ویژگی Panlingual در اندروید 13 ممکن است برای هر برنامه‌ای، زبان متفاوتی ارائه دهد

ویژگی Panlingual در اندروید 13 ممکن است برای هر برنامه‌ای، زبان متفاوتی ارائه دهدشایعه شده که گوگل در حال کار بر روی یک ویژگی Language (زبان) جدید است که ممکن است با اندروید ۱۳ منتشر شود. به گفته یک منبع معتبر Android Police، “ویژگی Panlingual” به کاربران اندروید ۱۳ این امکان را می‌دهد که زبان‌های مختلفی برای هر یک از برنامه‌های نصب‌شده انتخاب کنند.

عملکرد ویژگی Panlingual در اندروید ۱۳

طبق مثالی از Android Police در مورد نحوه عملکرد ویژگی Panlingual، کاربری که از زبان انگلیسی به عنوان زبان اصلی سیستم اندروید خود استفاده می‌کند، ممکن است از این ویژگی برای تنظیم “برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی” خود به زبان اسپانیایی استفاده کند که در این صورت نیازی به تغییر تنظیمات زبان سیستم یا سایر برنامه‌ها نیست و یا اگر کار کاربر نیاز به استفاده از یک زبان خارجی دارد، می‌تواند برنامه‌های کاری خود را روی آن زبان تنظیم کند و در عین حال سایر برنامه‌های خود را به زبان مادری خود نگه دارد.

اگرچه عملکرد جدید Panlingual هنوز در مراحل اولیه توسعه خود است و ممکن است در معرض تغییراتی قرار گیرد، مثلا اطلاعاتی در مورد “مکان‌هایی” اضافه شود که کاربران می‌توانند پس از انتشار گوگل آن را پیدا کنند.

ویژگی Panlingual در اندروید 13 ممکن است برای هر برنامه‌ای، زبان متفاوتی ارائه دهد - Screenshot 2015 05 21 20 04 26طبق شایعه، ویژگی Panlingual در صفحه “App info” ظاهر خواهد شد یا در تنظیمات “App languages” جدید واقع در صفحه “Language & input” در تنظیمات پیدا می‌شود. با افزودن Panlingual به عنوان یک تنظیم جداگانه، Google به کاربران اجازه می‌دهد تا زبان برنامه را از یک مکان تغییر دهند و در زمان آن‌ها از تغییر زبان هر برنامه به طور جداگانه صرفه‌جویی کنند.

برای اینکه Panlingual اجرا شود، خود برنامه‌ها باید به صورت پیش‌فرض از زبان‌های دیگر پشتیبانی کنند. اگر برنامه‌ای فقط از یک زبان پشتیبانی کند، Panlingual چندان کاربردی نخواهد بود. با این حال، با Android 12، گوگل پشتیبانی از ترجمه درون برنامه‌ای را اضافه کرد، بنابراین در آینده ممکن است اندروید بتواند برنامه‌ها را خودش ترجمه کند بدون اینکه توسعه‌دهندگان برنامه زبان‌های دیگری را خودشان اضافه کنند.

ویژگی Panlingual در اندروید 13 ممکن است برای هر برنامه‌ای، زبان متفاوتی ارائه دهد - Rumored Android 13 feature may allow you to choose a different language for every appدر حال حاضر، برنامه‌های اندروید از تنظیمات پیش‌فرض سیستم برای تنظیم زبان خود استفاده می‌کنند. اگر یک برنامه از بیش از یک زبان پشتیبانی کند، انتخاب یک زبان مستلزم جستجوی گزینه مناسب در چندین منو در خود برنامه است. در این مرحله هیچ راه ساده‌ای برای تغییر زبان وجود ندارد. امیدواریم با استفاده از ویژگی Panlingual، گوگل واقعاً این کمبود را برای کاربران اندرویدی خود برطرف کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید