تبلت‌های اندرویدی یا آی‌پد ها، کدام یک بهتر هستند؟!

رجیستری تبلتتبلت‌های اندرویدی دستگاهی ایده‌آل برای علاقه‌مندان به فناوری است و شما می‌توانید مانند اکثر مردم برای تماشای ویدیو، مرور وب، رسانه‌های اجتماعی… یا فراتر از آن استفاده کنید. با یک کیبورد و یک ماوس می‌توانید با استفاده از Samsung DeX (در صورت وجود)، از تبلت مانند رایانه شخصی به عنوان دسک‌تاپ استفاده کنید و با آن کار کنید و Launcher های مختلف، حتی می‌توانید لینوکس را اجرا کنید.

آی‌پد ها دستگاه‌هایی قابل اعتماد و متمرکز هستند که به جای تلاش برای انجام کلیه امور و خروجی متوسط، کاری را به طور کامل و با کیفیت عالی ارائه می‌دهند.

مزیت و معایب تبلت‌های اندرویدی و آی‌پد ها

تبلت‌های اندرویدی یا آی‌پد ها، کدام یک بهتر هستند؟! - iPad Air 4 vsاگر به دنبال خرید تبلت هستید، بین تبلت‌های اندرویدی و آی‌پد تفاوت‌هایی وجود دارد. اگر از آن دسته افرادی هستید که می‌خواهید از تبلت خود در همه امور استفاده کنید، سیستم عامل اندروید در درجه اول بهترین گزینه است و در درجه دوم آی‌پد مورد مناسبی است.
تبلت‌های اندرویدی پرچم‌دار و میان‌رده، دسترسی فراتر از اصول اولیه و گسترده‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهند و این برای برخی یک مزیت است، اما iPadOS ثبات و امنیت را فراهم می‌کند که برای همه مهم است.

از آی‌پد فقط می‌توانید بر اساس اصول اولیه استفاده کنید و بسیار محدود کننده است، اما همیشه آن‌ها به خوبی عمل می‌کنند (کند و یا خراب نمی‌شوند یا همانطور که در مورد برخی از تبلت‌های اندرویدی ارزان‌ قیمت اتفاق می‌افتد که به طور ناگهانی خراب می‌شوند). آی‌پد با محدود کردن برخی امور از اندروید ایمن‌تر است، بنابراین نمی‌توانید به طور تصادفی یک برنامه مخرب را نصب کنید. فقط برنامه‌هایی که اپل از قبل تأیید کرده باشد را می‌توانید نصب کنید و از شما سوال می‌شود آیا اجازه ردیابی برنامه‌ها را می‌دهید یا خیر.

تبلت‌های اندرویدی یا آی‌پد ها، کدام یک بهتر هستند؟! - Why Android tablets are awesome yet I use an iPad ۱آی‌پد یک دستگاه قابل اعتماد و متمرکز است که به جای تلاش برای انجام کلیه امور و خروجی متوسط، کاری را به طور کامل و با کیفیت عالی ارائه می‌دهد.
به‌علاوه، آی‌پد یک ترفند دیگر در آستین خود دارد که آن را به انتخاب بهتری نسبت به تبلت‌های اندرویدی، به‌ ویژه برای حرفه‌ای‌ها تبدیل می‌کند، برنامه‌های قدرتمند و فوق‌العاده بهینه‌‌ای مانند Photoshop ،LumaFusion ،Procreate و GarageBand در اختیار می‌گذارد که این برنامه‌ها مختص iPadOS هستند و برای کاربران تبلت‌های اندرویدی در دسترس نیستند.

و این به این دلیل نیست که اندروید گزینه مناسب نیست، بلکه به این دلیل است که برای توسعه‌دهندگان بسیار دشوار است که برنامه‌های حرفه‌ای قابل اعتمادی بسازند که بر روی تمام تبلت‌های اندرویدی مختلف موجود اجرا شوند و با مشخصات متفاوت آن‌ها مانند اندازه صفحه‌نمایش، پردازنده و غیره هماهنگ شوند.

در حالی که مدل‌های آی‌پد بسیار کمی وجود دارد، بنابراین ساختن یک برنامه کامل روی آن‌ها بسیار قابل آسان‌تر است و آی‌پد بر بازار تبلت‌ها تسلط دارد، بنابراین البته انگیزه‌های بیشتری برای توسعه‌دهندگان وجود دارد تا برنامه‌هایی برای آن بسازند.

تبلت‌های اندرویدی یا آی‌پد ها، کدام یک بهتر هستند؟! - galaxy tab s7 multitasking ۱تبلت‌های اندرویدی ارزان اصلاً با آی‌پدهای ارزان قیمت قابل مقایسه نیستند، آی‌پد ۲۰۲۱ مقرون به صرفه می‌تواند بدون گرم شدن، از پس هر کاری برآید. آی‌پد اقتصادی اپل اساساً رقابت را در بازار تبلت‌های زیر ۳۳۰ دلار، از نظر قابلیت اطمینان، عملکرد، عمر باتری، برنامه‌ها و پشتیبانی اپل در قالب به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری معمولی برای سال‌ها، شکست می‌دهد.

با برخی از تبلت‌های ارزان‌تر اندرویدی و حتی گاهی اوقات حتی میان‌رده‌ها، به سختی می‌توانید کارها را انجام دهید، چه برسد به اینکه با آن‌ها کار دشوار و پیچیده‌ای را اجرا کنید (فقط عدم پیروی از اصول اولیه تنها مزیت تبلت‌های اندرویدی است)، بنابراین در مجموع، آی‌پد مقرون به صرفه بهترین گزینه برای کسانی است که به دنبال هزینه کمتر و بازدهی بالاتری هستند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید