برخی از ویژگی‌های کلیدی Android 13 آشکار شد

برخی از ویژگی‌های کلیدی Android 13 آشکار شدآخرین نسخه از سیستم عامل موبایل، اندروید ۱۲ اکنون در حال عرضه است و گوگل نیز اندروید 12L را معرفی کرده است که در مدت زمان کوتاهی در دسترس خواهد بود.

اکنون، این غول فناوری کار بر روی نسخه اصلی بعدی، Android 13 با نام رمز “Tiramisu” را آغاز کرده است. گزارش جدیدی از XDA-Developers چهار تغییر قابل توجهی را در ساخت و طراحی این سیستم عامل روشن می‌کند.

برخی از ویژگی‌های اصلی Android 13

برخی از ویژگی‌های کلیدی Android 13 آشکار شد - Android 13چهار تغییر یا ویژگی اصلی که به Android 13 راه پیدا می‌کنند شامل زبان‌های برنامه، مجوز زمان اجرا برای اعلان‌ها، اقتصاد منابع اندروید (TARE) و طرح‌بندی ساعت قفل صفحه است. در ادامه جزئیات بیشتری در مورد آن‌ها ذکر شده است.

زبان‌های برنامه / App Language

به نظر می‌رسد که در Android 13، کاربران می‌توانند با کمک تنظیمات “App Language” زبان‌های مختلفی را برای برنامه‌های مختلف تنظیم کنند. سیستم عامل اندروید در حال حاضر، زبان را در کل سیستم به صورت پیش‌فرض تنظیم می‌کند و نه بر اساس برنامه‌های مختلف.

برخی از ویژگی‌های کلیدی Android 13 آشکار شد - Android 13 App Language 1 696x1114 1

برخی از ویژگی‌های کلیدی Android 13 آشکار شد - Android 13 App Language 2 696x1114 1

مجوز زمان اجرا برای اعلان‌ها / App Notifications

به نظر می‌رسد گوگل علاقه‌مند به مقابله با موضوع هرزنامه‌های اعلان‌ها است و در Android 13، یک مجوز جدید “POST_NOTIFICATIONS” وجود دارد که به این معنی است که اعلان‌ها می‌توانند به یک ویژگی انتخاب شوند. این بدان معنی است که کاربران ممکن است بتوانند انتخاب کنند که آیا می‌خواهند برنامه، اعلان ارسال کند یا خیر.

برخی از ویژگی‌های کلیدی Android 13 آشکار شد - Android 13 App Notifications 1 696x1114 1

برخی از ویژگی‌های کلیدی Android 13 آشکار شد - Android 13 App Notifications 2 696x1114 1قابل توجه است که سامسونگ قبلاً موارد مشابهی را برای مجوز اعلانات در آخرین رابط کاربری One UI 4 مبتنی بر اندروید ۱۲ معرفی کرده است.

اقتصاد منابع اندروید / TARE

با Android 13، این غول موتور جستجو، پایه و اساس ویژگی TARE (مخفف اقتصاد منابع اندروید) است، خواهد گذاشت. این ویژگی بر روی مدیریت مصرف انرژی در دستگاه تمرکز دارد، با این ویژگی که از طریق سیاست‌های AlarmManager و JobScheduler کار می‌کند.

برخی از ویژگی‌های کلیدی Android 13 آشکار شد - Android 13 TARE 1 696x1114 1

برخی از ویژگی‌های کلیدی Android 13 آشکار شد - Android 13 TARE 2 696x1114 1

این ویژگی «اعتبار منابع Android» را معرفی می‌کند، که اساساً نوعی ارز است که با سطح باتری دستگاه مرتبط است. این شرکت بر اساس میزان خالی شدن باتری به برنامه‌ها اعتبار می‌دهد و سپس برنامه‌ها می‌توانند از این اعتبارات به عنوان «پرداخت» برای فرصت انجام وظایف استفاده کنند.

طرح‌بندی ساعت قفل صفحه‌نمایش / Lock Screen Clock Layout

یکی دیگر از تغییرات پیش روی کاربر در اندروید 13، امکان تغییر صفحه‌نمایش ساعت قفل توسط کاربران است. به کاربران این امکان را می‌دهد که ساعت را به جای یک طرح مربع بزرگ دو خطی روی یک خط نشان دهند. همچنین این امکان وجود دارد که این ویژگی جدید بتواند به اندروید 12L راه پیدا کند.

برخی از ویژگی‌های کلیدی Android 13 آشکار شد - ۱۲۴۵۵۰ scaledاین‌ها برخی از ویژگی‌هایی است که تیم XDA-Developers توانسته‌اند آن‌ها را بیابند، اما قطعاً ویژگی‌های بیشتری برای سیستم‌ عامل اندروید ۱۳ وجود خواهد داشت. در ماه‌های آینده از طریق منابع فاش‌کننده، اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع خواهیم دانست.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید