امکان Split Screen به Google Maps اضافه شد

گوگل در آخرین به‌روزرسانی اپلیکیشن گوگل مپس (Google Maps) خود حالت نمایش تقسیم صفحه یا همان split screen را برای نمای خیابان و نقشه اضافه کرده است. در صورت وجود عکس برای یک مکان، روی نقشه دایره‌های تو خالی آبی رنگی درج شده است.

google maps split screen

برای استفاده از این ویژگی نیاز به انجام کار خاصی ندارید و زمانی که روی حالت نمای خیابان یا همان street view  محلی را پین کنید، به طور خودکار فعال می‌شود. حالت Screen split برای هر دو حالت نمایش عمودی و افقی در دسترس است. اگر هم ظاهر قدیمی را ترجیح می‌دهید، کافیست دکمه Expand را بزنید تا صفحه فول اسکرین شود.

با اینکه این ویژگی در نسخه ۱۰.۵۹.۱ برنامه اضافه شده است، برای همه کاربران فعال نیست. به نظر می‌رسد فعال شدن این امکان، نیاز به تغییراتی سمت سرور گوگل نیز دارد و احتمالاً به همین خاطر است که هنوز به صورت رسمی از سمت گوگل اعلام نشده است.

google maps به روز رسانی

قبلا هر زمان که می‌خواستید روی نقشه به مکان جدیدی بروید، باید از نمای خیابان به نقشه برمی‌گشتید که بسیار زمان‌بر بود که با اضافه شدن قابلیت تقسیم صفحه کار کاربران بسیار آسان شده است.

قابلیت اسپیلیت اسکرین که پیش از این برای نسخه وب Google Maps در دسترس بود از این پس روی اپلیکیشن نیز قابل استفاده خواهد بود.

مطلب قبلیتصاویر کامل گوشی ایسوس راگ فون ۵ فاش شد
مطلب بعدیخانواده شیائومی K40 با لنز ۱۰۸ مگاپیکسلی معرفی می شود

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید