گوگل اطلاعات جدیدی را به پلی استور اضافه کرد!

پلی استور

سایت 9to5Google اولین کسی بود که متوجه یک تغییر ظریف در نسخه موبایل فروشگاه پلی استور شد. گوگل در بخش دانلود هر برنامه نسخه اندروید، مشخصات مورد نیاز برای دانلود برنامه مذکور در دستگاه تلفن همراه را اضافه کرده است. پیش از این، این اطلاعات فقط در نسخه وب پلی استور ارائه می شد، اما اکنون می‌توان آن را به راحتی در یک گوشی اندرویدی پیدا کرد.

بیایید به چند برنامه تصادفی نگاه کنیم. اپلیکیشن Chess-Play and Learn بیش از ۱۰ میلیون بار دانلود شده و دارای امتیاز ۴.۷ ستاره است. اگر می‌خواهید مشخصات این بازی نگاه کنید، به فهرست ((درباره این بازی)) بروید و روی پیکان سمت راست صفحه ضربه بزنید تا صفحه‌ای باز شود که جزئیات زیادی در مورد برنامه ارائه می‌دهد.

اکنون به پایین صفحه بروید و عنوانی با عنوان اطلاعات بازی را مشاهده خواهید کرد. به دنبال ورودی به نام Android OS باشید که نسخه اندروید مورد نیاز برای نصب این بازی را نشان می‌دهد که اتفاقا در این مثال اندروید 5.0 است. یعنی هرکسی که می‌خواهد این بازی را نصب کند باید از گوشی با اندروید 5.0 یا بالاتر استفاده کند.

The mobile version of the Google Play Store now shows the minimum version of Android required to install each app - Google quietly adds new information to mobile Play Store app listings
برای یک نمونه آخر بیایید به CNN نگاه کنیم. به پلی استور بروید و برنامه CNN (که بیش از ۵۰ میلیون بارگیری دارد و رتبه ۴.۵ ستاره دارد) را جستجو کنید. وقتی فهرست آن را مشاهده کردید، عنوان «درباره این برنامه» را پیدا کنید و روی فلش سمت راست صفحه ضربه بزنید. این بخش شما را به صفحه درباره این برنامه می‌برد.

به بخش اطلاعات برنامه بروید و به دنبال ورودی سیستم عامل اندروید بگردید. در آنجا خواهید دید که برای نصب برنامه CNN بر روی گوشی اندرویدی خود، باید اندروید 6.0 و بالاتر را اجرا کنید. کسانی که از وب‌سایت play.google.com استفاده می‌کنند احتمالا ورودی Requires Android را در فهرست یک برنامه در نسخه وب پلی استور دیده‌اند.

Minimum Android version requirements have been on the web version of the Play Store - Google quietly adds new information to mobile Play Store app listings

چرا Google تصمیم گرفت این اطلاعات را به فروشگاه پلی استور موبایل اضافه کند، ناشناخته است زیرا هر برنامه ای که حداقل نیازی جدیدتر از نسخه اندرویدی که در حال حاضر استفاده می‌کنید داشته باشد، نباید روی صفحه نمایش شما ظاهر شود. برای مثال، برنامه CNN را مثال می‌زنیم. از آنجایی که لازم است کاربر دارای گوشی مجهز به اندروید نسخه 6.0 یا بالاتر باشد، گوشی‌هایی که دارای اندروید نسخه 5.0 یا پایین تر هستند، لیست CNN را در برنامه Play Store مشاهده نخواهند کرد.

آپدیت شامل این تغییر به تازگی در روز جمعه منتشر شد و نسخه 29.2.13 است. ما مطمئن نیستیم که چه تعداد از کاربران اندرویدی برای جستجوی این اطلاعات با مشکل مواجه خواهند شد زیرا این اطلاعات ضروری نیست، اما شاید گوگل چیزی در زیر آستین خود دارد که ما از آن مطلع نیستیم.

گوگل

در اوایل هفته گوگل یک ویژگی نصب آیکون برنامه جدید را برای ۱۴ بازی در پلی استور منتشر کرده است و در این فرآیند نوار پیشرفت دایره‌ای مورد استفاده در iOS را قرض گرفته است. برای مثال، اگر برنامه‌ای را روی iOS 15.3.1 از App Store نصب کنید، یک نوار پیشرفت دایره‌ای سرعت دانلود و نصب برنامه‌ای را که برای دانلود انتخاب کرده‌اید بر روی آیفون شما نشان می‌دهد. در حالی که ویژگی جدید نصب نماد برنامه اندروید دقیقا یکسان نیست، مطمئنا شباهت‌های آن را مشاهده خواهید کرد.

وقتی یک برنامه را از فروشگاه پلی استور نصب می‌کنید، یک نوار پیشرفت دایره‌ای روی نماد برنامه‌ای که دانلود می‌کنید در صفحه اصلی حلقه می‌زند. پس از اتمام، نوار پیشرفت در اطراف نماد برای نصب برنامه دوباره شروع به چرخش می‌کند. وقتی این کار به پایان رسید، نماد برنامه در صفحه اصلی دستگاه باقی می‌ماند. اگر تصمیم گرفتید برنامه را قبل از اتمام نصب در دستگاه خود دانلود نکنید، می‌توانید فهرست فروشگاه Google Play برنامه را در هر زمانی باز کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید