نحوه استفاده از Nearby Share برای انتقال فایل‌ها از اندروید به Chromebook

نحوه استفاده از Nearby Share برای انتقال فایل‌ها از اندروید به Chromebook و بالعکسنزدیک به یک دهه، Chromebook ها فاقد هرگونه هم‌افزایی بین دستگاهی با گوشی‌های هوشمند اندرویدی بودند. کروم‌بوک‌ها، لپ‌تاپ‌هایی هستند که سیستم عامل کروم را به جای ویندوز یا مک او اس معمول اجرا می‌کنند و کروم‌بوک به طور خلاصه لپ‌تاپی است که مرورگر گوگل کروم را اجرا می‌کند.

گوگل تلاش کرد با مجموعه ویژگی‌های Better Together شکاف بین دستگاه‌های خود را پر کند، اما در مقایسه با ادغام Mac-to-iPhone اپل، متفاوت به نظر می‌رسد. همه چیز زمانی تغییر کرد که گوگل Phone Hub را در به‌روزرسانی بزرگ Chrome OS 89 خود معرفی کرد؛ با سیستم عامل Chrome OS 91، گوگل سرانجام اشتراک‌گذاری خاطرات خانوادگی، اسناد و فایل‌ها را بین Chromebook و دستگاه‌های اندروید با Nearby Share آسان کرد. در اینجا نحوه استفاده از آن برای انتقال یکپارچه فایل‌ها بین دستگاه‌های گوگل خود آورده شده است.

راه‌اندازی اولیه Nearby Share

رابط کاربری، با راه‌اندازی Nearby Share با ارائه تجربه‌ای جذاب و متفاوت به شما برای انتقال فایل‌ها کمک می‌کند. برای شروع کار با Nearby Share، تنظیمات دستگاه سیستم عامل کروم خود را باز کنید. در صفحه اول، در قسمت دستگاه‌های متصل، Nearby Share را خواهید دید و سپس روی Set up کلیک کنید.

گوگل دوست دارد رابط کاربری ساده خود را در همه جا یکپارچه کند؛ Nearby Share نیز از این قاعده مستثنی نیست. رابط کاربری داخلی به عنوان یک قطب نما عمل می‌کند تا به شما کمک کند Nearby Share را در کروم‌بوک خود راه‌اندازی کنید. استفاده از آن بسیار ساده است و تصاویر Google-y به شما در طول راه‌اندازی کمک می‌کنند.

نحوه استفاده از Nearby Share برای انتقال فایل‌ها از اندروید به Chromebook - nearbyshare onboarddialogv3.pngپس از اختصاص یک نام به دستگاه سیستم عامل کروم خود، می‌توانید حریم خصوصی خود را سفارشی کنید تا همه یا برخی از مخاطبین شما بتوانند لپ‌تاپ شما را ببینند. انتخاب «hidden» دستگاه شما را نامرئی و مخفی نگه می‌دارد مگر اینکه آن را از قسمت Shelf فعال کنید. پس از تکمیل راه‌اندازی، شما را برای بازبینی وارد تنظیمات Nearby Share می‌کند. قبل از انتقال فایل‌ها، هر دو دستگاه شما باید با بلوتوث و موقعیت مکانی فعال در نزدیکی شما باشند.

انتقال فایل‌ها از تلفن هوشمند اندرویدی به Chromebook

وقتی می‌خواهید چیزی را به Chromebook خود منتقل کنید، ارسال آن ممکن است سخت باشد. Nearby Share فرآیند را ساده می‌کند و زمان صرف تلاش برای اشتراک‌گذاری فایل را کاهش می‌دهد. برای این روش، از Google Photos برای اشتراک‌گذاری تصویر با کروم‌بوک خود استفاده می‌کنیم.

برای ارسال عکس، روی آیکون Share (اشتراک‌گذاری) در پایین سمت چپ صفحه گوشی خود ضربه بزنید و Nearby Share را در برگه اشتراک‌گذاری انتخاب کنید.

نحوه استفاده از Nearby Share برای انتقال فایل‌ها از اندروید به Chromebook - cros android nearbyshare 1.png

نحوه استفاده از Nearby Share برای انتقال فایل‌ها از اندروید به Chromebook - cros android nearbyshare 2.png

تلفن شما باید کروم‌بوک شما را بشناسد، با ضربه زدن روی «Accept» انتقال عکس شروع می‌شود. همچنین می‌توانید مجموعه‌ای از اسناد و فایل‌ها را با کروم‌بوک خود به اشتراک بگذارید.

نحوه استفاده از Nearby Share برای انتقال فایل‌ها از اندروید به Chromebook - cros android nearbyshare3.png

نحوه استفاده از Nearby Share برای انتقال فایل‌ها از اندروید به Chromebook - cros android nearbyshare4.png

انتقال فایل‌ها از Chromebook به تلفن هوشمند اندرویدی

اگر سند یا عکسی در Chromebook شما وجود دارد که می‌خواهید به آن دسترسی سریعی داشته باشید، می‌توانید آن را به تلفن خود منتقل کنید. اشتراک‌گذاری فایل‌ها با گوشی هوشمند اندرویدی با کروم‌بوک بسیار ساده است.

روی هر فایلی در مدیریت فایل سیستم عامل کروم کلیک راست کنید، سپس از منو گزینه «Share» را انتخاب کنید. روی Nearby Share کلیک کنید، سپس تلفن خود را از لیست انتخاب کنید.

نحوه استفاده از Nearby Share برای انتقال فایل‌ها از اندروید به Chromebook - cros chrome nearbyshare1.pngممکن است اندکی طول بکشد تا دستگاه شما را شناسایی کند. راه‌اندازی Nearby Share از تنظیمات تلفن هوشمند اندرویدی می‌تواند فرآیند انتقال را تسریع ببخشد.

نحوه استفاده از Nearby Share برای انتقال فایل‌ها از اندروید به Chromebook - cros chrome nearbyshare3.pngپس از اتمام انتقال، فایل شما باید در فهرست دانلود تلفن هوشمند اندرویدی شما نمایش داده شود.

نحوه استفاده از Nearby Share برای انتقال فایل‌ها از اندروید به Chromebook - cros chrome nearbyshare4.pngهمچنین می‌توانید از Nearby Share برای انتقال فایل‌ها از کروم‌بوک خود به دستگاه دیگری با سیستم عامل کروم استفاده کنید. با کلیک راست روی یک فایل در برنامه فایل‌های سیستم عامل کروم و انتخاب «Share»، می‌توانید Nearby Share را باز کنید. انتقال فایل بلافاصله پس از پذیرش آن توسط طرف گیرنده از سیستم آغاز می‌شود. چند لحظه طول می‌کشد تا دستگاه‌ها به هم متصل شوند، به محض اتصال با سرعت مناسبی منتقل می‌شود. PWA هایی که از Web Share API مانند PhotoStack پشتیبانی می‌کنند نیز می‌توانند به Nearby Share دسترسی داشته باشند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید