واتساپ بالاخره محدودیت‌های مبنی بر قوانین جدید و عجیب خود را کنار گذاشت

واتساپسازندگان برنامه چت واتساپ (WhatsApp)، مدتی پیش اعلام کرده بودند که هرکس قوانین جدید مربوط به این اپلکیشن را قبول نکند، شامل برخی محدودیت‌ها خواهد شد که با اعمال آن‌ها دیگر نمی‌تواند از بسیاری از قابلیت‌های چت آنلاین با این برنامه استفاده کند. این در حالی است که ظاهرا امروز تصمیم مدیران این برنامه عوض شده و همه چیز به روال عادی باز می‌گردد.

به نقل از 9To5Mac، اخیرا یک اعلان برای کاربران برنامه واتساپ ارسال شده بود که قوانین جدید را گوشزد می‌کرد. حال اگر آن را قبول می‌کردید، تمامی داده‌های شما با فیسبوک به اشتراک گذاشته می‌شد و عملا دیگر راهی برای حفظ امنیت پروفایل خود برای دیده نشدن آن نداشتید. این مورد بسیار مورد انتقاد کاربران قرار گرفته و برخی اظهار کرده‌اند که این پیامرسان دیگر صلاحیت کافی برای ایجاد یک فضای امن و آنلاین برای چت با دوستان و همکاران را ندارد، در نتیجه تعداد زیادی از کاربران آن به سایر اپلکیشن‌های مشابه مانند سیگنال و تلگرام مهاجرت کرده بودند.

واتساپ محدودیت‌ها را برداشت تا کاربران فرار نکنند!

واتساپطی یک مصاحبه رسمی، سخنگو گروه سازنده این اپلکیشن اعلام کرد که آن‌ها در حال حاضر شرایط را بررسی کرده و قصد ندارند تا برنامه ایجاد محدودیت‌های خود را ادامه دهند. با این وجود هرگز چیزی گفته نشد که آیا امکان بازگشت اعمال اجباری قوانین وجود دارد یا که نه، اما می‌توان گفت که ظاهرا آن‌ها متوجه شده‌اند که با این کار چه تعداد از کاربران مورد اعتماد خود را از دست خواهند داد.

پس از مصاحبه و تعیین تکلیف برای آینده پیامرسان واتساپ باید این مورد را روشن کنیم که ما هرگز دیگر قصد محدود کردن برنامه خود را نداریم. این یعنی افرادی که قوانین جدید ما را قبول نکرده‌اند شامل هیچ محدودیتی نشده و همچنان می‌توانند مثل سابق از آن استفاده کنند. در حالی که تعداد زیادی از افراد، قوانین جدید ما را قبول کرده بودند.

لازم به ذکر است که این محدودیت‌ها شامل حذف دسترسی برای ارسال پیام، زنگ زدن یا حتی دیدن پیام‌ها می‌شد. همچنین پس از گذشت دو ماه، سازندگان اعلام کرده بودند که اگر افراد قوانین را قبول نکنند پروفایل آن‌ها به کلی حذف می‌شود. این گفته‌های ناگهانی در مقابل کاربرانی که واتساپ را یکی از بهترین و قدیمی‌ترین برنامه‌های چت آنلاین می‌دانستند هرگز قابل قبول نیست و باعث شده تا بسیاری از آن‌ها نگران از دست دادن پیام‌ها و فایل‌های خود در آن شوند. با این وجود، چنان که به نظر می‌رسد دیگر جای نگرانی نیست و می‌توان باز هم روی این پیامرسان حساب کرد.

اما آیا همین روند تا سال‌های آینده نیز ادامه خواهد داشت؟ یا اینکه چند ماه بعد قوانین تازه‌ای وضع خواهد شد؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید