پلتفرم واتس‌ اپ قابلیت جدیدی را برای نسخه iOS افزود!

پلتفرم واتس‌ اپ قابلیت جدیدی را برای نسخه iOS افزود! توسعه‌دهندگان پلتفرم واتس‌ اپ به دنبال راه‌هایی برای بهبود بیشتر تجربه کاربری در برنامه خود هستند و تغییرات زیادی دیر یا زود در برنامه ایجاد می‌کنند (که بسیاری از آن‌ها در حال حاضر در مرحله نسخه آزمایشی بتا هستند). 9to5Mac در مورد یکی از تغییراتی که این برنامه ایجاد خواهد کرد، گزارش داده: یک صفحه اطلاعات تماس اصلاح‌شده که به WhatsApp با سیستم عامل iOS ورود پیدا می‌کند.

پلتفرم واتس‌ اپ با صفحه اطلاعات تماس اصلاح‌شده + قابلیت‌های جدیدتر

صفحه بازطراحی شده اطلاعات تماس در حال حاضر فقط برای واتس اپ در iOS است و برای آزمایش کنندگان بتا نیز عرضه شده است. صفحه تغییر یافته اطلاعات تماس توسط WABetaInfo با نسخه 22.6.0.73 برای پلتفرم واتس‌ اپ برای iOS مشاهده شده و این صفحه، مشابه عملی است که برنامه با حساب‌های تجاری انجام می‌دهد اما اکنون برای حساب‌های شخصی است.

پلتفرم واتس‌ اپ قابلیت جدیدی را برای نسخه iOS افزود! - whatsapp contact info page 9to5macهمانطور که قبلاً اشاره کردیم، این ظاهر هنوز در مرحله آزمایشی بتا است، بنابراین در حال حاضر برای عموم در دسترس نیست. معمولاً انتشار ویژگی‌های جدید از پلتفرم واتس‌ اپ زمان می‌برد اما در حال حاضر، جدول زمانی رسمی در مورد اینکه چه زمانی این به‌روزرسانی در دسترس همه قرار خواهد گرفت، وجود ندارد.

صفحه جدید اطلاعات تماس، دکمه‌های بزرگ‌تری برای تماس‌ها و همچنین میانبر جستجوی پیام جدید را ارائه می‌کند. برای حساب‌های تجاری، صفحه‌ای با نام Business Info نیز وجود دارد که کاملاً قابل درک است که برای حساب‌های شخصی پلتفرم واتس‌ اپ در دسترس نیست.

تا حد زیادی جالب توجه است که طبق WABetaInfo، برخی از کاربران حتی اگر بخشی از آزمایش‌کنندگان بتا نباشند، می‌توانند به صفحه اطلاعات تماس اصلاح‌شده دسترسی داشته باشند و به این معنی که برای برخی، این صفحه در نسخه پایدار برنامه (از جمله کاربران WhatsApp تجاری) در دسترس است.

یکی دیگر از قابلیت‌های مفیدی که واتس‌ اپ در نظر دارد به‌طور خاص برای کسب‌ و کارها پیاده‌سازی کند، قابلیت «Businesses Nearby» نام دارد و همانطور که از نامش پیداست، می‌تواند به شما در یافتن مشاغل اطراف مانند رستوران‌ها، خواربار فروشی‌ها، فروشگاه‌های لباس و غیره کمک کند.

و علاوه بر آن، پلتفرم واتس‌ اپ نیز در حال حاضر مشغول کار بر روی ویژگی Community خود است، چیزی که در نوامبر سال گذشته توسط WABetaInfo پیش‌نمایش شد. اساساً یک مکان جدید است که در آن ادمین‌های گروه بر گروه‌های واتس‌ اپ کنترل خواهند داشت، اگر گروه‌های واتس‌ اپ زیادی دارید و می‌خواهید راه ساده‌تری برای گروه‌بندی و سازمان‌دهی آن‌ها داشته باشید، بسیار مفید است.

قابلیت نظرسنجی پلتفرم واتس‌ اپ برای گروه‌ها

این شرکت اخیراً روی بسیاری از ویژگی‌های جدید کار کرده است که هدف آن افزودن ارزش به برنامه‌ی چت محبوب است. یکی از ویژگی‌هایی که هفته گذشته در مورد آن گزارش دادیم، یک ویژگی نظرسنجی شبیه به تلگرام است که ارتباط شما در یک گروه را سرگرم‌ کننده‌تر و مفیدتر می‌کند. البته، همانطور که از نام آن پیداست، ویژگی نظرسنجی به شما امکان می‌دهد نظرسنجی ایجاد کنید (هنوز نمی‌دانیم با چند گزینه) و می‌توانید نظر گروه را در مورد چیزی بررسی کنید یا فقط یک جلسه رای گیری منظم انجام دهید.پلتفرم واتس‌ اپ قابلیت جدیدی را برای نسخه iOS افزود! - Whatsapp Polls.jpeg

گزینه نظرسنجی فقط برای گروه‌های واتس‌ اپ در دسترس خواهد بود و از جمله پاسخ‌هایی که سایر کاربران به آن می‌دهند، رمزگذاری شده است. همانطور که احتمالاً بسیاری از شما می‌دانید، رمزگذاری سرتاسری چیزی است که WhatsApp را بسیار محبوب کرده است و برای ویژگی نظرسنجی نیز وجود خواهد داشت؛ این تقریباً بدان معنی است که فقط افراد گروه می‌توانند به نظرسنجی و نتایج آن دسترسی داشته باشند.

و از آنجایی که این یک ویژگی در مرحله آزمایشی بتا است، هنوز تاریخ انتشار رسمی برای آن اعلام نشده است. طبق معمول آزمایش‌ کنندگان بتا ابتدا می‌توانند نحوه عملکرد این ویژگی را ببینند زیرا WhatsApp برای خلاص شدن از شر هر گونه باگ و بهبود آن قبل از راه‌اندازی برای عموم، این کار را انجام می‌دهد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید