با استفاده از مرورگر Focus فایرفاکس ویژه نسخه موبایل، دیگر ردیابی نخواهید شد!

با استفاده از مرورگر Focus فایرفاکس ویژه نسخه موبایل، دیگر ردیابی نخواهید شد! یکی از نکات منفی دنیای مدرن، ردیابی و ذخیره‌سازی اطلاعات ناخواسته و گسترده کاربران توسط وب‌سایت‌ها است. این ردیابی توسط چیزی که ما آن را “کوکی” می‌نامیم انجام می‌شود، اما راه‌هایی برای مسدود کردن آن‌ها از جمله استفاده از مرورگرهایی که از ردیابی خودکار مانند مرورگر Focus فایرفاکس مبتنی بر تلفن همراه جلوگیری می‌کنند، وجود دارد.

حفظ حریم خصوصی با مرورگر Focus فایرفاکس

فایرفاکس همیشه بر پایه حفظ حریم خصوصی بوده، بنابراین منطقی است که از یکی از بهترین ویژگی‌های آن در نسخه اندروید مرورگر Focus استفاده کنیم؛ این ویژگی Protection-به معنای حفاظت از کوکی‌ها- نام دارد و از ردیابی وب‌سایت‌ها جلوگیری می‌کند.

برای توضیح بیشتر، ویژگی Total Cooke Protection (در گذشته بخشی از نسخه دسکتاپ بوده و اکنون برای اندروید طراحی شده) برای هر وب‌سایتی که کاربر بازدید می‌کند، یک «شیشه کوکی» ایجاد می‌کند؛ هر بار که یک وب‌سایت، کوکی را در مرورگر خود وارد می‌کند، Firefox Focus آن کوکی را به یک شیشه کوکی جداگانه مخصوص به طور خاص برای همان وب‌سایت محدود می‌کند.

با استفاده از مرورگر Focus فایرفاکس ویژه نسخه موبایل، دیگر ردیابی نخواهید شد! - firefox total cookie protection 1024x512 1این باعث می‌شود از دسترسی وب‌سایت‌ها به اطلاعات مربوط به عملکرد شما در فضای مجازی و آنلاین جلوگیری شود. ردیابی کوکی‌ها یک روش استاندارد برای هدف‌یابی تبلیغاتی است تا شرکت‌ها بدانند شما قصد خرید چه محصولی را در سر دارید. با شیشه‌های کوکی، وب‌سایت‌ها اکنون از نظر مقدار اطلاعاتی که می‌توانند در مورد شما جمع آوری کنند محدود شده‌اند. این اولین مرورگر نسخه موبایلی فایرفاکس است که چنین ویژگی کلیدی را ارائه می‌دهد و احتمالاً احساس امنیت به طرفداران حفظ حریم خصوصی را الغا می‌کند.

علاوه بر این، تبلیغات ناخواسته و ردیابی اطلاعات به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد. از آنجایی که برخی از وب‌سایت‌ها با وجود مسدود کردن دسترسی به کوکی‌ها توسط مرورگر برای جلوگیری از ردیابی به درستی کار نمی‌کنند؛ موزیلا SmartBlock و سایر ویژگی‌های مرتبط را در دسامبر (آذر) ۲٠۲۱ برای فعال نگه داشتن وب‌سایت‌های مذکور راه‌اندازی کرد.

با استفاده از مرورگر Focus فایرفاکس ویژه نسخه موبایل، دیگر ردیابی نخواهید شد! - 1642008615 Firefox Focus Gets a Major Privacy Protection Feature on Androidاین معمولاً بزرگ‌ترین ایراد مسدود کردن تهاجمی کوکی‌ها و کدها است، بنابراین بسیار خوب است که این مورد در نظر گرفته شده است. پیش از این، Firefox Focus برخی از ویژگی‌های فوق‌العاده مانند محافظت از سوپرکوکی و حفاظت ردیابی پیشرفته (ETP) را برای کاهش ترس کاربران در مرورگر خود ادغام کرد.

ویژگی Total Cookie Protection قبلاً از سال ۲٠۲۱ به طور پیش‌فرض بخشی از مرورگر مبتنی بر وب دسکتاپ فایرفاکس بود، اما اکنون در نهایت به نسخه موبایل برای کاربران اندرویدی راه یافته است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید