۷ برنامه برتر برای مدیریت استرس و اضطراب نوجوانان

۷ برنامه برتر برای مدیریت استرس و اضطراب نوجوانانسلامت روان نوجوانان همزمان با بزرگ شدن آنان از اهمیت بالایی برخوردار است و شما به عنوان والدین می‌توانید از برنامه‌هایی برای مدیریت استرس و اضطراب آن‌ها استفاده کنید.

نوجوانان در معرض خطر بالایی به دلیل عدم مدیریت استرس و اضطراب هستند و گذر از دوران کودکی به بزرگسالی بدون شک استرس‌زا است و درک تغییراتی که ممکن است در آن رخ دهد برای آن‌ها سخت است. این ناتوانی در کنار آمدن گاهی اوقات می‌تواند سلامت و رفاه آن‌ها را مختل کند و منجر به تحریک‌پذیری، خستگی و استرس بی‌مورد شود.

چندین برنامه برای نوجوانان وجود دارد که به آن‌ها کمک می‌کند تا سطح استرس و اضطراب خود را مدیریت کنند. بنابراین، بدون بحث بیشتر، اجازه دهید نگاهی دقیق‌تر به برخی از آن‌ها بیاندازیم.

۱. Smiling Mind

اپلیکیشن Smiling Mind یک برنامه مدیتیشن هدایت‌شده است که توسط یک سازمان غیرانتفاعی استرالیایی توسعه‌یافته است.۷ برنامه برتر برای مدیریت استرس و اضطراب نوجوانان - AnyConvcom Temp 1100x2500 9.jpg ۱

۷ برنامه برتر برای مدیریت استرس و اضطراب نوجوانان - AnyConvcom Temp 1100x2500 6.jpg ۱۷ برنامه برتر برای مدیریت استرس و اضطراب نوجوانان - AnyConvcom Temp 1100x2500 7.jpg ۱مدیتیشن یک راه ساده برای کاهش پاسخ استرس درونی کودک است تا او احساس آرامش، شادی و آرامش بیشتری داشته باشد. اپلیکیشن Smiling Mind می‌تواند به جوانان کمک کند تا استرس و اضطراب را در زندگی روزمره خود مدیریت کنند. این برنامه روش‌هایی را ارائه می‌دهد که به آن‌ها کمک می‌کند تا تکنیک‌های مدیتیشن را بیاموزند و آن‌ها همچنین می‌توانند محتوای مناسب و مرتبط را برای گروه‌های سنی خاص خود انتخاب کنند.

برای استفاده از برنامه، باید برای یک حساب کاربری ثبت نام کنید. پس از این، از شما خواسته می‌شود تا پرسش‌نامه‌ای در مورد نیازها و علایق فرزندتان تکمیل کنید که برای سفارشی‌سازی و توصیه برنامه‌هایی که برای او بهترین کار را دارند، استفاده می‌شود.

دروس بر آموزش مهارت‌هایی حول حواس‌پرتی (مراقبه ذهن‌ آگاهی، تکنیک‌های تنفس و نحوه تمرکز توجه)، انعطاف‌پذیری و همدلی برای مقابله با موقعیت‌های مختلف مانند کار، خواب، مطالعه و فعالیت بدنی تمرکز دارد. این برنامه همچنین یادآوری‌های روزانه‌ای را ارسال می‌کند تا به آن‌ها کمک کند تا جلسات مدیتیشن خود را ادامه دهند.

دانلود: Smiling Mind برای اندروید | iOS (رایگان)

۲. Calm Harm

بر اساس آخرین تحقیقات در مورد رفتار درمانی دیالکتیکی (DBT)، اپلیکیشن Calm Harm با پیشنهاد فهرستی از مکانیسم‌های مقابله، به کودک شما کمک می‌کند تا به طور موثر با استرس و اضطراب خود مقابله کند.

۷ برنامه برتر برای مدیریت استرس و اضطراب نوجوانان - AnyConvcom Calm Harm5۷ برنامه برتر برای مدیریت استرس و اضطراب نوجوانان - AnyConvcom Calm Harm1Temp 1100x2500 1۷ برنامه برتر برای مدیریت استرس و اضطراب نوجوانان - AnyConvcom Calm Harm3ماژول‌های مختلفی مانند ایجاد احساس آرامش، حواس‌پرتی‌، ابراز احساسات، تمرین‌های تنفسی را خواهید یافت و این شامل فعالیت‌های ساده‌ای است که حدود ۵ الی ۱۵ دقیقه طول می‌کشد. هر یک بر این تمرکز دارد که به آن‌ها کمک کند تا توجه خود را به دور از تمایل به آسیب رساندن به خود یا ابراز احساسات منفی خود به روشی ایمن و سالم متمرکز کنند.

با این حال، این برنامه جایگزین توصیه یا تشخیص حرفه‌ای نیست و نباید از آن به عنوان جایگزینی برای کمک گرفتن از یک متخصص بهداشت استفاده کنید.

دانلود: Calm Harm برای اندروید | iOS (رایگان)

۳. MindDoc Companion

می‌توانید MindDoc Companion را به عنوان یک مجله سلامت عاطفی در نظر بگیرید که بینش‌هایی را در مورد اینکه چگونه فعالیت‌های روزانه و حالات عاطفی بر رفاه فرزند شما تأثیر می‌گذارد، ارائه دهد. پس از ثبت‌نام برای یک حساب کاربری، می‌توانید با شرکت در دوره‌ها و موضوعات مختلف، تجربه خود را شخصی‌سازی کنید و پیشرفت خود را ذخیره کنید.

۷ برنامه برتر برای مدیریت استرس و اضطراب نوجوانان - AnyConvcom MindDoc Companion1۷ برنامه برتر برای مدیریت استرس و اضطراب نوجوانان - AnyConvcom MindDoc Companion2۷ برنامه برتر برای مدیریت استرس و اضطراب نوجوانان - AnyConvcom MindDoc Companion3این برنامه همچنین به شما امکان دسترسی به کتابخانه‌ای از مراقبه‌های هدایت‌شده در بخش Discover را می‌دهد. این مراقبه‌ها بر اساس موضوعی مانند ذهن آگاهی، استرس و اضطراب، تفکر، احساسات و موارد دیگر سازماندهی می‌شوند و از منابع و تمرین‌های عملی تشکیل می‌شوند. همچنین به شما امکان می‌دهد حالات خود را ثبت کنید و مشاهدات دیگری را که ممکن است در طول روز داشته باشید ثبت کنید.

استفاده از این برنامه آسان است و به شما امکان می‌دهد ارزیابی‌های روان‌شناختی انجام دهید، بینش‌هایی را بر اساس پاسخ‌های خود دریافت کنید و موضوعاتی را که می‌خواهید درباره آن‌ها بیشتر بدانید انتخاب کنید. این می‌تواند به نوجوانان یا والدین کمک کند تا از طریق یک خط بحران یا پیام‌رسانی مستقیم به نوعی از یک مشاور آموزش‌دیده کمک بگیرند.

همچنین می‌توانید با اشتراک‌های سه‌ماهه، شش ماهه یا سالانه، ارتقاء premium را انتخاب کنید تا ویژگی‌های ردیابی خلق و خوی پیشرفته را همراه با مشاوره شخصی و تمرین‌های روان‌شناختی برای کمک به نوجوانان در ایجاد هوش هیجانی خود ترکیب کنید.

دانلود: MindDoc Companion برای اندروید | iOS (رایگان، اشتراک در دسترس است)

۴. MoodTrack

MoodTrack یک برنامه ردیاب خلق و خو و یک نوع شبکه اجتماعی است که به هر کسی، از جمله نوجوانان، اجازه می‌دهد تا احساسات و افکار خود را به صورت عمومی یا خصوصی با دیگران به اشتراک بگذارند.

۷ برنامه برتر برای مدیریت استرس و اضطراب نوجوانان - AnyConvcom MoodTrack4۷ برنامه برتر برای مدیریت استرس و اضطراب نوجوانان - AnyConvcom MoodTrack3۷ برنامه برتر برای مدیریت استرس و اضطراب نوجوانان - AnyConvcom MoodTrack1MoodTrack با رتبه‌بندی حالت خود (از “بسیار بد” تا “عالی”) و وارد کردن چند فکر شخصی در هر روز، به شما کمک می‌کند الگوهای خلق و خوی خود را کنترل کنید و داده‌های خود را در قالب گرافیکی خوانا ارائه می‌دهد.

با روحیه حمایت اجتماعی، شما همچنین می‌توانید ورودی‌های روزانه خود را در جدول زمانی عمومی ارسال کنید یا سایر کاربران را دنبال کنید تا ورودی‌های آن‌ها را نیز مشاهده کنید. وقتی زندگی سخت می‌شود، داشتن دوستان واقعاً سودمند است و MoodTrack به شما کمک می‌کند تا دلگرمی‌های مورد نیاز خود را به دست آورید یا به آن‌ها این حس را القا کنید و همچنین می‌توانید برای خصوصی نگه‌داشتن یادداشت‌های خود، یک ارتقاء premium را انتخاب کنید.

دانلود: MoodTrack برای اندروید | iOS (رایگان، نسخه پریمیوم موجود)

۵. Sanvello

ممکن است احساس خوب بودن، هم از نظر عاطفی و هم از نظر جسمی، سخت باشد، به خصوص زمانی که با افسردگی یا اضطراب دست و پنجه نرم می‌کنید. Sanvello می‌تواند به شما کمک کند الگوهای رفتار و محرک‌های تفکر منفی فرزندتان را بشناسید و تغییراتی ایجاد کنید که به بهبودی او کمک می‌کند. رویکرد آن‌ها مبتنی بر تکنیک‌های رفتار درمانی شناختی (CBT) است.

۷ برنامه برتر برای مدیریت استرس و اضطراب نوجوانان - AnyConvcom Sanvello3۷ برنامه برتر برای مدیریت استرس و اضطراب نوجوانان - AnyConvcom Sanvello4۷ برنامه برتر برای مدیریت استرس و اضطراب نوجوانان - AnyConvcom Sanvello5برای شروع در Sanvello، برای یک حساب کاربری ثبت نام کنید و سپس برنامه از شما می‌خواهد که خلق و خوی خود را روزانه پیگیری کنید بنابراین می‌توانید به دنبال الگوها بگردید و همچنین به سفرهای هدایت‌شده برای فرزندتان دسترسی خواهید داشت که بر کمک به او در دستیابی به یک هدف در یک زمان با کمک ابزارهای یادگیری، تمرین‌ها و درس‌های صوتی تمرکز دارد.

دانلود: Sanvello برای اندروید | iOS (رایگان، اشتراک در دسترس است)

۶. MindShift CBT

اپلیکیشن MindShift CBT که توسط Anxiety Canada توسعه یافته است، بر اساس تکنیک‌های درمان شناختی رفتاری مبتنی بر تحقیقات است که راهی عالی برای مدیریت اضطراب و استرس است. استفاده از آن برای نوجوانان و بزرگسالان بسیار آسان است.

۷ برنامه برتر برای مدیریت استرس و اضطراب نوجوانان - AnyConvcom MindShift2۷ برنامه برتر برای مدیریت استرس و اضطراب نوجوانان - AnyConvcom MindShift3۷ برنامه برتر برای مدیریت استرس و اضطراب نوجوانان - AnyConvcom MindShift4برای شروع، برای یک حساب کاربری ثبت نام کنید. نوار لغزنده ورود، به شما کمک می‌کند تا احساس خود را در هر لحظه از زمان یادداشت کنید. این شامل چند بخش است که به شما کمک می‌کند تا احساسات خود را مدیریت کنید، مانند تفکر سالم، منطقه سرد و اقدام.

هنگامی که علائم اضطراب را تجربه می‌کنید یا احساس می‌کنید افکارتان از کنترل خارج می‌شوند، MindShift شما را با طیف گسترده‌ای از ابزارها تحت پوشش قرار داده است.

اگر چیزی ساختارمندتر می‌خواهید، MindShift همچنین به شما در انجام فعالیت‌هایی می‌توانند به شما کمک کنند تا از طریق مجموعه‌ای از چالش‌ها و آزمایش‌های اعتقادی بر ترس‌های خود غلبه کنید. ویژگی «منطقه سرد» جایی است که می‌توانید آرام‌سازی هدایت‌شده، تمرین‌های تنفسی و جلسات مراقبه آگاهانه را برای آرام کردن ذهن خود بیابید.

علاوه بر این، Anxiety Canada همچنین یک برنامه درمانی هشت هفته‌ای را برای بزرگسالان جوان ارائه می‌دهد که شامل جلساتی در مورد یادگیری رویارویی با ترس، به چالش کشیدن تفکر غیر مفید، یادگیری در مورد استراتژی‌های آرامش و غیره است.

دانلود: MindShift CBT برای اندروید | iOS (رایگان، اشتراک در دسترس است)

۷. Rootd

Rootd یک برنامه کاربردی آسان است که می‌تواند به نوجوانان کمک کند تا با اضطراب و چالش‌های ترسناک کنار بیایند.

۷ برنامه برتر برای مدیریت استرس و اضطراب نوجوانان - AnyConvcom Rootd2۷ برنامه برتر برای مدیریت استرس و اضطراب نوجوانان - AnyConvcom Rootd3۷ برنامه برتر برای مدیریت استرس و اضطراب نوجوانان - AnyConvcom Rootd4یکی از اولین ابزارهایی که می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید یک دکمه قرمز بزرگ روی صفحه اصلی است. اگر احساس کردید یک حمله پانیک در راه است، فقط روی دکمه ضربه بزنید و می‌توانید مجموعه‌ای از اعلان‌های طراحی‌شده برای کمک به شما در طول حمله را مشاهده کنید.

این برنامه دارای پنج بخش اصلی Breath ،Visualizr Lessons ،Sleepr و Journal است. هر بخش ویژگی‌هایی را ارائه می‌دهد که به کودک شما کمک می‌کند تا بهتر با شرایط خود کنار بیاید، مانند تمرینات تنفسی، مدیتیشن هدایت‌شده، اسکن بدن و موارد دیگر.

درس‌های کوتاه‌ مدت و بلند مدت، منابع مفیدی در مورد عوامل استرس‌زای مختلف و اطلاعات کلی در مورد اضطراب و اینکه فرزند شما چگونه می‌تواند آن‌ها را به بهترین شکل مدیریت کند، ارائه می‌کند؛ به عنوان مثال، این برنامه از عوامل استرس‌زای اصلی برای دختران، از جمله اضطراب رسانه‌های اجتماعی و استرسی که ممکن است با PMS مرتبط باشد، نام می‌برد.

صفحه مجله زمانی مفید است که می‌خواهید احساسات یا تجربیات مربوط به اضطراب فرزندتان را یادداشت کنید. علاوه بر این، اگر فرزندتان در هر زمانی به کمک فوری نیاز داشت، می‌توانید اطلاعات تماس اضطراری را در برنامه تکمیل کنید.

دانلود: Rootd برای اندروید | iOS (رایگان، اشتراک در دسترس است

به فرزندتان کمک کنید استرس را مدیریت کند

هیچ روش جادویی برای استرس وجود ندارد و مدیریت علائم همیشه آسان نیست. با این حال، می‌تواند چالش بزرگ‌تری برای نوجوانان باشد زیرا سعی می‌کنند موقعیت‌ها و فشارهای اجتماعی اغلب چالش برانگیز را در مدرسه پشت سر بگذارند.

شما باید فرزندان خود را تشویق کنید تا انتخاب‌های سالمی داشته باشند، از ابزارهای موجود استفاده کنند و در مواقعی که نیاز به کمک دارند، به آن‌ها کمک کنید. به زودی خواهید دید که آن‌ها گام‌های سالمی در جهت مدیریت سطح استرس و رفاه کلی خود خواهند برداشت.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید