورد اینکه او همیشه کار می‌کند و اینکه کودی هرگز قدردان کارهای می نیست، قصد دارند که طلاق بگیرند. رز پس از اینکه فهمید که پدر و مادرش قصد دارند طلاق بگیرند، عروسک‌های دست ساز خود را که شبیه پدر و مادرش هستند، به داخل سوله خانواده می‌برد و سعی می‌کند با بازیگری رابطه آنها را ترمیم کند. والدین در اثر فرود اشک بر روی عروسک‌ها خود را در بدن عروسک‌ها محبوس می‌بینند. دکتر حکیم، که فرم آنتروپورمفیک کتاب ارتباط درمانی خود را در دست گرفته، به می و کودی می‌گوید که تلاش می‌کند روابط آنها را وقتی می‌خواهند به رز برسند، درست کند.

در ابتدا، کودی و می بیشتر در تلاش برای رسیدن به رز هستند، که امیدوارند راهی برای بازگرداندن آنها به بدن انسانی‌شان داشته باشد. با این حال، حکیم به طور مداوم در پیشرفت آنها دخالت می‌کند و اغلب موانع و آزمایشاتی را بر سر راه آنان قرار می‌دهد تا آنها را مجبور به همکاری برای پیشرفت کند. آنها همچنین با نسخه‌های جادویی انسانی از دارایی های قدیمی خود روبرو می‌شوند که کودی و می را به دلیل بدرفتاری و سهل انگاری نسبت به داشته‌های خود و رز مورد انتقاد قرار می‌دهند.

کدی و می وقتی به اطراف اموالشان می‌روند، خاطرات مثبتی را که با هم داشتند و همچنین آنچه که در اصل آنها را به هم نزدیک کرده و به یک زن و شوهر تبدیل کرده، یادآوری می‌کند. در همین حال، رز همچنان تمام تلاش خود را برای اصلاح روابط بین والدینش انجام می‌دهد، اما بدن واقعی کودی و می نیز بیهوش شده  و به آنها پاسخی نخواهند داد. رز با تصور اینکه والدینش او را نادیده می‌گیرند، به این باور می‌رسد که او دلیل از بین رفتن ازدواج آنها است و تصمیم می گیرد فرار کند به این امید که باعث شود آنها کنار هم بمانند.

بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ که نباید از دست بدهید! - it takes two main charactersیوزف فارس، کارگردان بازی قبلی Hazelight A Way Out (۲۰۱۸) و Starbreeze’s Brothers: A Tale of Two Sons (۲۰۱۳)، به عنوان کارگردان این بازی بازگشته است. پس از انتشار بازی A Way Out در سال ۲۰۱۸، این تیم بازی سازی تصمیم گرفت یک بازی ویدیویی دیگر فقط در زمینه تعاون و همکاری ایجاد کند زیرا تیمی باتجربه بود و احساس می‌کرد که می‌تواند مفاهیم گیم پلی معرفی شده توسط A Way Out را بیشتر بهبود بخشد. تیم سازنده تلاش کردند تا اطمینان حاصل کنند که گیم پلی بازی با روایت ارتباط دارد و با گسترش داستان، مکانیک‌های بازی نیز به همین ترتیب تغییر خواهند کرد. فارس تیم خود را وادار کرد که هرچه بیشتر مکانیک و قطعات را در خود جای دهد زیرا وی معتقد بود که اگر از یک مکانیک گیم پلی به طور مکرر استفاده شود، کمتر خاص خواهد شد. فارس این بازی را کمدی عاشقانه توصیف کرد.

Mass Effect: Legendary Edition

بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ که نباید از دست بدهید! - me featured image mele keyart logo.jpg.adapt .crop191x100.1200wMass Effect Legendary Edition مجموعه‌ای از بازی های ویدیویی در سه گانه Mass Effect است. این بازی توسط BioWare با کمک تیم‌های بازی ‌سازی Abstraction و Blind Squirrel Games ساخته شده و توسط کمپانی Electronic Arts منتشر شده است. هر سه بازی با قابلیت‌های بصری، پیشرفت‌های فنی و تنظیمات گیم پلی بازسازی شدند. Mass Effect ، اولین بازی از این سه گانه، به ویژه در زمینه گرافیک، مکانیک جنگی چ، جابجایی وسایل نقلیه و زمان بارگیری، نسبت به نسخه‌های مشابه خود به روزرسانی های گسترده تری دریافت کرد.

توسعه نسخه Legendary Edition با مدیریت مک والترز از سال ۲۰۱۹ آغاز شد. اگرچه BioWare در ابتدا گزینه‌های دیگری را در نظر گرفت، اما در نهایت تصمیم گرفتند برای حفظ تجربه اصلی سه گانه، به عنوان بازسازی کننده به پروژه نزدیک شوند. این مجموعه در ۷ نوامبر سال ۲۰۲۰ معرفی شد و در ۱۴ مه ۲۰۲۱ برای مایکروسافت ویندوز، ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 منتشر شد. Legendary Edition نظرات بسیار مثبتی را از انتشارات بازی‌های ویدیویی دریافت کرد.

بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ که نباید از دست بدهید! - 51097512691 60eb927ff6 hاین مجموعه شامل تقریبا تمام محتوای قابل بارگیری تک نفره (DLC) است که در ابتدا برای هر بازی منتشر شده است، مانند اسلحه‌های تبلیغاتی، زره پوش‌ها و بسته‌ها. این سه گانه که در کهکشان راه شیری در طی قرن بیست و دوم در یک جهان متناوب قرار گرفته، شامل بازی‌های اکشن نقش آفرینی است که در آن بازیکن نقش فرمانده شپارد را می‌پذیرد، یک سرباز نخبه انسانی که باید جامعه کهکشانی را در برابر یک نژاد بسیار پیشرفته متحد کند. شپارد شخصیتی قابل تنظیم است که اخلاق او توسط بازیکن تعیین می‌شود و در طول هر بازی، بازیکن انتخاب‌هایی می‌کند که می‌تواند به طریق مختلف روی داستان تأثیر بگذارد. این انتخاب‌ها و پیامدها را می‌توان از طریق سه گانه پیش برد.

بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ که نباید از دست بدهید! - Mass Effect Legendary Edition squadهر سه عنوان برای Legendary Edition بازسازی شد که شامل بافت‌های به روز شده، سایه‌ها، مدل‌ها، جلوه‌ها و ویژگی‌های فنی است. این بازی‌ها همچنین با وضوح بیشتر و فریم‌های بالاتر در ثانیه نسبت به نسخه های اصلی خود اجرا می‌شوند. این مجموعه شامل یک راه انداز است که به بازیکنان امکان می‌دهد هر سه عنوان را از یک مکان شروع کنند و یک شخصیت ساز جهانی که شامل گزینه‌های شخصی سازی از هر سه بازی است را تجربه کنند. مدل پیش فرض  فرمانده زن شپارد از Mass Effect 3  است، که قبلا در دسترس نبود، اکنون در این سه گانه قابل استفاده است.

قسمت‌های دوم و سوم دارای گیم پلی مشابه نسخه‌های اصلی خود هستند ، اما برخی از تنظیمات مانند تعادل مجدد سیستم Galactic Readiness را از Mass Effect 3 دریافت کرده است. بنابراین این بازی را نیز می‌توان در لیست بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ جای داد.

Monster Hunter: Rise

بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ که نباید از دست بدهید! - monster hunter rise switch heroMonster Hunter Rise یک بازی نقش آفرینی و اکشن است که توسط Capcom برای کنسول Nintendo Switch ساخته و منتشر شده است. این ششمین قسمت اصلی از سری Monster Hunter پس از Monster Hunter: World (۲۰۱۸) است و در تاریخ ۲۶ مارس ۲۰۲۱ در سراسر جهان منتشر شد. نسخه مایکروسافت ویندوز در حال توسعه است و برای انتشار در اوایل سال ۲۰۲۲ برنامه ریزی شده است.
Rise بسیاری از قراردادهای جدید ایجاد شده برای این مجموعه را در جهان دنبال می‌کند و در عین حال ویژگی‌ها و مکانیک‌های جدیدی را معرفی می‌کند، از جمله یک حیوان جدید به نام Palamute که می‌تواند برای سوار شدن بر روی نقشه یا نبرد استفاده شود و استفاده از Wirebugs برای عبور در دنیای بازی و ویژگی‌های دیگری که به جذابیت بازی اضافه می‌کند. این بازی پس از انتشار به طور کلی نظرات مثبتی دریافت کرده و از زمان عرضه تاکنون بیش از ۷ میلیون نسخه از آن در سراسر جهان به فروش رفته است.
بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ که نباید از دست بدهید! - MH Rise Play 09 26 20
مانند عناوین قبلی،  Monster Hunter Rise بازیکن را به عنوان یک شکارچی در نظر گرفته است. در این بازی بازیکن وظیفه دارد هیولاهای بزرگ را با استفاده از انواع سلاح‌ها، ابزارها و ویژگی‌های محیطی به قتل برساند یا آنها را محبوس کند تا ضمن زنده ماندن در حملات به دشمنان، به آنها  آسیب برساند و آنها را ضعیف کند. تکمیل موفقیت آمیز ماموریت‌های ارائه شده غنیمت‌هایی را به وجود می‌آورد که معمولا به صورت قطعات مختلف بدن هیولا نشان داده می‌شود. این قطعات برای ساخت زره و سلاح‌های جدید مورد استفاده قرار می‌گیرند و می‌توان از آنها برای گرفتن هیولاهای قدرتمندتر استفاده کرد. این بازی خلاقانه و سرگرم کننده است و به راستی در لیست بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ ما جای خواهد گرفت.
داستان بازی نیز بسیار جذاب است. در دهکده کامورا، به شخصیت بازیکن اطلاع داده می‌شود که توسط انجمن‌های مربوط به دوقلوهای Wyverian Hinoa و Minoto به مقام شکارچی ارتقا یافته‌ است. مردم دهکده شکارچی جدید را به سوی Fugen رهبر روستا اسکورت می‌کنند، در طول مسیر، شکارچی یک هیولای پرنده ناشناخته را از راه دور می‌بیند. Fugen موفقیت شکارچی را تبریک می‌گوید، اما هشدار می‌دهد که آنها باید در مورد نشانه‌های معلق The Rampage، یک فاجعه اسرارآمیز که پنجاه سال پیش رخ داده و موجب عصبانیت هیولاها شده مراقب  باشند. فوژن به شکارچیان مأموریت می‌دهد تا با تلاش‌های مختلف برای محافظت و تأمین کالا برای روستا در حالی که شکار خود را انجام می‌دهد، برای Rampage نیز آماده شوند.
بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ که نباید از دست بدهید! - 02pTp0cmE6WxMUKXhM1ZsM9 7..1617117112
نشانه‌های دیگری از Rampage پدیدار می‌شود و فوژن به شکارچی دستور می‌دهد که به قلعه، میدان جنگی که از دروازه‌های Kamura محافظت می‌کند، برود. پس از دفع حمله، ناگهان شکارچی، یوموگی سرآشپز دهکده و یوری بادی بادیلر، توسط یک هیولا مورد حمله قرار می‌گیرند و مجبور به عقب نشینی می‌شوند. فوژن به این سه نفر می‌گوید که این هیولا معروف به مگنامالو است که در کنار Rampage ظاهر می‌شود و از هیولاهای دیگر تغذیه می‌کند. به دستور فوژن، شکارچی مگنامالو را به قتل می‌رساند. پس از بازگشت به روستا ، فوژن و هینوآ پیروزی شکارچی را تبریک می‌گویند. سپس فوژن شمشیر بلند خود را به شکارچی هدیه می‌کند که نسل‌ها در کامورا منتقل شده است.

اما این تازه شروع داستان است چون قرار است Rampage در هر نسل ادامه یابد و برای اعضای دهکده مشکلاتی را فراهم کند. بنابراین شکارچی با خود فکر می‌کند که چگونه می‌توان از این موضوع جلوگیری کرد. بنابراین به دنبال دلیل اصلی Rampage می‌رود که ظاهرا مربوط به اژدهایی به نام ایبوشی است که داستان‌های دیگری در پی دارد.

Resident Evil: Village

بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ که نباید از دست بدهید! - t620x300 b3ecd0aac69731b370eff49e29b829b8

Resident Evil Village یک بازی ترسناک با تم زنده ماندن و اول شخص است که توسط کمپانی Capcom توسعه و منتشر شده است. پس از داستان Resident Evil 7: Biohazard (۲۰۱۷)، بازیکنان ایتن وینترز را کنترل می‌کنند که در جستجوی دختر ربوده شده خود است. پس از برخورد سرنوشت ساز با کریس ردفیلد، او خود را در دهکده‌ای پر از موجودات جهش یافته می‌یابد. در حالی که Village عناصر ترسناک بقای سری Resident Evil را حفظ می‌کند، بازی سبک گیم پلی اکشن گراتری را در مقایسه با نسخه قبلی خود به کار می‌برد.

Resident Evil Village همچنین شامل حالت چند نفره آنلاین است. این بازی در رویداد PlayStation 5 در ژوئن ۲۰۲۰ اعلام شد و در ۷ مه ۲۰۲۱ برای ویندوز ، PlayStation 4 ، PlayStation 5 ، Xbox One ، Xbox Series X / S و Stadia منتشر شد. Resident Evil Village به طور کلی بررسی‌های مطلوبی را دریافت کرد، به دلیل گیم پلی، تنظیمات و تنوع آن مورد ستایش قرار گرفت، اگرچه به دلیل معماها و نبردهای باس و همچنین مشکلات عملکرد در نسخه ویندوز مورد انتقاد قرار گرفت. تمرکز بیشتر بازی روی عملکرد نسبت به نسخه قبلی خود نظرات متفاوتی را دریافت کرد.

بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ که نباید از دست بدهید! - revillagekeyartResident Evil Village مانند نسخه قبلی خود، Resident Evil 7: Biohazard از دیدگاه اول شخص استفاده می‌کند. این مکان در دهکده‌ای برفی و قابل کاوش در اروپای شرقی واقع شده است. در توصیف این دهکده آمده مستقیم از دوران ویکتوریایی باقی مانده و بسیار بزرگتر و غوطه ورتر از نمونه قبلی آن است. از سازه‌ها و ساختمان‌های دهکده مرکزی می‌توان بالا رفت و برای جنگ با دشمنان استفاده کرد. در مقایسه با Biohazard ، این بازی بیشتر متمرکز بر اکشن است و قهرمان اصلی آن ایتن وینترز به دلیل آموزش نظامی اکنون به مهارت‌های جنگی بیشتری مجهز شده است. دشمنان اصلی بازی، Lycans های گرگینه مانند، نه تنها چابک و باهوش هستند، بلکه می‌توانند اسلحه به دست بگیرند و حمله کنند. به این ترتیب بازیکن را مجبور می‌کنند تا در مورد استفاده از مهمات پراکنده، استفاده از نبردهای مخفی و یا فرار، استراتژی خود را بازنگری کند. مشابه Resident Evil 4، می‌توان از موانع موقت برای دفع دشمنان استفاده کرد.

مکانیزم مدیریت موجودی همانند Resident Evil 4 است، دارای کیف و قابلیت جابجایی و چرخش وسایل برای فضای ذخیره سازی بهتر است. بازیکنان می‌توانند لوازم، اسلحه، ارتقا و اقلام را از تاجری بنام Duke خریداری کنند. بازیکنان همچنین می‌توانند حیوانات را در روستا شکار کنند و آنها را توسط دوک در ظرف‌های پخته شده آماده کنند. خوردن غذاهای فرعی به بازیکن امکان می‌دهد مزایای خاصی مانند کاهش خسارت وارد شده در هنگام مسدود کردن را بدست آورد. گنجینه‌ها و کالاهای جمع آوری شده را می‌توان در اطراف دهکده یافت و به به دوک فروخت.مشابه Resident Evil 3 (۲۰۲۰)  این بازی نیز شامل  بازی آنلاین شش نفره است.

بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ که نباید از دست بدهید! - resident evil village image1Resident Evil Village سه سال پس از وقایع Resident Evil 7 ، پس از حوادث دالوی، ایتان و میا توسط کریس ردفیلد به اروپا منتقل شده‌اند تا زندگی جدیدی را با دختر تازه به دنیا آمده‌شان آغاز کنند. یک شب، کریس و گروهش Hound Wolf به خانه آنها حمله کرده، میا را ترور می‌کنند و ایتان و رزماری را با خود می‌برند.

اتان برای نجات رزماری مجبور به عبور از روستا است. در عبور از این دهکده توسط جهش یافته‌های گرگ مانند مانند به نام لیکانس مورد حمله قرار می‌گیرد و توسط چهار ارباب جهش یافته مختلف اداره می‌شوند و هرکدام نیروهای خود را از سنگرهای داخل روستا کنترل می‌کنند.ایتان در کنار کامیون حمل و نقلی که سوار آن بودند بیدار می‌شود و با وحشت توسط موجودات گرگ مانند معروف به لیکانس به دهکده‌ای نزدیک می‌رسد. اتان قادر به نجات دهقانان باقیمانده نیست و اسیر شده و نزد مادر روحانی روستا به نام مادر میراندا و خدمتکارانش: آلسینا دیمیترسکو، دونا بنووینتو، سالواتوره مورو و کارل هایزنبرگ آورده می شود. ایتان از یک تله مرگ ساخته شده توسط هایزنبرگ فرار می‌کند و با حمایت یک تاجر محلی مرموز معروف به دوک وارد قلعه دیمیترسکو می‌شود.

بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ که نباید از دست بدهید! - vXmZzxnSTfMuoCzETCmcFi

این چهار ارباب هرکدام شخصیت متفاوتی دارند. لیدی آلسینا دیمیترسکو، یک اشراف زاده خون آشام بلند قد و غیر معمول، به همراه سه دخترش بلا، کاساندرا و دانیلا در قلعه دیمیترسکو اقامت دارد. لیدی آلسینا زن‌های خادم خود را جهش داده و تبدیل به موجوداتی عجیب کرده‌ است. دونا بنوینتو دلهره آور و شبح مانند از عمارت خود، هاوس بنوینتو حکمرانی می‌کند و از طریق عروسک آنجی عمل می‌کند. گروتسک سالواتوره مورو از یک مخزن در مجاورت روستا کار می‌کند و به عنوان یک merman توصیف می‌شود. کارل هایزنبرگ که می‌تواند میدان های مغناطیسی را دستکاری کند، گروهی از Soldat simulacra را از یک کارخانه هدایت می‌کند. همه خانه‌ها به شخصیت رهبرشان به نام مادر میراندا، حاکم دهکده پاسخ می‌دهند که حضوری است که توسط اهالی روستا مورد پرستش است.

همانطور که لیست بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ به پایان می‌رسد، باید بدانیم که این لیست بدون بازی Resident Evil Village بی معنی است!

Returnal

بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ که نباید از دست بدهید! - yBSi6CpBbHuPUBSStcLQBFReturnal یک بازی ویدیویی شوتر سوم شخص roguelike است که توسط تیم Housemarque ساخته شده و کمپانی Sony Interactive Entertainment آن را منتشر کرده است. این بازی در سال ۲۰۲۱ به طور انحصاری برای پلی استیشن 5 منتشر شد. بازی داستان زندگی Selene، ف پیشاهنگی Astra را دنبال می‌کند که در جستجوی سیگنال مرموز سایه سفید بر روی سیاره Atropos فرود می‌آید و خود را در یک حلقه زمان گیر افتاده می‌بیند. پس از انتشار، این بازی به دلیل دستاوردهای بصری، جنگی و فنی، به طور کلی بررسی های مطلوبی را دریافت کرد.

Returnal  شامل عناصر فضایی و ژانر ترسناک روانی است. در یک صحنه علمی تخیلی آینده نگرانه، سلن (جین پری)، یک خلبان فضایی، مجهز به لباس فضایی و مسلح به سلاح‌های پیشرفته است که در سیاره بیگانه آتروپوس گیر افتاده و در یک حلقه زمانی او را به چالش می‌کشد. سلین پس از هر مرگ، به دنبال الگویی با عبور از محیط های خارجی و مبارزه با موجودات فرازمینی با چشم اندازهای رو به رشد در دنیایی که همیشه در حال تغییر است، زنده می‌شود.

بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ که نباید از دست بدهید! - returnal sc 4سلین واسوس، کاوشگر شرکت ASTRA است که از دستورات سرپیچی می‌کند، تلاش می‌کند تا در سیاره آتروپوس قرار بگیرد تا تحقیق کند که سیگنال سایه سفید که به نظر می‌رسد برای او آشنا است را شناسایی کند. به محض رسیدن به آتروپوس، سقینه سلین خسارت زیادی متحمل می‌شود و او مجبور به سقوط می‌کند. سلین که نمی‌توانست با ASTRA تماس بگیرد، به کاوش در این سیاره می‌پردازد و وقتی با اجسادی از خودش روبرو می‌شود، در شوک فرو می‌رود. او می‌فهمد که هر بار که می‌میرد، به نظر می‌رسد که زمان به لحظه تصادف او باز می‌گردد و او را به نقطه شروع خود باز می‌گرداند. علاوه بر این، به نظر می‌رسد سیاره با هر حلقه‌ای تغییر می‌کند و او همچنین تجسماتی زنده اما تصادفی را تجربه می‌کند.

سلین که برای یافتن منبع سایه سفید در حال کاوش بود، در نبرد به اشکال زندگی  بیگانگان و مهار فناوری بیگانه به جا مانده از یک تمدن بیگانه پیشرفته اما منقرض شده که در آتروپوس زندگی می‌کرد روبه رو شد. هنگامی که سلن  سایه سفید را ردیابی می‌کند، با چیزی روبرو می‌شود که به نظر می‌رسد ماکت خانه کودکی اوست. هر بار که وارد آن می‌شود، خاطرات قدیمی را به یاد می‌آورد و دائما با فضانوردی روبرو می‌شود که لباس فضایی آنتیک پوشیده است. بنابراین او با حل این معما یک قدم به آشکار شدن دلیل گرفتار شدن او در آتروپوس نزدیک‌تر می‌شود.

بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ که نباید از دست بدهید! - returnal lasers roomReturnal بیش از چهار سال در دست توسعه بود. این بازی از کنترلر DualSense و Tempest Engine پلی استیشن 5 برای پشتیبانی از بازخورد پیشرفته لمسی، صدای فضایی سه بعدی و جلوه‌های ردیابی اشعه در زمان واقعی بهره می‌برد و تجربه غوطه وری بازیکن را افزایش می‌دهد. با افزایش قدرت پردازش و گنجاندن فضای ذخیره سازی سفارشی در PlayStation 5، ویژگی‌های بازی باعث کاهش زمان بارگذاری و طیف گسترده‌ای از دشمنان، جلوه‌های بصری و اشیا در صحنه‌های گیم پلی می‌شود. علاوه بر این، بازی با وضوح 4K و ۶۰ فریم در ثانیه اجرا می‌شود. رزولوشن اصلی Returnal فقط حدود 1080p است. Housemarque می‌گوید آنها سپس از نمونه برداری زمانی برای رسیدن به 1440p و سپس رندر شطرنجی برای رسیدن به 4K استفاده کردند.

بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ که نباید از دست بدهید! - returnalلیست بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ با این بازی تحسین شده به پایان رسید، تا پایان امسال شاید شاهد بازی‌های بهتری نیز باشیم. به نظر شما جای چه بازی‌هایی در لیست ما خالی بود؟ خوشحال می‌شویم از طریق بخش نظرات با ما همراه شوید.

 

 

 

 

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید