یازده حقیقت هولناک کیهانی؛ قدر زمین را بیشتر بدانیم!

  حقیقت هولناک کیهانیدر این نوشته با گیگ‌تک همراه باشید تا شما را با یازده حقیقت هولناک کیهانی که باعث می‌شود بیشتر قدر سیاره خود را بدانیم، آشنا کنیم.

  ۱۱ حقیقت هولناک کیهانی؛ دلیلی برای آشتی با زمین

  ما ناچاریم که از محیط خارج از جو زمین دوری کنیم. کیهان بسیار تاریک و وحشتناک است و هرچیزی که در آن وجود دارد قصد دارد ما را از بین ببرد. با این حال هنوز افراد ثروتمند سیاره ما معتقدند، خروج از جو زمین و فرستادن راکت به آن راه‌حلی عملی‌تر نسبت به تلاش کمتر برای تخریب سیاره‌ی‌مان زمین، برای ادامه بقاست.

  شاید این افراد بایستی این ۱۱ حقیقت هولناک کیهانی را بخوانند تا همه قانع شویم که باید از زمین قدیمی‌مان متشکر باشیم.

  یازده حقیقت هولناک کیهانی؛ قدر زمین را بیشتر بدانیم! - 2ed75ab02bcdd6440a8d7299c398d857۱- چیزی مرموز که همه را به سمت خود می‌کشاند

  چیزی بین صورت فلکی Centaurus و Vela وجود دارد که گروهی از کهکشان‌ها را به سمت خود می‌کشاند. این پدیده اسرار آمیز بسیار دورتر از آن است که آن را ببینیم، اما خوشه‌های کهکشان‌ها را می‌بینیم که با سرعتی فوق العاده به سوی آن در حرکتند. دانشمندان حدس می‌زنند که این پدیده آنقدر بزرگ است که می‌تواند گیتی را تکان داده یا کج کند!.

  یازده حقیقت هولناک کیهانی؛ قدر زمین را بیشتر بدانیم! - 49a018a982dd1fa1490e7a0e9b504b75۲- فضا بو دارد

  فضانوردانی که از فضا برگشته‌اند از بوی عجیبی که به لباس‌ فضانوردی‌شان جسبیده صحبت می‌‌کنند. فضانوردی به نام توماس جونز می‌گوید:

  به صورت مشخص بوی گاز ازن، یک بوی ضعیف ولی تند، کمی شبیه به بوی باروت و گوگرد را با خود حمل می‌کردم.

  این توصیف بوی شیطان نبود؟

  یازده حقیقت هولناک کیهانی؛ قدر زمین را بیشتر بدانیم! - 9b34392e175f58d64f256a1c310731ac۳- کهکشان مردگان

  نام این کهکشان  MACS 2129-1 است. البته لقب آن ((قبرستان کهکشانی)) است. کسی دقیقا نمی‌داند چرا اما این کهکشان که در فاصله ۱۰ میلیارد سال نوری از زمین قرار دارد، بعد از چند میلیارد سال از وقع بیگ‌بنگ دیگر ستاره‌ای در آن متولد نمی‌شود. این کهکشان شامل ستاره‌های کوتوله قرمز و سیاره‌های فراخورشیدی سیاه است.

  یازده حقیقت هولناک کیهانی؛ قدر زمین را بیشتر بدانیم! - 7e27d6058705f68fd63f6367c21ec88e۴- همزیستی یخ و آتش

  Gliese 436 b یک سیاره فراخورشیدی هم‌سایز نپتون است که تقریبا ۳۰ سال نوری با زمین فاصله دارد. نیروی گرانشی بسیار بزرگ این سیاره آب این سیاره را به نوعی یخ (Ice-X) تبدیل نموده است. حتی اگر دمای این سیاره به ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد برسد باز هم Ice-X ذوب نمی‌شود.

  یازده حقیقت هولناک کیهانی؛ قدر زمین را بیشتر بدانیم! - 54387561c213d89d42da937ddeb593ab۵- جایی که باران شیشه می‌بارد

  حقیقت هولناک کیهانی دیگر فراتر از حد تصور است. دنیای کابوس‌وار Exoplanet HD 189733b مانند یک مرغزار آرام به نظر می‌رسد، اما در واقع سرعت باد در سطح این سیاره به ۵۴۰۰ مایل در ساعت می‌رسد. در عین حال این سیاره میزبان باران شیشه‌ مذاب است. اگر عقلتان را از دست بدهید که بخواهید به دیدار این سیاره بروید، بدانید که جسدتان در فضا متلاشی می‌شود و فورا مراسم درگذشت شما برگزار می‌شود.

  یازده حقیقت هولناک کیهانی؛ قدر زمین را بیشتر بدانیم! - 129a333b4a22c40b5ec921a18b2af927۶- مردگانی که حول زمین می‌چرخند

  در نخستین روزهای اکتشافات فضایی خلبانانی به صورت آزمایشی به فضا فرستاده شدند بدون این که تدبیر شود که چگونه آن‌ها به زمین بازگردانده شوند. اما این افراد انسان نبودند!. برخی از این حیوانات که از نوع سگ‌ها، موش‌ها، شامپانزه‌ها، قورباغه‌ها و گربه‌ها بودن سالم به زمین بازگشتند. برخی از آنها در مسیر بازگشت یا هنگام فرود از بین رفتند. اما تعدادی نیز بودند که هیچگاه بازنگشتند. آنها احتمالا هنوز آنجا هستند، به طور دائم در حفاظ و در فضاپیماهایی مرده دور زمین در چرخش هستند.

  یازده حقیقت هولناک کیهانی؛ قدر زمین را بیشتر بدانیم! - c60187affbfeb49c6152253d7e0aa92f۷- سفیدچاله‌ها

  همانطور که سیاه ‌چاله‌ها تمام مواد و نور را به یک مکان (یا غیر مکان) غیر قابل تصور جذب می‌کنند، برخی دانشمندان تصور می‌کنند که سفیدچاله‌ها نیز وجود داشته باشند. سفید چاله‌ها در واقع روی دیگر ساه‌چاله‌ها هستند جایی که هیچ چیز نمی‌تواند از آن خارج شود و همه چیز می تواند از آن خارج شود. دانشمندان فکر می‌کنند که سفیدچاله‌ها گیتی را با بیرون انداختن یکباره همه چیز تشکیل داده‌اند و احتمالا بیگ‌بنگ یک سفیدچاله بوده است.

  یازده حقیقت هولناک کیهانی؛ قدر زمین را بیشتر بدانیم! - 3a4a7e73b3186d665837b3e30644edc2

  ۸- حمله‌ای از فضا به زمین که می‌تواند دوباره رخ دهد

  تاکنون چندین حقیقت هولناک کیهانی را برای شما برشمردیم اما اکثر آنها در حال رخ دادن در فصله‌هایی بسیار دور از ما بوده یا هستند. رویداد وحشتناکی که در نزدیکی ما رخ داده رویداد کارینگتون است. در این حادثه که در سال ۱۸۵۹ رخ داد جرمی از خورشید در طی یک طوفان خورشدی با زمین برخورد کرد. شفق‌هایی عجیب و درخشان‌تر از ماه در سراسر سیاره دیده شدند. تجهیزات تلگراف نیز از کار افتادند و حتی برخی از آنها در آتش سوختند. اگر چنین رویدادی اکنون رخ دهد (که هر زمانی ممکن است)، تمامی شبکه برق و ارتباطات ما در لحظه‌ای از دست می‌رود. پس آنوقت شاهد رخدادهایی شبیه سری فیلم Mad Max خواهیم بود.

  یازده حقیقت هولناک کیهانی؛ قدر زمین را بیشتر بدانیم! - 688668e9e0fd4d6a88bf835800d3f71a

  ۹- فضانورد شدن راحت نیست

  اگر شما می‌خواهید به پروژه Starfleet بپیوندید، باید بدانید که سازمان Star Trek دروغ گفته است!. خبرهای بدی در این مورد برای شما داریم. این که فضانورد بشوید بسیار وحشتناک است. پوست پای شما کنده می‌شود، مدفوع شناور یک مشکل جدی است مگر اینکه پوشک بپوشید. تشعشعات کیهانی می‌تواند مشکلات اساسی ایجاد کند و همچنین افسردگی و انزوا نیز وجود دارد. به طور خلاصه میگوییم: اینجا بمان.

  یازده حقیقت هولناک کیهانی؛ قدر زمین را بیشتر بدانیم! - ee2f51e07bbef9d0fedc2d6219528bce

  ۱۰- بهتر است فرازمینی‌ها را نبینیم!

  شاید انتظار دارید آدم‌فضایی‌ها در اطرافمان خودی نشان دهند، برقصند و اجاره بهای خانه‌تان را پرداخت کنند. اما باید به شما بگوییم که احتمالا بایستی کمی در این مورد ناامید شوید!. نظریه سریال Dark Forest بر این اساس بنا شده که فرازمینی‌ها فرض را بر این گذاشته‌اند که هرکس غیر از خودشان قصد دارد آنها را بکشد. ما اکنون پیام‌هایی برای آنها مخابره می‌کنیم ولی به نظر می‌رسد که باید برای آنها این پیام را بفرستیم: بیایید ما را بخورید!.

  یازده حقیقت هولناک کیهانی؛ قدر زمین را بیشتر بدانیم! - 8964fe168bab11d6655d74e0b610295f

  ۱۱- ماه که ما را ترک می‌کند

  در پایان این نوشته باید بگوییم که ماه، تنها قمر زمین با سرعت ۱/۵ اینچ در سال در حال دور شدن از زمین است.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید