فیسبوک در حال کار روی مدل جدیدی از برنامه Instagram برای افراد زیر ۱۳ سال است!

طبق اعلام رسمی، مدیر فیسبوک اعلام کرد که نسخه‌ای از برنامه Instagram – اینستاگرام مخصوص افراد زیر ۱۳ سال در دست ساخت قرار گرفته است. با گیگ‌تک همراه باشید.

به گفته آدام مزری (Adam Mosseri) مدیرعامل اینستاگرام، آن‌ها به خوبی از این موضوع مطلع هستند که امروزه کودکان بسیاری قصد دارند تا از برنامه اشتراک عکس و کلیپ Instagram استفاده کنند. با این وجود فیسبوک تصمیم گرفته است تا نسخه‌ای را مخصوص این افراد طراحی کند.

جزئیات کار هنوز مشخص نشده، اما بخشی از نقشه ما برای عملی کردن این کار ساخت نسخه خاصی از برنامه اینستاگرام برای کودکان است که والدین کنترل بیشتری را روی فیلتر کردن آن داشته باشند. این یکی از کارهایی است که قصد داریم تا انجام دهیم؛ چراکه هم‌اکنون افراد زیر ۱۳ سال درواقع حق استفاده از Instagram را ندارند.

برنامه Instagram مخصوص کودکان مسئولیت‌های بزرگی را خواهد داشت

برنامه اینستاگرام - Instagram

به گفته جو آزبرن (Joe Osborne) نماینده کمپانی فیسبوک:

امروزه کودکان زیر ۱۳ سال بسیاری برای نصب برنامه اینستاگرام و به اشتراک گذاشتن تصاویر با دوستان خود از پدر و مادر خود اجازه می‌گیرند؛ با این وجود، در حال حاضر گزینه‌های زیادی برای پاسخ والدین به آن‌ها وجود ندارد، اما همانطور که پروژه برنامه Messenger Kids را راه‌اندازی کردیم، قصد داریم تا کنترل والدین را روی برنامه اینستاگرام بالاتر ببریم تا کودکان نیز بتوانند از آن لذت ببرند و با دوستان خود از راه دور در تماس باشند.

همچنین طبق اظهارات اخیر ویشال شاه (Vishal Shah) نایب رئیس Instagram در حال حاضر بیش از هرچیز دیگر مسئله امنیت استفاده برنامه اینستاگرام در مرکزیت کار این کمپانی قرار دارد. چراکه لازم است تا به مانند YouTube Kids که مخصوص کودکان طراحی شده، این برنامه نیز برای نوجوانان و کودکان محیط مناسبی را فراهم کند.

این درحالی است که در یکی از آخرین پست‌های رسمی اینستاگرام، مدیران این شرکت درباره همین موضوع مطلبی را منتشر کرده بودند، اما هرگز درباره استفاده از این برنامه برای افراد زیر ۱۳ سال موردی را تایید نکردند. به هر حال پذیرفتن مسئولیت ساخت برنامه‌ای که تماما محتوای آن مخصوص کودکان و نوجوانان است کار بسیار دشواری خواهد بود؛ به نحوی که در سال ۲۰۱۹، کمپانی گوگل به دلیل دنبال کردن تاریخچه مرورگر کاربران زیر ۱۳ سال برای نمایش تبلیغات مربوطه چیزی حدود ۱۷۰ میلیون دلار جریمه شد و پس از آن نیز برنامه TikTok برای موردی مشابه تا ۵.۷ میلیون دلار جریمه نقدی شد.

همچنین در موردی بسیار بزرگ‌تر، مارک زاکربرگ (Mark Zuckerberg) مدیر فیسبوک پروژه نوعی برنامه پیامرسان مخصوص برای کاربران ۶ تا ۱۲ سال را برنامه‌ریزی کرد که بعدها یک اپلکیشن مضر برای افراد کم سن و سال خوانده شد؛ دلیل آن هم یک باگ بسیار کوچک بود که باعث می‌شد تا کاربران زیر ۱۳ سال بتوانند وارد گروه‌های برنامه پیامرسان اصلی شوند. به این روال، زاکربرگ این پروژه را دنبال نکرد و تمامی چت‌ها بسته شدند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید