موتور فوتون MIUI 14 در تمام گوشی‌های شیائومی پشتیبانی می‌شود

موتور فوتون MIUI 14شیائومی اخیراً از جدیدترین رابط مبتنی بر اندروید ۱۳ خود – MIUI 14 – با طراحی ساده و ویژگی‌های جدید در چین رونمایی کرد. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها، موتور فوتون MIUI 14 جدید است که ادعا می‌شود سرعت برنامه‌های شخص ثالث را افزایش می‌دهد. در مرحله آزمایش اولیه، این شرکت این ویژگی را به تعداد محدودی گوشی هوشمند محدود کرد. با این حال، اکنون تایید شده است که تمام دستگاه‌هایی که MIUI 14 را اجرا می‌کنند، از موتور فوتون پشتیبانی می‌کنند.

همه‌ی مدل‌های ارتقاء یافته از موتور فوتون MIUI 14 پشتیبانی می‌کنند

شیائومی اخیراً به Weibo مراجعه کرده تا تأیید کند که همه مدل‌های ارتقا یافته اکنون از موتور فوتون MIUI 14 پشتیبانی می‌کنند. این شرکت می‌گوید به دلیل نیاز به هماهنگی عمیق نرم‌افزار و سخت‌افزار و مقدار زیادی تنظیمات معماری سیستم، به تدریج در دسته‌ای برای گوشی‌های هوشمند واجد شرایط عرضه خواهد شد.

در طی این اعلامیه، این شرکت فاش کرد که موتور فوتون MIUI 14 بر روی هسته اصلی اندروید کار می‌کند که توسعه دهندگان برنامه‌های شخص ثالث می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. این به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا برنامه‌های خود را ساده کرده و سرعت بارگذاری را بهبود بخشند.

ادعا می‌شود که تسلط برنامه‌های شخص ثالث را تا ۸۸ درصد افزایش می‌دهد. علاوه بر این، این ویژگی مصرف انرژی برنامه‌ها را تا ۱۶ درصد کاهش می‌دهد.

از دیگر ویژگی‌های قابل توجه MIUI 14 می‌توان به پوشه‌های قابل تنظیم با آیکون‌های بزرگ و گزینه‌های ویجت جدید با اشکال و اندازه‌های مختلف، فشرده‌سازی خودکار برای برنامه‌هایی که کمتر استفاده می‌شوند و تغییر جهت خاموش کردن اعلان‌های دائمی اشاره کرد. علاوه بر این، MIUI 14 با MIUI Interconnection بهبود یافته است که اکنون اتصال گوشی را تا ۵۰ درصد، اتصال تلویزیون تلفن همراه را تا ۱۳ درصد و انتقال تصویر در حین استریم را تا ۷۷ درصد تسریع کرده است.

آخرین نسخه MIUI هنوز برای کاربران جهانی معرفی نشده است. می‌توانیم انتظار داشته باشیم که این نرم‌افزار به زودی با چند حذفیات عرضه شود. برای به‌روزرسانی‌ها منتظر بمانید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید