Google Chrome پشتیبانی از برخی پردازنده های قدیمی را متوقف میکند

هر آغازی پایانی دارد، و حالا تیم توسعه‌ی Google Chrome اعلام کرده که پشتیبانی از پردازنده‌های x86 قدیمی که حداقل پشتیبانی از استاندارد Streaming SIMD Extensions 3) SSE3) را ندارند از Chrome 89 به بعد قطع می‌شود.

Google Chrome پشتیبانی از برخی پردازنده های قدیمی را متوقف میکند

با توجه به اینکه دستگاه‌هایی که از این تغییر رویه آسیب می‌بینند عمدتا از پردازنده‌های Intel Core 2 Duo استفاده می‌کنند ، انتظار می‌رود این تغییرات تأثیر بسیار کمی برای کاربران در استفاده از Chrome داشته باشد و از آنجا که بیشتر پردازنده‌های تولید شده پس از سال ۲۰۰۵ از SSE3 پشتیبانی می‌کنند ، سخت‌افزار باید بیش از ۱۵ سال سن داشته باشد تا بخواهد تحت تأثیر این تغییر قرار گیرد.

طبق گزارش techradar، ویندوز تنها سیستم عاملی است که تحت تأثیر این اعلامیه قرار می‌گیرد زیرا Mac ،Android و سیستم عامل Chrome از قبل برای کار به پشتیبانی از SSE3 نیاز دارند و سخت‌افزا‌رهایشان نیز به روز بوده است. همچنین با توجه به اینکه مرورگر مبتنی بر Chromium است، احتمالاً Microsoft Edge نیز تحت تأثیر این کاهش پشتیبانی قرار گیرد.

بهبود عملکرد Google Chrome در پی حذف پشتیبانی از پردازنده‌های قدیمی

البته هنوز تأیید رسمی در مورد حذف پشتیبانی از این پردازنده‌های قدیمی وجود ندارد، اما با توجه به تخمین تعداد کم کاربران که تحت تأثیر بروزرسانی قرار خواهند گرفت، منطقی است که با این بروزرسانی، افراد بی‌شماری که از سخت‌افزار مدرن‌تر استفاده می‌کنند بتوانند شاهد افزایش و بهبود عملکرد Google Chrome باشند و این را توجیهی برای حذف سخت‌افزارهای قدیمی متصور می‌شویم.

با شروع به کار Chrome 89، هر دستگاهی که حداقلی‌های مشخصات CPU مورد پشتیبانی را نداشته باشد، دیگر Google Chrome نسخه جدید رویش نصب نمی‌شود و هر دستگاهی که تحت تأثیر این تغییرات قرار بگیرد، اخطارهایی از Chrome 87 دریافت می‌کند که در آن به کاربران اطلاع می دهد که پشتیبانی از سخت‌افزار آنها به پایان رسیده.

همچنین پیش از این نیز خبرهایی درباره‌ی آپدیت جدید مرورگر کروم، از جمله قابلیت جدید مود Incognito مرورگر کروم برای کاربران iOS، به گوش رسیده بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید