چگونه یک سند PDF را به یک سند Word تبدیل کنیم؟

چگونه یک سند PDF را به یک سند Word تبدیل کنیم؟ هنگامی که یک PDF را به یک فایل DOCX یا DOC تبدیل می‌کنید، می‌توانید در صورت نیاز تغییراتی در فایل ایجاد کنید و حتی ممکن است برخی از قالب‌بندی‌های خاص را در فرآیند تبدیل از دست بدهید، اما همیشه می‌توانید تنظیمات مورد نظر خود را در Word اجرا کنید.

با مطالعه این مقاله ۳ روش برای تبدیل یک فایل PDF به فرمت سند Microsoft Word را فرا می‌گیرید.

 

روش اول: با استفاده از Microsoft Word

چگونه یک سند PDF را به یک سند Word تبدیل کنیم؟ - v4 460px Convert a PDF to a Word Document Step 10 Version 8.jpg.jpeg۱. روی PDF مورد نظر برای باز کردن، کلیک راست کنید. اگر از مک استفاده می‌کنید و دکمه سمت راست ماوس را ندارید، همزمان با کلیک روی فایل، Control را فشار دهید، با این کار یک منوی زمینه باز می‌شود.

چگونه یک سند PDF را به یک سند Word تبدیل کنیم؟ - v4 460px Convert a PDF to a Word Document Step 11 Version 8.jpg.jpeg۲. گزینه Open with را انتخاب کنید (این گزینه در بالای منو قرار دارد) و سپس منوی دیگری باز می‌شود.

۳. در منو روی Word یا Microsoft Word کلیک کنید. این کار Word را باز می‌کند و سعی می‌کند پی دی اف را نمایش دهد.

چگونه یک سند PDF را به یک سند Word تبدیل کنیم؟ - v4 460px Convert a P...8.jpg۴. برای تبدیل فایل روی OK کلیک کنید. Word فایل را به فرمت خود تبدیل می‌کند و نتایج را نمایش می‌دهد. اگر در حال تبدیل یک فایل بزرگ‌تر هستید، ممکن است چند دقیقه طول بکشد تا تکمیل شود.

چگونه یک سند PDF را به یک سند Word تبدیل کنیم؟ - v4 460px Convert a P...8.jpg 1۵. سند Word را ویرایش کنید. سند تبدیل‌شده ممکن است به دلیل گسستگی صفحات، خط، گرافیک و سایر جزئیات، مطابقت کاملی بین صفحات وجود نداشته باشد و ممکن است انجام تنظیمات دستی ضروری باشد.

  • اگر پی دی اف را از اینترنت دانلود کرده باشید، نواری را در بالای سند خواهید دید که از شما می‌پرسد آیا می‌خواهید ویرایش را فعال کنید. روی Enable Editing کلیک کنید تا بتوانید تغییراتی در فایل ایجاد کنید.

۶. سپس پی دی اف تبدیل‌شده را ذخیره کنید؛ هنگامی که آماده ذخیره فایل تبدیل‌شده به عنوان سند Word خود شدید، موارد زیر را انجام دهید:

  • در دستگاه Windows – روی File کلیک کنید، روی Save As کلیک کنید، روی This PC کلیک کنید، نام فایل را وارد کنید، یک مکان ذخیره را در سمت چپ پنجره انتخاب کنید و روی Save کلیک کنید.
  • در دستگاه Mac – روی File کلیک کنید، روی Save As کلیک کنید، یک نام وارد کنید، یک مکان فایل را انتخاب کنید و روی Save کلیک کنید.

روش دوم: با استفاده از Google Docs

چگونه یک سند PDF را به یک سند Word تبدیل کنیم؟ - v4 460px Convert a PDF to a Word Document Step 1 Version 8.jpg.jpeg ۱. در مرورگر وب رایانه خود به https://docs.google.com بروید. اگر به حساب Google خود وارد شده باشید، صفحه Google Docs شما باز می‌شود ولی اگر وارد نشده‌اید، آدرس ایمیل و رمز عبور خود را در صورت درخواست وارد کنید و ممکن است در ابتدا مجبور شوید روی Go to Google Docs در وسط صفحه، کلیک کنید.

  • یکی از اخطارهای استفاده از Google Docs برای تبدیل PDF این است که Google Docs هیچ یک از عکس‌های PDF را حفظ نمی‌کند.

۲. روی نماد upload ???? کلیک کنید. این آیکون را در گوشه سمت راست، بالای لیست فایل‌های خود، درست زیر آخرین الگوی گالری خواهید دید.

۳. روی زبانه Upload کلیک کنید (در بالای پنجره Open a file قرار دارد).

چگونه یک سند PDF را به یک سند Word تبدیل کنیم؟ - v4 460px Convert a PDF to a Word Document Step 4 Version 8.jpg.jpeg

۴. روی Select a file from your devic از دستگاه خود کلیک کنید (این گزینه آبی در مرکز پنجره قرار دارد).

۵. فایل PDF خود را انتخاب کرده و روی Open کلیک کنید. این فایل PDF را در Google Drive شما بارگذاری می‌کند و پس از اتمام بارگذاری، پیش‌نمایشی را باز می‌کند.

۶. روی منوی Open with کلیک کنید (در قسمت مرکزی بالای پنجره قرار دارد). اگر کادر کشویی Open with را مشاهده نکردید، ماوس خود را به بالای پنجره ببرید.

۷. در منو روی Google Docs کلیک کنید، با این کار PDF در Google Docs باز می‌شود.

  • اگر Google Docs را به‌عنوان یک گزینه در منوی کشویی نمی‌بینید، می‌توانید آن را اضافه کنید: روی Connect more apps در منوی کشویی کلیک کنید، google docs را جستجو کنید و برای دریافت، آن را نصب کنید.

۸. فایل PDF را به عنوان یک سند Word ذخیره کنید. اکنون که سند را در Docs باز کرده‌اید، می‌توانید آن را به عنوان یک فایل Microsoft Word ذخیره کرده و در رایانه خود دانلود کنید.

  • روی File در سمت چپ بالای صفحه Google Docs کلیک کنید.
  • Download را انتخاب کنید.
  • روی Microsoft Word (docx.) به عنوان قالب کلیک کنید.
  • یک مکان ذخیره را انتخاب کنید و یا در صورت درخواست روی Save کلیک کنید.

روش سوم: با استفاده از Adobe Acrobat DC Pro

چگونه یک سند PDF را به یک سند Word تبدیل کنیم؟ - v4 460px Convert a PDF to a Word Document Step 15 Version 8.jpg.jpeg

۱. برنامه Adobe Acrobat DC Pro را باز کنید. اگر نسخه پولی Adobe Acrobat را دارید، می‌توانید از آن برای تبدیل PDF خود به سند Word استفاده کنید. این برنامه را در منوی استارت ویندوز یا پوشه برنامه‌های مک خود خواهید یافت.

چگونه یک سند PDF را به یک سند Word تبدیل کنیم؟ - v4 460px Convert a PDF to a Word Document Step 10 Version 8.jpg.jpeg 1۲. روی PDF مورد نظر برای باز کردن، کلیک راست کنید. اگر Adobe Acrobat Pro (نسخه پولی Acrobat) دارید، می‌توانید از آن برای تبدیل PDF به سند Word استفاده کنید. با کلیک راست روی فایل در رایانه، یک منوی زمینه باز می‌شود.

  • اگر از مک استفاده می‌کنید و دکمه سمت راست ماوس را ندارید، به جای آن روی فایل، Control را فشار دهید.

چگونه یک سند PDF را به یک سند Word تبدیل کنیم؟ - v4 460px Convert a PDF to a Word Document Step 17 Version 8.jpg.jpeg۳. گزینه Open with را انتخاب کنید (این گزینه در بالای منو قرار دارد). با کلیک بر روی این گزینه، منوی دیگری باز می‌شود.

چگونه یک سند PDF را به یک سند Word تبدیل کنیم؟ - v4 460px Convert a PDF to a Word Document Step 18 Version 8.jpg.jpeg۴. برنامه Adobe Acrobat Pro یا Adobe Acrobat Pro DC را انتخاب کنید. با این کار PDF در Acrobat Pro باز می‌شود.

چگونه یک سند PDF را به یک سند Word تبدیل کنیم؟ - v4 460px Convert a PDF to a Word Document Step 19 Version 8.jpg.jpeg۵. روی Export PDF کلیک کنید (این ابزار در پنل سمت راست قرار دارد). با کلیک، فهرستی از انواع فایل‌ها باز می‌شود.

چگونه یک سند PDF را به یک سند Word تبدیل کنیم؟ - v4 460px Convert a PDF to a Word Document Step 20 Version 8.jpg.jpeg۶. روی Microsoft Word به عنوان فرمت Export کلیک کنید. گزینه‌های بیشتری نمایان می‌شود.

چگونه یک سند PDF را به یک سند Word تبدیل کنیم؟ - v4 460px Convert a PDF to a Word Document Step 21 Version 8.jpg.jpeg۷. روی سند Word کلیک کنید (این اولین گزینه در پنل سمت راست است). این برای Acrobat تعیین می‌کند که چه نوع سندی را ایجاد کند.

چگونه یک سند PDF را به یک سند Word تبدیل کنیم؟ - v4 460px Convert a PDF to a Word Document Step 22 Version 8.jpg.jpeg۸. روی Export کلیک کنید. اکنون Acrobat، فایل را تبدیل می‌کند و از شما می‌خواهد که آن را نام‌گذاری کنید.

چگونه یک سند PDF را به یک سند Word تبدیل کنیم؟ - v4 460px Convert a PDF to a Word Document Step 23 Version 7.jpg.jpeg۹. فایل را نامگذاری کنید و روی Save کلیک کنید. اکنون که PDF را به عنوان یک سند Word ذخیره کرده‌اید، می‌توانید آن را در Microsoft Word باز کرده و ویرایش کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید