تلگرام با قابلیت‌های جذاب آپدیت شد

تلگرام را می‌توان بهترین اپلیکیشن پیام رسان دنیا دانست که هیچ پیام رسانی به گرد پایش هم نمی‌رسد و در ضمن یکی از جذابیت‌هایش آپدیت‌های مداومی هست که در فواصل زمانی مختلف عرضه می‌کند و در هر آپدیت امکانات جذابی به تلگرام اضافه می‌شود.

جدیدترین به روزرسانی تلگرام قبل از سال ۲۰۲۲ عرضه شد که چند قابلیت مختلف و جذاب به این پیام رسان اضافه شد.

رسانه های پنهان

تلگرام از قالب‌بندی اسپویلر برای مخفی کردن متن‌ها در پیام‌ها پشتیبانی می‌کند که به شما اجازه می‌دهد اگر متنی که منتشر می‌کنید حاوی مطلب اسپویل است آن را با یک افکت مخفی کنید تا کاربر با ضربه زدن روی افکت متن را به دلخواه خودش ببیند. اکنون می‌توانید عکس‌ها و ویدیوها را با یک لایه درخشان که تصویر را تار می‌کند، بپوشانید. برای از بین بردن افکت مخفی و دیدن محتوا، به یک ضربه ساده روی تصویر نیاز دارید.

 

استفاده از فضای ذخیره سازی صفر

اگر دوست داشته باشید تلگرام تقریباً هیچ فضایی را در دستگاه شما اشغال نمی‌کند. می‌توانید رسانه‌ها و اسناد را از حافظه تلفن خود حذف کنید و هر زمان که بخواهید آن‌ها را از ابر تلگرام خود بارگیری کنید. برای سال‌ها، کاربران می‌توانستند حداکثر اندازه حافظه پنهان را تعیین کنند یا موارد استفاده نشده را پس از مدتی به طور خودکار حذف کنند.

با این به‌روزرسانی، می‌توانید تنظیمات حذف خودکار جداگانه برای رسانه‌های ذخیره‌شده را از چت‌های خصوصی، گروه‌ها و کانال‌ها اضافه کنید (به استثنای چت‌های خاص).

نمودارهای دایره‌ای جدید به تجسم آنچه که فضا را اشغال می‌کند کمک می کند و برگه‌های اختصاصی رسانه، فایل‌ها و موسیقی به شما این امکان را می‌دهد که بزرگ‌ترین موارد را تنها با چند ضربه پاک کنید.

در iOS، مدت زمانی را که برنامه برای محاسبه اندازه کش صرف می‌کند، بسیار کاهش داده شده. کاربران اندروید خوش شانس هستند زیرا برنامه آنها قبلاً این کار را با حداکثر سرعت انجام می داده.

 

ابزارهای طراحی و متن جدید

ویرایشگر رسانه قدرتمند تلگرام به طور کامل بازطراحی شده. ابزارهای طراحی به صورت پویا بر اساس سرعت ترسیم، عرض را تغییر می‌دهند و خطوط شما را به طور خودکار صاف می‌کنند.

ابزار جدیدی برای محو کردن داده‌های حساس (یا بمب‌افکن‌های نوری) و 5 روش با دقت بالا برای انتخاب رنگ‌ها، از جمله ابزار قطره چکان وجود دارد.

هنگام افزودن متن به عکس‌ها یا فیلم‌ها، از این به بعد می‌توانید اندازه، فونت و پس زمینه آن را تغییر دهید. افزودن ایموجی متحرک سفارشی به متن روی تصاویر برای همه کاربران در دسترس است، حتی اگر اشتراک Premium تلگرام نداشته باشند.

برای افزودن سریع شکل هایی مانند مستطیل، دایره، فلش، ستاره و حباب‌های چت، روی دکمه «+» ضربه بزنید. همچنین می‌توانید انگشت را روی صفحه نگه دارید تا بوم را با رنگ پر کنید یا همه چیز را پاک کنید.

تصاویر پروفایل برای مخاطبین شما

هنگام ویرایش مخاطبین خود، می‌توانید یک عکس برای آنها انتخاب کنید و فقط شما آن را در پروفایل آن‌ها خواهید دید.

اگر عکس پروفایل خوبی برای مخاطب خود دارید، می‌توانید آن را به آن‌ها پیشنهاد دهید. فقط دو ضربه طول می‌کشد تا آن را به پروفایل خودشان اضافه کنند.

تصاویر پروفایل عمومی

اگر فقط به کاربران خاصی اجازه می‌دهید عکس‌های پروفایل شما را ببینند، می‌توانید یک عکس عمومی برای دیگران تنظیم کنید.

این به‌روزرسانی همچنین به شما امکان می‌دهد تا به حریم خصوصی تصویر پروفایل نهایی دست پیدا کنید: می‌توانید قابلیت مشاهده را روی «هیچ‌کس» تنظیم کنید و برخی از کاربران یا گروه‌ها را به عنوان استثنا اضافه کنید.

پنهان کردن اعضای گروه

ابزارهایی مانند تنظیمات تهاجمی ضد هرزنامه به مدیران چت کمک می‌کند تا گروه‌های بزرگ را تمیز نگه دارند اما برخی از گروه‌ها ممکن است بخواهند از اعضای خود در برابر پیام‌های شخصی ناخواسته محافظت کنند.

مدیران گروه‌های دارای بیش از 100 عضو اکنون می‌توانند لیست اعضا را پنهان کنند. به این ترتیب، اگر افراد برای گروه پیام ارسال نکنند، فقط ادمین‌های آن متوجه می‌شوند که در آنجا حضور دارند.

تلگرام

انیمیشن‌های جدید پیشرفت در اندروید

هنگام پرش به یک پاسخ دور در یک چت شلوغ و به صفحات دیگر در سراسر برنامه، انیمیشن‌های جدید و روان اضافه شده‌اند.

اموجی متحرک جدید پریمیوم

کاربران پریمیوم ۱۰ بسته جدید ایموجی متحرک سفارشی را از هنرمندان تلگرام هدیه می گیرند.

ایموجی های تعاملی بیشتر

تلگرام به گسترش دنیای ایموجی‌های تعاملی خود ادامه می دهد. برای تماشای افکت های تمام صفحه و همگام با کسی که چت می‌کنید، یکی از این ایموجی‌ها ????????☃️???????????????? را در هر چت 1 به 1 ارسال کنید و سپس روی آن ضربه بزنید.

همه این ایموجی‌ها اکنون می‌توانند به عنوان ایموجی تعاملی استفاده شوند – چهره Moai به ویژه برای دیدن سال 2022 مفید خواهد بود.

موضوعات برای گروه ها با هر اندازه

موضوعات در حال حاضر در همه گروه‌ها، صرف نظر از اندازه، در دسترس هستند و به همه روش جدیدی برای سازماندهی بحث می‌دهد.

 

2 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید