به ۴ دلیل نباید شارژ بی‌سیم خریداری کنیم!

به 4 دلیل نباید شارژ بی‌سیم خریداری کنیم!شارژ بی‌سیم در سال‌های اخیر بسیار محبوب واقع شده است و امروزه بسیاری از گجت‌ها مانند گوشی‌های هوشمند، هدفون‌ها و ساعت‌های هوشمند از شارژ بی‌سیم پشتیبانی می‌کنند. تمام شرکت‌های فناوری به سرعت شارژرهای بی‌سیم خود افتخار می‌کنند اما باید گفت که در مقابل شارژ سیمی عملکرد ضعیفی دارند و تا فناوری شارژ سیمی فاصله زیادی دارد.

در ادامه چهار دلیل برای عدم استفاده از شارژر بی‌سیم آورده شده است.

۱. شارژ بی‌سیم، فاقد سیم نیست!

به ۴ دلیل نباید شارژ بی‌سیم خریداری کنیم! - iPhone charging.jpgاگر شما به این منظور شارژ بی‌سیمی را خریداری می‌کنید که دیگر از کابل برای شارژ کردن دستگاهتان استفاده نکنید، باید گفت که شارژرهای بی‌سیم در واقع فاقد سیم نیستند؛ داک شارژ بی‌سیم دارای کابلی است که به پریز دیواری متصل می‌شود.

با یک شارژر سیمی حداقل می‌توانید گوشی خود را بردارید و مانند معمول از آن استفاده کنید، به شرطی که نزدیک پریز بمانید اما با شارژر بی‌سیم، گوشی نباید در دست نگه داشته شود، به محض اینکه آن را بردارید و مثلاً یک متن را تایپ کنید، شارژ متوقف می‌شود و این باعث شده کمتر از آن استفاده شود.

در حالت ایده‌آل، یک شارژر بی‌سیم واقعاً باید دستگاه شما را بدون توجه به موقعیت مکانی شما شارژ کند و تا زمانی که یک هاب شارژ دوربرد دارید، تلفن شما حتی اگر در جیب شما یا روی میز باشد شارژ می‌شود. خبر خوب این است که این فناوری قبلا ایجاد شده، اما خبر بد این است که عملکرد مطلوبی ندارد.

۲. شارژ بی‌سیم ناکارآمد است!

به ۴ دلیل نباید شارژ بی‌سیم خریداری کنیم! - iPhone Wireless Charging.jpgشاید بزرگ‌ترین شکایت در مورد شارژ بی‌سیم ناکارآمدی آن باشد، با یک شارژر سیمی، برق از سوکت مستقیماً به دستگاه شما می‌رود اما با پد شارژ بی‌سیم، برق باید از محفظه پلاستیکی پد و شیشه پشت گوشی شما عبور کند.

این مواد عایق جریان الکترون‌ها را ضعیف می‌کند و کل فرآیند را ناکارآمد و کند می‌کند. در دنیایی که شارژ سریع سیمی به ۱۰۰ وات یا بیشتر می‌رسد، شارژ بی‌سیم حتی به نصف این مقدار هم نزدیک نمی‌شود و نه تنها وقت شما را تلف می‌کند، بلکه باعث اتلاف برق می‌شود.

در بهترین حالت، شارژ بی‌سیم برای دستگاه‌های کوچک‌تری مانند هدفون، ساعت‌های هوشمند، بلندگوهای قابل حمل، موس‌های رایانه و غیره مناسب است اما اگر جلوتر بروید، محدودیت‌های آن به سرعت آشکار می‌شوند. هرچه گجت بزرگ‌تر باشد، شارژ بی‌سیم ضعیف‌تر عمل می‌کند؛ به همین دلیل است که ما شاهد استفاده از لپ‌تاپ، دوچرخه‌های الکترونیکی و خودروهای الکتریکی از شارژ بی‌سیم نیستیم.

۳. شارژ بی‌سیم باعث گرم شدن بیش از حد می‌شود!

به ۴ دلیل نباید شارژ بی‌سیم خریداری کنیم! - disable fast charging samsungیکی از عوارض جانبی ناخوشایند شارژ سریع (صرف نظر از نوع رسانه) این است که گرمای زیادی تولید می‌کند و همانطور که می‌دانید، گرمای بیش از حد به سلامت کلی باتری شما آسیب می‌رساند؛ این مشکل در شارژ بی‌سیم به دلیل ناکارآمدی پر رنگ‌تر می‌شود.

تمام انرژی اضافی که در طول انتقال بی‌سیم به باتری شما وارد نمی‌شود، در اثر تشعشعات حرارتی از بین می‌رود و به عنوان گرما هدر می‌رود و به همین دلیل است که یک شارژر بی‌سیم سریع همیشه گرمای بیشتری نسبت به یک شارژر سیمی سریع با همان وات تولید می‌کند.

۴. شارژرهای بی‌سیم گران هستند!

به ۴ دلیل نباید شارژ بی‌سیم خریداری کنیم! - check iphone battery cycle count.jpgشما به راحتی می‌توانید یک شارژر سیمی سریع ۲۰ واتی با قیمت کمتر از ۱۰ دلار خریداری کنید اما یک شارژر بی‌سیم سریع تقریباً با همان وات، بین ۱۲ تا ۲۵ دلار یا حتی بیشتر قیمت خواهد داشت. این بدان معناست که برای خرید شارژر بی‌سیم که به دلیل گرم شدن بیش از حد به باتری شما نیز آسیب می‌زند، باید هزینه بیشتری بپردازید و این خرید هوشمندانه‌ای نیست.

برای بسیاری از مردم، ارزش زمان مانند پول است اما شارژرهای بی‌سیم هم زمان و هم پول را هدر می‌دهند، آن‌ها نه تنها گران هستند، بلکه مدت زمان زیادی طول می‌کشد تا گوشی شما را شارژ کند.

فناوری شارژ بی‌سیم هنوز راه درازی در پیش دارد و در وضعیت فعلی، مزایایی را که وعده داده است، ارائه نمی‌کند و تا زمانی که این فناوری به سطح قابل قبولی ارتقا پیدا نکند، نمی‌تواند جایگزین شارژ سیمی شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید