دلایل مهمی که خرید آیپد اپل را برای عکاسان الزامی می‌کند!

خرید آیپد

چرا داشتن و خرید آیپد اپل برای هنرمندان و عکاسان بسیار مهم است؟ آیا بدون آنها نمی‌توان به مسیر ادامه داد؟ قطعا بدون داشتن آیپد هم می‌توانید در عکاسی موفق شوید و داشتن آیپد نیز از شما عکاس نخواهد ساخت!هنگامی که عکاسی را از مرحله سرگرمی گذراندید و به شغل خود تبدیل کردید؛ ممکن است برای نمایش نمونه کارهایتان یا انجام برخی ویرایش‌های ساده‌تر، نیاز به وسیله‌ای داشته باشید که همه جا همراه‌تان باشد و بتواند نیاز شما را در لحظه برطرف کند. تبلت‌ها را می‌توان از بهترین انتخاب‌های عکاسان دانست که می‌تواند یار همیشگی‌شان باشد.

عکاس بودن چیزی بیشتر از داشتن دوربین و فشردن دکمه شاتر است (البته بسیاری چیزی جز این تصور نمی‌کنند). البته این موضوع باید در روش کار و دیسیپلین شما نیز آشکار باشد تا دیگران به شما و حرفه‌ای که دارید احترام بگذارند. داشتن تجهیزات مناسب نیز یکی دیگر از این عوامل است. البته تجهیزات مناسب به معنای تجهیزات گران نیست؛ بلکه یعنی لوازمی که بتواند شما را به خوبی به هدفتان برساند و البته قدیمی هم نباشد.

داشتن کامپیوتر و سیستم مناسب برای عکاسان از داشتن دوربین هم واجب‌تر است. زیرا دوربین را می‌توان اجاره کرد اما سیستم را خیر! افزون‌بر این، عکاس مدت زمان بیشتری با سیستم خود کار می‌کند. بنابراین بایستی روی این مورد سرمایه‌گذاری مناسبی انجام داد.

تا ۱۰ سال پیش داشتن سیستم خانگی یا استودیویی نیاز اساسی هر عکاس بود. زیرا نه لپ‌تاپ‌های قدرتمند آن‌چنان وجود داشتند و نه لپ‌تاپ‌های قدرتمند قیمت مناسبی داشتند. برنامه‌ها نیز همانند امروز بهینه نشده بودند و ممکن بود هنگام ویرایش تصاویر فیلم با هزاران دردسر و مکافات روبرو شد! ۵ سال پیش لپ‌تاپ‌ها توانستند جایگزین سیستم‌های بزرگ شوند. امروزه این وظیفه را تبلت‌ها به دوش می‌کشند. قدرت و امکانات تبلت‌ها به قدری است که خرید لپ‌تاپ دیگر به‌صرفه نیست. حتی اگر به صورت خیلی حرفه‌ای به عکاسی و فیلمبرداری مشغول هستید نیز در کنار سیستم خود به یک تبلت نیاز خواهید داشت.

دلایل مهمی که خرید آیپد اپل را برای عکاسان الزامی می‌کند! - ipad pro 2023 coming rumor leaks powerful features like 3 nm chip larger sizes oled panels

شرکت‌های بزرگی امروزه تبلت‌هایی تولید می‌کنند که می‌تواند گزینه مناسبی برای عکاسان باشد. سرفیس‌ها مایکروسافت، گلکسی تب سامسونگ، لنوو، اچ پی و دیگر محصولاتی از این دست گزینه‌های امروز بازار است. اما بدون شک اپل و سازگاری اکوسیستمش با برنامه‌های هنری را نمی‌توان نادیده گرفت! عمر بالای دستگاه‌های اپل چه از نظر نرم‌افزار و چه سخت‌افزار، اجرای روان برنامه‌ها، سرعت بالای و موارد مهم دیگر سبب شده تا خرید آیپد اپل منطقی باشد.

البته قیمت بالای محصولات اپل در کشور ما ممکن است سرمایه‌گذاری روی خرید آیپد را دشوار کند اما اطمینان داشته باشید که این سرمایه‌گذاری گران قیمت در آینده بازدهی بسیار خوبی خواهد داشت. البته مشروط بر اینکه تا پایان این نوشتار ما را همراهی کنید و نکاتی که در این مقاله بیان شده را به کار ببندید.

پیگیری ساده و فوری انتشار محتوا

دلایل مهمی که خرید آیپد اپل را برای عکاسان الزامی می‌کند! - iPad x iPhone

اگر در کنار کار عکاسی به تولید محتوا ،چه برای سایت خود و چه سایت دیگر، مشغول هستید؛ اهمیت ضرب‌الاجل‌ها را می‌دانید. تولید محتوا و انتشار آن در بازه زمانی مشخص، سایت هدف را ارتقا داده و سبب افزایش بازدید آن می‌شود. بنابراین به عنوان تولید کننده محتوا یا سرپرست تیم تولید محتوا، باید مداوم سایتی که روی آن کار می‌کنید را رصد کنید.

انجام این کار با لپ‌تاپ ممکن است اما دشواری همراه داشتن لپ‌تاپ، این گزینه را غیرمنطقی می‌کند. افزون‌بر این لپ‌تاپی که نیازهای یک عکاس را برطرف کند به احتمال بسیار اندازه نسبتا بزرگ، وزن سنگین و شارژدهی نه چندان مناسبی خواهد داشت. بدون شک فراموش کردن بازه‌های زمانی در لپ‌تاپ هم بیشتر خواهد بود. البته می‌توان این کار را به تلفن‌های همراه سپرد اما توصیه می‌شود کار را از زندگی شخصی جدا نگه دارید. کما اینکه بسیاری از سایت‌ها برای تلفن‌های همراه بهینه نشدند و حالت دسکتاپ در تلفن‌های همراه نیز به‌خوبی سیستم‌ها نیست.

در این حالت داشتن یک iPad می‌تواند در پیگیری انتشار محتوای شما کمکتان کند. برنامه‌هایی مانند Google Calendar دارای ویژگی‌های مناسبی برای افزایش بهره‌وری شماست. تقویم خود آیپدهای اپل نیز کارایی خوبی در این زمینه دارد.

با سبک های جدید آزمایش کنید

دلایل مهمی که خرید آیپد اپل را برای عکاسان الزامی می‌کند! - iPad Creative Workflow

همان‌گونه که در قامت یک عکاس تجربه کسب می‌کنید؛ سبک کاری شما نیز ممکن است تغییر کند یا تکامل یابد. بنابراین دیگر از مرحله آزمون و خطا عبور کرده‌اید و بهتر است قدری محتاط عمل کنید. دیگر نباید هر عکسی با هر نوع ویرایشی را در اینترنت منتشر کنید زیرا ممکن است به اعتبار و شخصیت حرفه‌ای شما ضربه بزند. بنابراین بهتر است پیش از انتشار چند اتود ویرایشی روی عکسی که گرفته‌اید اعمال کنید و نتیجه را مشاهده کنید. سرانجام آنچه مناسب‌تر بود را نهایی و منتشر کنید.

برای انجام چنین کاری، خرید آیپد گزینه بسیار مناسبی است. نرم‌افزارهایی مانند Adobe Lightroom و Photoshop اجرای سریع و روانی دارند. افزون‌بر این، به کمک ویژگی‌های جذاب این نرم‌افزارها می‌توانید آنچه در نظر دارید را به سرعت روی عکس مورد نظر پیاده کنید و در صورت رضایت، ویرایش خود را گسترش دهید و کامل کنید.

با خرید آیپد پایگاه کار سیار داشته باشید

دلایل مهمی که خرید آیپد اپل را برای عکاسان الزامی می‌کند! - iPad and Tools

شرکت اچ پی با تولید لپ تاپ WorkStation خود توانست شیوه جدیدی از کار کردن را به کاربران به‌ویژه فریلنسرها معرفی کند. با داشتن این لپ‌تاپ‌ها می‌توانستید هرجا و هر زمان، کاری را که دوست داشتید انجام دهید. زیرا هم قدرت کافی را داشتند و هم حمل و نقل آنها ساده بود. آیپدهای اپل با فرآهم کردن همان قدرت (حتی بیشتر) در بدنه‌ای بسیار کوچک‌تر و شارژدهی بهتر، توانستند تجربه کاربری و انجام کارها را چند پله فراتر ببرند. با داشتن این دستگاه‌‌ها که وزنی کمتر از یک کیلوگرم دارند؛ می‌توانید کارهای بسیاری انجام دهید.

اگر تعداد زیادی عکس برای ویرایش دارید؛ انجام این کار در آیپد می‌تواند تجربه یک سفر عالی با قطار یا اتوبوس را برای شما فرآهم آورد. انتقال تصاویر نیز به سادگی و با اتصال دوربین از طریق کابل USBC صورت می‌گیرد. اگر دوربین شما توانایی چنین کاری ندارد؛ کافی است یک کارتخوان USBC تهیه کنید تا با قرار دادن حافظه دوربین در آن، تصاویر شما به آیپدتان منتقل شود.

تصاویر چه در قالب JPEG و چه در قالب فایل خام RAW را می‌توانید به کمک آیپدها ویرایش کنید و از سادگی و سرعت انجام کار شگفت زده شوید.

سازماندهی وظایف روزانه

دلایل مهمی که خرید آیپد اپل را برای عکاسان الزامی می‌کند! - iOS 13 iPadOS 13 tvOS 13 macOS Catalina

گرچه شما یک عکاس هستید و این نه تنها یک شغل، بلکه تمام زندگی شماست؛ اما بهرحال زندگی روی دیگری نیز دارد و بایستی به کارهای روزمره خود نیز رسیدگی کنید. برای انجام این کار بهتر است از یادداشت‌های روزانه یا To Do List استفاده کنید تا دچار سردرگمی نشوید. با این‌حال اگر می‌خواهید کاغذ اضافی مصرف نکنید و از هرج و مرج در سازماندهی برگه‌های خود پیشگیری کنید؛ آیپد شما می‌تواند در برنامه‌ریزی و یادآوری کارهای روزانه شما نقش مفیدی ایفا کند.

هنگامی که آیپد خود را خریدید؛ می‌توانید از برنامه Notes برای پیگیری کارهای روزانه‌تان استفاده کنید. برنامه‌های دیگری از این دست نیز در App Store وجود دارد که ارزش امتحان کردن را دارد.

با آیپدها مهارت‌های جدید بیاموزید

دلایل مهمی که خرید آیپد اپل را برای عکاسان الزامی می‌کند! - dose media 3R3sNikjVnA unsplash

اگر می‌خواهید در طولانی مدت در هر زمینه‌های هنری و خلاقانه موفق شوید یا به صورت حرفه‌ای کار کنید؛ باید تا می‌توانید روی یادگیری سرمایه‌گذاری کنید. درواقع یادگیری مهارت‌های جدید، تنها راه موفق شدن در آینده است. این روزها منابع آموزشی فراوانی یافت می‌شود که می‌تواند به پیشرفت شما در هر زمینه‌ای کمک کند.

باتوجه به موارد بیان شده در دشواری استفاده همیشگی لپ‌تاپ و البته نیاز به آموزش مداوم (به دلیل فرار بودن مطالب) خرید آیپد می‌تواند یار آموزشی مناسبی برای شما باشند. می‌توانید یک دوره آنلاین را درحالی‌که درون کافه هستید بگذرانید. می‌توانید روی مبل خانه لم بدهید و آموزش‌های درون یوتیوب را تماشا کنید. درواقع آیپدها شما را وارد دنیای بدون مرز آموزش و یادگیری می‌کنند.

البته این کار را با تلفن همراه خود نیز می‌توانید انجام دهید؛ اما صفحه نمایش بزرگتر آیپد بدون شک تجربه بهتری برای شما به ارمغان خواهد آورد. حتی برای خواندن متون نیز خرید آیپد می‌تواند تجربه شگفت‌انگیزی به همراه داشته باشد و حس در دست گرفتن کتاب را کاملا به شما منتقل خواهد کرد.

کار خود را به صورت آنلاین منتشر کنید

دلایل مهمی که خرید آیپد اپل را برای عکاسان الزامی می‌کند! - 144061 tablets hands on apple ipad 97 2018 initial review pencil time image1 kuefzt0cgy

اگر هدف اصلی شما جذب مخاطب در زمینه عکاسی است؛ نسبت به گذشته مسیر هموارتری  پیش روی‌تان قرار دارد. راه‌اندازی یک سایت تخصصی دراین زمینه با هزینه کم‌تر و البته ساده‌تر از گذشته انجام می‌گیرد. افزون‌بر این  می‌توانید محتوای خود را بدون هیچ هزینه‌ای و به‌آسانی در شبکه‌های اجتماعی گوناگون منتشر کنید.

اما این سادگی به معنای انجام ندادن هیچ‌کاری نیست! بلکه بدین معناست که آشنایی با سازوکار اینترنت بیشتر شده‌است. بدون شک باید برای حرفه خود دلسوز و فعال باشید. باید حضور نسبتا مداومی در صحنه‌های مجازی داشته باشید. به مخاطبان خود اهمیت دهید؛ نظرات‌شان را بشنوید و آنها را پاسخ دهید. دراین صورت می‌توانید در آینده به موفقیت مناسبی برسید.

حضور در اینترنت با خرید آیپد بسیار ساده‌تر و البته جذاب‌تر شده‌است. تجربه کاربری حرفه‌ای‌تری نسبت به تلفن همراه به شما خواهد داد و دسترسی بیشتری به توانایی‌های سایت خود خواهید داشت. البته متاسفانه برنامه اینستاگرام روی آیپدها به‌خوبی تلفن همراه کار نمی‌کند. بنابراین برای این استثنا می‌توانید از تلفن همراه‌تان استفاده کنید اما در دیگر پلتفرم‌ها، آیپد گزینه بهتری خواهد بود.

افکار خود را یادداشت کنید

دلایل مهمی که خرید آیپد اپل را برای عکاسان الزامی می‌کند! - Why Android tablets are awesome yet I use an iPad ۱

به عنوان یک هنرمند عکاس امکان دارد در طول روز افکار و ایده‌های مهمی به ذهن‌تان خطور کند. همان‌گونه که پیشتر گفته شد؛ شما باید افزون‌بر افزایش دانش و توانایی‌های خود در عکاسی، جنبه کارآفرینی خود را نیز تقویت کنید. یک کارآفرین موفق همواره در کمین ایده‌ها و افکار نوین است و آنها را از دست نمی‌دهد. بهترین راه برای اینکه بتوانید در آینده از این ایده‌ها در کارهای خود استفاده کنید؛ ثبت آنها با خرید آیپد است. فارغ از اینکه دسترسی به قلم و کاغذ در بسیاری از موارد دشوار است؛ برخی ایده‌ها را نمی‌توان با قلم و کاغذ ثبت کرد و نیاز به ابزار و نرم‌افزار خاص خودش را دارد.

در چنین شرایطی، خرید آیپد می‌تواند کمک فراوانی به شما بکنند و با استفاده از نرم‌افزارهای فراوانی که می‌توانید روی آنها نصب کنید؛ ایده‌هایتان را از دست نخواهید داد. البته برنامه Notes مخصوص خود آیپدها توانایی خوبی در ثبت ایده‌ها و افکار شما خواهد داشت.

برای محتوای آینده برنامه ریزی کنید

دلایل مهمی که خرید آیپد اپل را برای عکاسان الزامی می‌کند! - ipad pro with m1 chip

در بخش تولید محتوا به کمک آیپد از اهمیت تولید و انتشار محتوا در بازه‌های زمانی مشخص گفته شد. اما محتواگذاری روی پلتفرم‌هایی مانند سایت یا اینستاگرام تنها به تولید و انتشار محدود نمی‌شود. به عنوان تولید کننده محتوا بایستی استراتژی دقیق و منظمی داشته باشید. انتشار پست‌هایی که ارتباط چندانی با یکدیگر ندارند؛ بدون شک بازدهی شما را کاهش خواهد داد. بنابراین باید استراتژی قابل اجرایی برای خود تنظیم کنید و مطابق آن پیش بروید.

تعیین استراتژی افزون بر افزایش بازدید و بازدهی، از خستگی و سردرگمی شما نیز پیشگیری خواهد کرد. خرید آیپد می‌توانند به شما در این برنامه‌ریزی و تعیین استراتژی کمک کنند. می‌توانید به کمک ابزارهای گوناگونی مانند Asana و Calendar برای انتشار عکس‌های و دیگر محتواهای خود در آینده، برنامه‌ریزی کنید.

آی‌پد می‌تواند سرمایه‌گذاری مهمی برای کسب و کار عکاسی شما باشد

دلایل مهمی که خرید آیپد اپل را برای عکاسان الزامی می‌کند! - apple iphone12 iphone12pro ipadair availability highland village 01 10222020 big.jpg.large

تبدیل شدن به عکاسی موفق با کمک و حمایت مردم، نیازمند ابزار خاص خودش است. یا باید مقدار فراوانی هزینه تبلیغات کنید و یا از فضای مجازی به درستی استفاده کنید و به موفقیت برسید. اما برای استفاده بهینه از این فضا نیازمند آشنایی کامل با آن و البته داشتن برخی تجهیزات است. خرید آیپد از هر نوعش یک سرمایه‌گذاری مناسب و عالی برای طی کردن این مسیر است. امروزه با هر بودجه‌ای می‌توان یک آیپد تهیه کرد. خوشبختانه خرید آیپد مدل‌های پایه نیز توانایی خوبی دارند.

برای پیشگیری از فشار دوچندان، خستگی، سردرگمی و ناامیدی از ادامه مسیر، باید با برنامه عمل کنید و در این مسیر خرید آیپد به دلایلی که گفته شد می‌توانند کمک شایانی به شما بکنند. از خرید آیپد همچنین می‌توانید در حسابرسی مشتریان نیز کمک بگیرید که البته باتوجه به شرایط کشور ما و تحریم‌های موجود امکان دارد قدری دشوار باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید