iOS 16.2 و 7 ویژگی جدید برای آیفون شما

iOS 16.2سیستم عامل iOS 16.2 دومین به‌روزرسانی بزرگ iOS 16 است که از زمان عرضه آن با ایرادات و اشکالات زیادی همراه شده است. iOS 16.1 بسیاری از ویژگی‌های جدید و چندین باگ را معرفی کرد. اکنون iOS 16.2 همانند iOS 16.1، ویژگی‌های جدید بیشتری را به آیفون شما اضافه می‌کند. در ادامه با آن‌ها آشنا شوید.

1. Apple Music Sing

آخرین به‌روزرسانی اپل موزیک آیفون شما را به دستگاه کارائوکه شخصی شما تبدیل می‌کند. قابلیت Sing به شما امکان می‌دهد با ویژگی‌هایی مانند آواز قابل تنظیم، اشعار بلادرنگ، آواز پس زمینه و نمای دوئت همراه آهنگ‌های مورد علاقه خود بخوانید.iOS 16.2 و 7 ویژگی جدید برای آیفون شما - Apple Music Sing on iPhone

به عبارت ساده‌تر، فعال کردن این ویژگی به شما امکان می‌دهد تا میزان صدای آواز را تنظیم کنید و اشعار را به طرحی به سبک کارائوکه تبدیل کنید. شما می‌توانید به طور کامل آواز را حذف کنید و همراه با موسیقی دستگاهی آواز بخوانید. این در همه آهنگ ها به کار نمی‌آید، اما کاتالوگ در حال گسترش است و در حال حاضر دارای میلیون‌ها قطعه در سراسر جهان است.

اپل وعده داده است که «مجموعه‌ای  بیش از ۵۰ لیست پخش اختصاصی همراه با تمام آهنگ‌های حماسی، دوئت‌ها، گروه‌های کر و سرودهایی که مردم را در سراسر جهان به خواندن ترغیب کرده‌اند ارائه می‌کند. 

۲. حفاظت پیشرفته از داده‌ها

در نهایت، می‌توانید رمزگذاری سرتاسری را برای داده‌های iCloud خود فعال کنید. iOS 16.2 یک ویژگی جدید حفاظت پیشرفته از داده‌ها را در تنظیمات iCloud اضافه می‌کند که می‌توانید به صورت دستی آن را برای رمزگذاری داده‌ها از چندین برنامه و سرویس اصلی اپل مانند Device Backup و Messages Backup و iCloud Drive و Notes و Photos و غیره فعال کنید.iOS 16.2 و 7 ویژگی جدید برای آیفون شما - iCloud Encryption Announcement 1536x864 1

پس از رمزگذاری، فقط دستگاه‌های مورد اعتماد شما می‌توانند داده‌های پشتیبان‌گیری شده توسط این برنامه‌ها و سرویس‌ها را رمزگشایی کنند. انجام این کار از داده‌های شما در برابر افتادن به دست افراد نادرست محافظت می‌کند، حتی زمانی که یک نقض امنیتی وجود دارد.

اگر رمز عبور iCloud خود را فراموش کنید، تمام اطلاعات خود را برای همیشه از دست خواهید داد، زیرا حتی اپل نیز کلیدهای لازم برای بازیابی فایل های رمزگذاری شده را ندارد. و به همین دلیل، تنظیمات به طور پیش فرض فعال نیست. هنگام فعال کردن محافظت پیشرفته از داده‌ها، باید یک روش بازیابی جایگزین تنظیم کنید. همچنین شامل گزینه‌ای برای اضافه کردن یک کلید بازیابی فیزیکی است.

۳. برنامه Freeform

Freeform یک برنامه جدید است که به شما امکان می‌دهد ایده‌های خود را زنده کنید. در واقع این یک برنامه تخته سفید است که به شما امکان می‌دهد خلاقیت خود را در قالب طرح یا طراحی روی یک بوم انعطاف پذیر ثبت کنید. همچنین می‌توانید عکس‌ها، ویدیوها، صدا، پیوندها یا هر فایل رسانه‌ای دیگری را اضافه کنید، زیرا برنامه تقریباً از همه فرمت‌های فایل پشتیبانی می‌کند. جدای از این ویژگی‌ها، می‌توانید اسناد را با استفاده از اسکنر داخلی، اسکن و حاشیه نویسی کنید.

iOS 16.2 و 7 ویژگی جدید برای آیفون شما - Apple iPad 10th gen iPadOS 16 Freeform 221018 1536x1023 1آنچه Freeform را از سایر برنامه‌ها و سرویس‌های تخته سفید متمایز می‌کند، توانایی آن برای همگام‌سازی تمام داده‌های شما و ذخیره تغییرات در iCloud است. این همچنین به شما امکان می‌دهد کار را از هر دستگاه پشتیبانی شده دیگر اپل (iPhone و iPad یا Mac) از سر بگیرید. در نهایت، با استفاده از ویژگی Collaboration که در iOS 16 معرفی شده است، می‌توانید با حداکثر ۱۰۰ نفر در همان برد همکاری کنید.

۴. بهبودهایی در صفحه‌نمایش همیشه روشن

در ابتدا، فعال کردن Always On Display – ویژگی انحصاری آیفون ۱۴ پرو و ​​۱۴ پرو مکس – وقتی قفل صفحه را قفل می‌کنید کم‌نور می‌شود یا در حالی که زمان، ویجت‌ها و اعلان‌ها نمایش داده می‌شود، غیر فعال می‌ماند. بدون شک پیاده‌سازی منحصر به فرد بود، اما همه آن را دوست نداشتند و بعد از آن، اپل صدای مشتریان خود را شنید و اکنون به کاربران اجازه می‌دهد تصویر زمینه را در صفحه‌نمایش همیشه روشن غیرفعال کنند.iOS 16.2 و 7 ویژگی جدید برای آیفون شما - Always on iPhone 14 Pro iOS 16.2.jpeg

با شروع iOS 16.2، دو ویژگی جدید – Show Wallpaper و Show Notifications – به تنظیمات صفحه‌نمایش همیشه روشن اضافه شدند. وقتی این دکمه‌ها را غیرفعال می‌کنید و دستگاه خود را قفل می‌کنید، نمایشگر همیشه روشن سیاه می‌شود و زمان و ابزارک‌ها را به‌جای کم‌نور کردن تصویر زمینه قفل صفحه‌، نمایش می‌دهد.

اعلان‌های شما نیز در صفحه‌نمایش همیشه روشن پنهان می‌شوند و تنها زمانی که دستگاه خود را بردارید یا قفل آن را باز کنید، قابل مشاهده خواهند بود. این به کاربران اجازه می‌دهد تصمیم بگیرند که کدام اجرای صفحه‌نمایش همیشه برای آن‌ها جذاب است و می‌توانند بر اساس آن انتخاب کنند.

۵. پشتیبانی 5G در هند

در حالی که سری آیفون ۱۲ و بعد از آن از اتصال شبکه 5G پشتیبانی می‌کنند، اپل این سرویس را در هند مجاز نکرد. اپل وعده داده بود که تا ماه دسامبر خدمات 5G را در آیفون‌های هند فعال کند و اکنون به قول خود عمل کرده است. iOS 16.2 5G را در آیفون ۱۲ و تمام مدل‌های جدیدتر در هند فعال می‌کند.iOS 16.2 و 7 ویژگی جدید برای آیفون شما - 5G India iOS 16.2 Beta 2

اگر در هند هستید و شرکت مخابراتی شما سرویس 5G را ارائه کرده است، اکنون می‌توانید از بین سه گزینه – 5G روشن، 5G خودکار، یا 4G/LTE – که در بخش Voice and Data در گزینه‌های داده تلفن همراه در تنظیمات موجود است، انتخاب کنید.

گزینه 5G روشن، شبکه 5G را در اولویت قرار می‌دهد حتی زمانی که ممکن است عمر باتری را کاهش دهد. از سوی دیگر، 5G خودکار با برقراری یک اتصال 5G، عمر باتری را به میزان قابل توجهی کاهش نمی‌دهد و اگر به هیچ وجه علاقه‌ای به استفاده از 5G ندارید، می‌توانید گزینه 4G/LTE را انتخاب کنید و در مصرف باتری صرفه جویی کنید. 

۶. ویجت صفحه قفل خواب و دارو

بسیاری از ما می‌دانیم که با معرفی iOS 16، سفارشی‌سازی Lock Screen بحث داغی بود. اپل مثل همیشه، دائماً در حال بهبود این گزینه‌های سفارشی‌سازی بوده است و ویجت‌های Sleep و Medication دو افزوده جدید به iOS 16.2 هستند.

iOS 16.2 و 7 ویژگی جدید برای آیفون شما - IMG 0349.jpegویجت Sleep به مشاهده داده‌های خواب ردیابی‌شده کمک می‌کند. سه ویجت خواب وجود دارد و شما می‌توانید هر کدام را که مناسب نیاز خود می‌دانید انتخاب کنید. ویجت نماد تخت، شما را مستقیماً به بخش Sleep در برنامه Health می‌برد، ویجت دوم اطلاعات خواب هفت شب را نشان می‌دهد و ویجت سوم اطلاعات گسترده‌تری در مورد خواب شب قبل را ارائه می‌دهد.

همچنین دو گزینه با ویجت دارو دریافت می‌کنید. با ضربه زدن روی آیکون به شکل قرص در ویجت به بخش دارو در اپلیکیشن Health هدایت می‌شوید. ویجت مستطیلی دیگر داروهای آینده را نمایش می‌دهد و داروهای مصرف‌شده را در طول روز پیگیری می‌کند.

۷. به‌روزرسانی‌های مکرر برای فعالیت‌های زنده

فعالیت‌های زنده، اعلان‌هایی پویا هستند که به‌طور خودکار در زمان واقعی در صفحه قفل به‌روزرسانی می‌شوند. این ویژگی در iOS 16.1 عرضه شد و اپل در حال اصلاح آن است. با iOS 16.2، اپل قابلیت به‌روزرسانی فعالیت‌های زنده را بیشتر کرده است.

iOS 16.2 و 7 ویژگی جدید برای آیفون شما - Live Activities iOS 162 beta 2 1روشن کردن کلید «به‌روزرسانی بیشتر» در «تنظیمات» به برنامه‌ها اجازه می‌دهد تا فعالیت‌های زنده را در بازه‌های زمانی کوتاه‌تری به‌روزرسانی کنند و تجربه بهتری را به همراه داشته باشند. با این حال، از آنجایی که برنامه‌ها بیشتر به‌روزرسانی می‌شوند، با فعال کردن این تنظیم، باتری آیفون شما سریع‌تر خالی می‌شود.

 

iOS 16.2 همراه با بسیاری از ویژگی‌های جدید دیگر

اگر هنوز دستگاه خود را به‌روزرسانی نکرده‌اید، به محض اینکه به iOS 16.2 به‌روز شد، به‌روزرسانی را بررسی کنید. خواهید دید که باگ بدنام دوربین Lock Screen را برطرف می‌کند، پشتیبانی از صفحه‌نمایش خارجی را برای M1 و M2 iPad Pros و بسیاری موارد دیگر اضافه می‌کند. پس از به‌روزرسانی، ویژگی جدید مورد علاقه خود را به ما اطلاع دهید یا اگر با اشکال جدیدی در آخرین ساخت مواجه شده‌اید در بخش نظرات به ما اطلاع دهید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید