برنامه Google Maps در ۱۰۰ کشور شما را به سمت سیستم حمل و نقل خلوت‌تر راهنمایی می‌کند

برنامه Google Mapsویژگی جدید برنامه Google Maps به نام Transit Crowdness Estimates حال در ۱۰۰ کشور تازه فعال شده و به کاربران کمک می‌کند تا سیستم حمل نقل خلوت مانند مترو و اتوبوس را پیدا کرده و سوار شوید. همچنین صفحه‌های متفاوت و تازه‌ای نیز به این برنامه اضافه شده که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

به نقل از GSM Arena، قابلیت Transit Crowdness Estimates در واقع سال ۲۰۱۹ بود که معرفی شد و به نحوی کاربران را به سمت مکان‌های خلوت‌تر در سیستم حمل و نقل شهر مورد نظر راهنمایی می‌کرد. به نحوی که افراد می‌توانستند گزینه‌ای را انتخاب کنند تا نقشه گوگل برای شما نزدیک‌ترین مترو یا ایتسگاه اتوبوس را پیدا کرده و اعلام کند که چند نفر سوار آن هستند‌.

با این وجود چنین قابلیتی در گذشته تنها برای ۲۰۰ شهر در سرتاسر جهان در دسترس و حال این رقم به چیزی حدود ۱۰,۰۰۰ رسیده تا ۱۰۰ کشور در دنیا کاملا به ویژگی‌های جدید برنامه Google Maps دسترسی داشته باشند. این در حالی است که طبق اعلام رسمی گوگل، تکنولوژی خاصی که توسط آن داده‌های مربوط به چنین پردازشی جمع‌آوری می‌شود کاملا محرمانه بوده و عملا از هوش مصنوعی بهره می‌گیرد. همچنین لازم به ذکر است که پاندمی ویروس کرونا و نیاز به دور شدن افراد از یکدیگر نیز یکی دیگر از دلایلی خواهد بود که گوگل طی سال گذشته بیشتر روی پیشرفت این سیستم کار کرده و در نهایت آن را ارتقا داده است.

برنامه Google Mapsجالب است بدانید که اطلاعات مربوط به این سرویس کاملا تقریبی هستند و از همین جهت نیز احتمال دارد که داده‌های مربوط به آن دقیق نباشند. این در حالی است که سیستم ترانزیت برخی از شهرها مانند نیویورک، آمریکا و سیدنی، استرالیا، دارای این قابلیت هستند که حتی به کاربر نشان دهند دقیقا چند نفر سوار یک اتوبوس یا مترو شده‌اند. با این وجود هر شهری که بتواند چنین داده‌های دقیقی را به سرورهای برنامه Google Maps برساند، قادر خواهد بود تا سرویس مورد نظر را در اختیار کاربران قرار دهند؛ البته در شهرهایی که توسط گوگل پشتیبانی شوند.

برنامه Google Mapsعلاوه بر این موارد، اخیرا برنامه Google Maps یک ویژگی دیگر را هم در قالب یک صفحه به نام Insights اضافه کرده که با رفتن به بخش آن، می‌توانید مشاهده کنید که طی چند روز گذشته چقدر قدم زده‌اید، ماشین رانده‌اید یا اینکه چندبار سوار اتوبوس یا مترو شده‌اید. همچنین می‌توانید جالب است بدانید که این داده‌ها تا چند ماه باقی مانده و در نتیجه می‌توانید ببینید که برای مثال سال گذشته چه مدتی را در چه مکانی صرف کرده بودید.

برنامه Google Mapsحال ممکن است اینکه سال گذشته را در چه روزی در چه مکانی گذشته باشید چندان هم برای شما مهم نباشد، اما در صفحه جدید برنامه Google Maps به نام Trips می‌توانید به راحتی نگاهی به سفرها و مکان‌هایی که در فاصله دور نقل مکان کرده‌اید را لیست کنید تا بعدها بتوانید آن‌ها را مشاهده کرده یا حتی به دیگران پیشنهاد کنید!

علاوه بر آن، حال کاربران اندرویدی ساکن آمریکا می‌توانند در صفحه دیگری از رابط کاربری برنامه Google Maps نگاهی به بخش رستوران‌ها بیندازند و نظر کاربران را درباره کیفیت غذا، مکان و قیمت آن‌ها جویا شوند. این ویژگی عملا به کاربر کمک می‌کند تا بهترین و مناسب‌ترین رستوران را انتخاب کرده و سپس نظر خود را نیز درباره آن ثبت کند تا دیگران از پیشنهاد آن استفاده کنند. طبق اعلام رسمی، این قابلیت قرار است تا به زودی به گوشی‌های iOS نیز اضافه شده و پشتیبانی از آن نیز به کشورهای بیشتری گسترش پیدا کند. لازم به ذکر است که برای پیشرفت چنین سرویس‌هایی، نیاز خواهد بود تا دولت‌های مختلف با گوگل همکاری داشته باشند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید