آموزش لینکدین به زبان ساده (0 تا 100 آموزش کار با لینکدین)

آموزش لینکدین با زبانی ساده

مطمئناً تاکنون با شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک، اینستاگرام یا توییتر آشنا شده‌اید یا از آن‌ها استفاده می‌کنید. لینکدین نیز یک شبکه اجتماعی بزرگ است، با این تفاوت که به حرفه‌ای‌ها تعلق دارد. در این مطلب به آموزش لینکدین و نحوه استفاده از آن می‌پردازیم.

آغاز شیوع بیماری کرونا هم‌زمان با آخرین‌ترم دانشگاهی من بود. در این مدت که تمامی مناطق در قرنطینه بودند، من و بیشتر دوستانم از وقت خود استفاده‌ای نکردیم، به این بهانه که همه‌جا تعطیل است و نمی‌توان کاری کرد! در این میان یکی دیگر از دوستانم یک صفحه فروش آنلاین جوراب را راه‌اندازی کرد. در ابتدا با خود گفتم در این شرایط کرونایی آن هم فروش آنلاین جوراب، نمی‌تواند پیشرفت زیادی داشته باشد. اکنون که 4 سال از آن زمان گذشته است، او مغازه خود را نیز بازکرده است. راز موفقیت او علاوه بر پشتکار، استفاده صحیح از شبکه‌های اجتماعی بود.

همان‌طور که می‌دانید در ایران، با شیوع بیماری کرونا و آغاز قرنطینه بیشتر مشاغل برای ادامه کار خود، از طریق شبکه‌های اجتماعی شروع به عرضه خدمات خود کردند. حتی تعدادی کسب‌وکار جدید نیز به این روش تشکیل شدند. در نتیجه شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام به محیطی برای کسب‌وکار تبدیل شدند، درحالی‌که استفاده عمده از این شبکه‌ها برای ارتباطات اجتماعی و سرگرمی است.

لینکدین یک شبکه اجتماعی است که برای مشاغل مختلف و ارتباطات کاری استفاده می‌شود و در آن خبری از سرگرمی نیست.

با مطالعه این مطلب آموزش لینکدین، می‌توانید با این شبکه اجتماعی و مزایای استفاده از آن آشنا شوید.

با لینکدین (LinkedIn) آشنا شوید.

یک شبکه اجتماعی حرفه‌ای و بزرگ است که در سال 2002 راه‌اندازی شد. این شبکه بستری را برای افراد مختلف با انواع تخصص‌ها فراهم می‌کند؛ تا برای بهبود مشاغل مختلف با دیگر متخصصان زمینه کاری خود آشنا شده و ارتباط برقرار کنند.

آموزش لینکدین آسان است و استفاده از این شبکه اجتماعی باعث می‌شود بتوانید با افراد متخصص در زمینه کاری خود در سراسر دنیا ارتباط برقرار کنید، موقعیت‌های شغلی مناسب خود را در سراسر دنیا پیدا کنید و…

ازآنجایی‌که اغلب ما با فضای شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام آشنا هستیم، ممکن است بار اولی که وارد این شبکه می‌شوید فضای رسمی و حرفه‌ای آن برایتان غریب باشد. بعد از مدتی و پس از آموزش کار با لینکدین، متوجه می‌شوید که این فضای حرفه‌ای در مسیری کاملاً اصولی است و به محیط‌های کاری شباهت زیادی دارد.

از نکات خوب این شبکه اجتماعی این است که ساخت حساب کاربری در آن رایگان است و برای شروع فقط به یک آدرس ایمیل نیاز دارید.

نحوه استفاده از لینکدین سخت نیست و تنها به آموزش کار با لینکدین نیاز دارید. هر دو گروه افراد و شرکت‌ها می‌توانند از این شبکه اجتماعی استفاده کنند:

 • نحوه استفاده از لینکدین برای افراد:

برخلاف سایر شبکه‌های اجتماعی، این شبکه کاملاً مربوط به کار است. محتواهایی که در آن اشتراک‌گذاری می‌شوند، به حرفه یا صنعتی که در آن تخصص دارید مربوط است. افراد برای ایجاد حساب کاربری در آن، پس از مطالعه آموزش لینکدین درباره چگونگی استفاده از آن، کافی است در آن ثبت‌نام کنند. سپس با ثبت مشخصاتتان در قسمت پروفایل می‌توانید با دیگر کاربران یا کارفرماها در ارتباط باشید.

کارفرمایان نیز با استفاده از همین روش می‌توانند با افراد جویای کار آشنا شوند. علت اینکه به این شبکه اجتماعی، رزومه آنلاین نیز گفته می‌شود همین است.

 • نحوه استفاده از لینکدین برای شرکت‌ها:

پس از مطالعه آموزش لینکدین و یادگیری استفاده از آن، شرکت‌ها می‌توانند یک صفحه اختصاصی برای کسب‌وکار خود ایجاد کنند. در این صفحه اختصاصی می‌توانند خدمات و اطلاعات کاری‌شان را با دیگران به اشتراک گذارند. در نتیجه این اشتراک‌گذاری‌ها، برند شرکت در میان عموم شناخته‌تر می‌شود.

در ادامه این مطلب آموزش لینکدین، مزایای آموزش کار با لینکدین و استفاده از آن را معرفی می‌کنیم.

آموزش استفاده از لینکدین

7 دلیل برای آنکه از لینکدین استفاده کنید

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، این شبکه اجتماعی گسترده و حرفه‌ای است که با استفاده از آن می‌توانید ارتباطات وسیعی برقرار کنید. گسترش ارتباطات نیز در طولانی‌مدت می‌تواند بر کسب‌وکار تجاری شما تأثیر مثبت بگذارد.

به همین دلیل هم به شما توصیه می‌کنیم چنانچه هنوز در این شبکه ثبت‌نام نکرده‌اید، هرچه زودتر پس از مطالعه این آموزش لینکدین فعالیت خود را در آن شروع کنید.

این شبکه اجتماعی بستر مناسبی برای جذب مشتری است، به‌ویژه اگر برندتان معتبر است و بازار هدف خدمات یا کالاهای شما سایر تجارت‌هاست. مزایای آموزش لینکدین و یادگیری استفاده از آن عبارت است از:

 • پیداکردن شغل مناسب خود
 • پیداکردن نیروی کار مناسب خود
 • ارتباط با افراد متخصص در زمینه‌های مختلف
 • بازاریابی و توسعه کار
 • ارتباط با دیگر شرکت‌ها و سازمان‌ها
 • می‌توانید از دیگران برای حل مشکل خود کمک بگیرید.
 • بهبود سئو

در ادامه این آموزش لینکدین، می‌توانید به‌صورت گام‌به‌گام با چگونگی استفاده از آن آشنا شوید.

شغل مناسب خود را با لینکدین پیدا کنید.

امروزه اغلب مشاغل برای استخدام کارمندان خود از پروفایل‌های موجود در این شبکه حرفه‌ای استفاده می‌کنند. به همین دلیل هم آموزش لینکدین درباره ساخت یک حساب کاربری ایدئال در آن، نقش بسزایی در پیداکردن شغل مناسب شما خواهد داشت. برای ساختن پروفایل، در آن ثبت‌نام کنید و اطلاعات موردنظرتان را در صفحه پروفایل کاربری وارد کنید. معمولاً این اطلاعات شامل سوابق کاری، مدارک تحصیلی و مهارت‌های شما است که به‌عنوان «رزومه آنلاین» استفاده می‌شود.

همچنین هنگام ساخت حساب کاربری می‌توانید مخاطبین (Connections) خود را نیز به پروفایلتان اضافه کنید. هرچه ارتباطات شما بیشتر شود، دیده‌شدن پروفایل شما احتمال بیشتری خواهد داشت و در نتیجه پیشنهادهای کاری بیشتری به شما خواهد شد. علاوه بر این، می‌توانید برای اطلاع از آخرین اخبار مربوط به شرکت‌ها، کسب‌وکارها و یا صنایع موردنظرتان در گروه‌های مختلف (Groups) مربوط به آن عضو شوید. بدین ترتیب می‌توانید با سایر افرادی که در زمینه‌های مشترک با شما متخصص یا علاقه‌مند هستند آشنا شوید.

ابزار جستجوی شغل (Job Search Tool) چیست؟

لینکدین برای کاربران خود ابزارها و مزیت‌های زیادی را قرار داده است که با مطالعه آموزش لینکدین می‌توانید با تمامی آن‌ها آشنا شوید. از جمله یک ابزار کاربردی و مؤثر به نام «job search tool». با استفاده از این ابزار می‌توانید موقعیت‌های شغلی مناسب خودتان را در سراسر دنیا پیدا کنید. این ابزار دارای قابلیت فیلترکردن است و می‌توانید جستجوی‌تان را بر اساس اولویت‌های خود دسته‌بندی کنید، برای مثال: بر اساس نوع شرکت، میزان مهارت، سابقه کاری و…

Easy Apply یک قابلیت است که به بعضی از شرکت‌ها و سازمان‌ها داده شده است؛ تا افراد با استفاده از آن تنها با چند کلیک ساده درخواست خود را برای آن موقعیت شغلی ثبت کنند.

اگر زمان کافی برای آموزش لینکدین درباره چگونگی استفاده از آن و شناخت محیط آن صرف کنید، مطمئن باشید که می‌توانید آینده شغلی خود را بهبود دهید.

در ادامه این آموزش لینکدین، می‌توانید با چگونگی ساخت حساب کاربری آشنا شوید.

روش ساخت حساب کاربری

با مطالعه این مطلب آموزش لینکدین، متوجه می‌شوید که کار با این شبکه سخت نیست. در ابتدا لازم است یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید. برای این کار ابتدا آدرس Linkedin.com را در مرورگر جستجو کنید. سپس اطلاعات لازم از جمله نام و ایمیل خود را وارد کنید و در نهایت نیز یک رمز عبور مناسب و ایمن را برای حساب کاربری خود وارد کنید. برای ادامه مسیر، لینکدین به‌صورت خودکار فرایندهایی را برای واردکردن اطلاعات بیشتر در پروفایلتان به شما نمایش می‌دهد.

در مرحله بعد باید ایمیل خود را که در مرحله قبلی وارد کردید، تأیید کنید. بدین منظور از طرف این شبکه یک پیام برای شما ارسال می‌شود که با رفتن به صندوق پیام‌های ایمیل می‌توانید آن را ببینید. اکنون با واردکردن کد تأیید یا کلیک کردن بر دکمه تأیید، ایمیل خود را تأیید می‌کنید.

در ادامه می‌توانید آموزش کار با لینکدین و ابزارهای مختلف آن را مطالعه کنید.

نحوه استفاده از لینکدین (معرفی ابزارهای مختلف آن)

چنانچه ابزارهای موجود در آن را بشناسید، نحوه استفاده از لینکدین برایتان آسان خواهد بود (کافی است این مطلب آموزش لینکدین را بادقت مطالعه کنید). زمانی که به این شبکه وارد می‌شوید، یک نوار تیره‌رنگ را در بالای صفحه می‌بینید که دارای چند گزینه است، این نوار، در اصطلاح آچار فرانسه شما است که در ادامه آموزش لینکدین آن را معرفی می‌کنیم.

خانه (Home): صفحه اصلی است که در آن پست‌هایی که کانکشن‌های شما (افرادی که در لینکدین دنبال کرده‌اید در لیست کانکشن‌های شما قرار می‌گیرند) با آن‌ها در ارتباط هستند، نشان داده می‌شود. این ارتباط می‌تواند به هر نحوی باشد: خودشان محتوایی را پست کرده باشند، پست دیگر اشخاص را لایک کرده باشند و…

My network: در این قسمت سه چیز به شما نشان داده می‌شود:

 • لیست کانکشن‌ها که می‌توانید آن‌ها را بر اساس اولویت‌هایتان (تاریخ کانکت شدن و یا بر اساس حروف الفبا) دسته‌بندی کنید.
 • می‌توانید متخصصان زمینه‌های مختلف را پیدا کنید و با آن‌ها در ارتباط باشید.
 • درخواست‌هایی که دیگر افراد برایتان می‌فرستند را نیز در این قسمت می‌توانید ببینید.

موقعیت‌های شغلی (Jobs): برای پیداکردن فرصت‌های شغلی متناسب با مهارت‌ها و اطلاعاتی که در قسمت پروفایل خود وارد کردید، می‌توانید از این ابزار استفاده کنید. همچنین اگر دارای یک شرکت و به دنبال نیروی کار هستید، می‌توانید آگهی استخدام خود را در این قسمت قرار دهید.

پیام‌ها (Messaging): این ابزار به دایرکت اینستاگرام شبیه است، یعنی پیام‌هایی که دیگران به‌صورت خصوصی برایتان ارسال می‌کنند را در آن می‌بینید.

اعلانات (Notifications): تقریباً همگی ما دیگر با این بخش آشنا هستیم. اتفاقات جدیدی که در صفحه اجتماعی شما رخ می‌دهد و لازم است از آن‌ها باخبر شوید، در این قسمت اعلام می‌شود.

جستجو (search): برای پیداکردن فرد، شرکت، کار یا … می‌توانید از این ابزار که در سمت چپ نوارابزار است استفاده کنید.

آموزش لینکدین به صورت حرفه ای

پیشرفت در کسب‌وکار؛ نتیجه استفاده از لینکدین

چگونه می‌توانید در کسب‌وکار خود پیشرفت کنید؟ از چه طریقی می‌توانید شغل مناسب خود را پیدا کنید؟ برای آشنا شدن با افراد متخصص در حرفه‌های گوناگون چه کاری باید بکنید؟

پاسخ تمامی این سؤالات یادگیری نحوه استفاده از لینکدین است. همان‌طور که پیش‌تر گفتیم این شبکه اجتماعی برای کسب‌وکار و ارتباطات حرفه‌ای طراحی شده است. مطالعه آموزش لینکدین و یادگیری آن که امروزه در سراسر جهان استفاده می‌شود، اهمیت زیادی دارد. زیرا محیطی بسیار مناسب و گسترده برای پیشرفت کسب‌وکار شما است.

آموزش لینکدین و سایر شبکه‌های اینترنتی مختلف برای راه‌اندازی و یا پیشبرد مشاغل، به‌خصوص در زمان شیوع بیماری کرونا رواج یافت. برای آشنایی بیشتر با چگونگی تأثیر کرونا بر شبکه‌های مختلف اجتماعی می‌توانید مقاله «4 طریقی که COVID-19 عادت‌ ما به رسانه‌های اجتماعی را تغییر داده است» را مطالعه کنید، کافی است بروی آن کلیک کنید.

نحوه استفاده از لینکدین آسان است که در این مقاله به آموزش کار با لینکدین پرداختیم. شما به‌راحتی می‌توانید از این شبکه برای معرفی کسب‌وکار خود، افزایش ارتباطات و یا یافتن شغل مناسب خود استفاده کنید و آینده کاری خود را بسازید.

شما از شبکه‌های اجتماعی چه استفاده‌هایی می‌کنید؟ تجربه خود را در قسمت کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید. اگر مطالعه این مطلب آموزش لینکدین برایتان مفید بوده است، می‌توانید آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

 

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید