آموزش بازگردانی نوار آدرس مرورگر Safari در iOS 15 به بالای صفحه

آموزش بازگردانی نوار آدرس مرورگر Safari در iOS 15 به بالای صفحه - iOs 15 Safari Feature

با بروزرسانی به نسخه iOS 15 می‌توان نوار آدرس مرورگر Safari را به دلخواه در پایین یا بالای صفحه قرار داد. با نگاهی به بررسی‌هایی که از iOS 15 انجام شده، متوجه می‌شویم که مرورگر Safari مهمترین و بزرگترین تغییرات را از زمان معرفی نخستین گوشی آیفون تجربه کرده است. البته این تغییرات به عقیده برخی کاربران چندان جذاب نبوده است.

اپل چگونه از تصمیم خود منصرف شد؟

می دانیم که اپل در نسخه پیش نمایش ششم iOS 15 از تصمیم خود برای کم‌طرفدارترین و جنجال‌برانگیزترین تغییر مرورگر Safari کوتاه آمد. اپل درباره این بروزرسانی می گوید:

نوار آدرسی که در پایین صفحه طراحی شده بود جهت بهبود نمایش محتوای پایین صفحه بازطراحی شده است. همچنین گزینه‌ای برای منتقل کردن نوار آدرس به بالای صفحه در دسترس است.

نوار آدرس مرورگر Safari

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در نسخه‌های قبلی پیش نمایش iOS 15 شاهد بودیم که این نوار آدرس شناور گزینه‌هایی همچون تازه‌سازی صفحه، بوکمارک‌ها و گزینه‌های اشتراک‌گذاری را می‌پوشاند. پس از آن اپل این موارد را در پیش‌نمایش سوم بازگرداند. حال در نسخه نهایی iOS 15 می‌توانیم نوار آدرس شناور مرورگر Safari را فعال یا غیر فعال کنیم.

این بازگشت‌های دیوانه‌وار اپل از تصمیماتی که به خیال خود به نفع کاربران است، اما بعد از مخالفت گسترده کاربران با آنها لغو می‌شوند کاملا آشناست. اپل پیش از این نیز از برخی تصمیمات جنجال برانگیز خود منصرف شده است.

آموزش بازگردانی نوار آدرس مرورگر Safari در iOS 15 به بالای صفحه - 5fe26692edf89200180935ecاین موارد بیشتر در خصوص تصمیمات جنجال‌برانگیز درباره سخت‌افزار اتفاق افتاده است. تصمیماتی همچون کیبورد نفرت‌انگیز Butterfly یا Touch Bar مک‌بوک‌ها از این دست بودند که منسوخ شدند. اما وقتی سخن از تغییرات رابط کاربری به میان بیاید، اپل طبق معمول سخت‌تر غرور خود را زیر پا می‌گذارد. خرابی نوار آدرس Safari تنها یکی از این تغییرات بی‌سابقه است.

چگونه نوار آدرس مرورگر Safari را به بالای صفحه بازگردانیم؟

برای بازگرداندن نوار آدرس مرورگر Safari به بالا مراحل زیر را طی کنید:

  1. Settings > Safari > Single Tab
  2. Safari settings > Show top address bar

آموزش بازگردانی نوار آدرس مرورگر Safari در iOS 15 به بالای صفحه - ios 15 beta 6 safari options

 

آموزش بازگردانی نوار آدرس مرورگر Safari در iOS 15 به بالای صفحه - safari show bottom tab bar ios 15 option

حال مشکل نوار آدرس مرورگر Safari حل شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید