بروزرسانی واتس اپ با تغییر زبان درون برنامه‌ای!

نقض شفافیت داده‌های کاربران

واتس‌اپ محبوب‌ترین پیام‌رسان دنیاست و خیلی از کاربران آن در مناطق چندزبانی زندگی می‌کنند و در کنار تغییر روزمره زبان و گویش خود به این اپلیکیشین هم متکی هستند. بنابراین زبان رابط این پیام‌رسان را به زبان خودشان تغییر می‌دهند؛ کاری که حالا در بروزرسانی واتس اپ از درون خود برنامه ممکن است.

این قابلیت تازه واتس‌اپ به شما امکان می‌دهد تا زبان اپلیکیشن را بدون تغییر زبان گوشی عوض کنید. قابلیت مذکور نخستین بار توسط WABetaInfo در بروزرسانی واتس اپ نسخه بتای 2.22.9.13 مشاهده شد.

بروزرسانی واتس اپ

گفتنی است که این قابلیت در بروزرسانی واتس اپ 2.22.10.2 به شکل گسترده‌تری عرضه شد. در صورت دسترسی به یکی از این دو نسخه می‌توانید با انتخاب گزینه منوی دارای آیکون سه نقطه در گوشه راست بالایی و ورود به تنظیمات، گزینه جدید App language را مشاهده کنید.

اطلاعات تکمیلی از بروزرسانی واتس اپ

لازم به ذکر است که قابلیت مذکور پیش از این طی بررسی موشکافانه اپلیکیشن نیز دیده شده بود، بنابراین تعجبی ندارد که واتس‌اپ استفاده آزمایشی آن روی نسخه بتا را آغاز کرده است.

در هر صورت اگر قصد امتحان این قابلیت را دارید بایست در واتس‌اپ بتا روی پلی‌استور عضویت داشته باشید. همچنین اگر ظرفیت آن تکمیل شده می‌توانید آخرین نسخه بتا را از APK Mirror دریافت کنید.

بروزرسانی واتس اپ با تغییر زبان درون برنامه‌ای! - Untitled

البته اشاره به این مورد نیز خالی از لطف نیست که واتس‌اپ اولین اپلیکیشنی نخواهد بود که به شکل مستقل از دستگاه اجازه انتخاب زبان را برای کاربران فراهم می‌کند. یکی از بهترین نمونه‌ها در این زمینه Google Maps است که گزینه مذکور را در سال ۲۰۲۱ معرفی کرد.

دلیل امر مذکور نیز این است که گوگل در نظر دارد تا قابلیت تغییر زبان اختصاصی اپلیکیشن‌ها را به یک ویژگی گسترده سیستمی در اندروید 13 تبدیل کند. قابلیتی که به وسیله آن می‌توانید زبان اختصاصی تک تک اپلیکیشن‌ها را مستقل از زبان اصلی دستگاه تعیین کنید.

اگر گوگل چنین قابلیتی را به شکل کلی اجرایی کند، ویژگی مشابه واتس‌اپ و سایر اپلیکیشن‌ها در بلندمدت بلااستفاده خواهند شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید