بهترین نرم افزارهای پاکسازی اندروید 2021

بهترین نرم افزارهای پاکسازی اندروید سال 2021اکثر ضریب به اتفاق مردم فقط زمانی به پاکسازی گوشی خود فکر می‌کنند که متوجه شروع مشکلی شوند؛ دستگاه‌های اندرویدی به اندازه‌ای هوشمند هستند که نیازی به تعمیر و نگهداری منظم ندارند اما هنوز هم ایده خوبی است که هر چند وقت یک‌بار یک تنظیم دیجیتال انجام دهید. تأثیر سازماندهی دیجیتالی و داشتن فضای آزاد در صورت نیاز را دست کم نگیرید.

در قدم اول باید بهترین نرم افزارهای پاکسازی تلفن همراه با سیستم عامل Android را جستجو کنید که در واقع می‌توانند به خوبی عمل پاکسازی را انجام دهند. در بهترین حالت، یک برنامه پاک‌کننده نامناسب فضای ذخیره‌سازی را هدر می‌دهد و در بدترین حالت، می‌تواند گوشی شما را به بدافزار و هرزنامهٔ تبلیغاتی آلوده کند؛ با این حال، همه نرم افزارهای پاکسازی اندروید بی‌فایده نیستند.

در اینجا بهترین نرم افزارهای پاکسازی اندروید برای تلفن‌ها و تبلت‌ها وجود دارد که به شما کمک می‌کنند فایل‌های ناخواسته را که فضای دستگاهتان را اشغال کرده‌اند، پاک کنید.

۱. برنامه Google Files

File Manger رسمی اندروید گوگل ابزارهای آسانی دارد که آن را به یکی از اولین نرم افزارهای پاکسازی اندروید تبدیل می‌کند که هر کسی می‌تواند از آن استفاده کند. برنامه را فعال کنید و برای دسترسی به این گزینه‌ها به زبانه Clean در پایین بروید.

بهترین نرم افزارهای پاکسازی اندروید 2021 - ۲۰۲۲۰۲۰۶ ۰۱۳۳۱۶ scaledدر اینجا چندین قسمت را می‌بینید که برنامه آن‌ها را به عنوان اتلاف فضا شناسایی می‌کند و این‌ها شامل فایل‌های ناخواسته، موارد تکراری، عکس‌های پشتیبان‌گیری شده و برنامه‌های استفاده‌ نشده است سپس گزینه‌ای را انتخاب کنید تا ببینید چه چیزی بیشترین فضا را اشغال کرده است؛ بررسی کنید چه چیزی را می‌خواهید حذف کنید و مراقب باشید به اشتباه سایر فایل‌ها را پاک نکنید.

بهترین نرم افزارهای پاکسازی اندروید 2021 - 01c Files Go Duplicates

در حالی که می‌توانید از برگه Browse (مرور) برای کاوش دستی فضای ذخیره‌سازی گوشی خود نیز استفاده کنید، اجازه دادن به برنامه بزرگ Space hogs با این بررسی‌های خودکار کارآمدتر است.

همانطور که خواهیم دید، بسیاری از برنامه‌های زیر دارای ویژگی‌های پاکسازی مفیدی هستند، اما بهینه‌سازهای RAM و دیگر موارد ناکارآمدی را که شما به آن نیاز ندارید، دارند. برنامه ساده و رایگان Google Files یکی از بهترین راه‌ها برای پاکسازی اندروید است که با موارد اضافی غیر ضروری کامل شده است.

۲. برنامه Droid Optimizer

برنامه Droid Optimizer یکی از شناخته‌ شده‌ترین نرم افزارهای پاکسازی اندروید است که بیش از یک میلیون بار در فروشگاه گوگل پلی دانلود شده است و استفاده از آن به خصوص برای تازه کارها، با صفحه توضیحات که شما را از طریق مجوزها و ویژگی‌ها راهنمایی می‌کند، ساده است.

بهترین نرم افزارهای پاکسازی اندروید 2021 - ۲۰۲۲۰۲۰۶ ۰۱۳۴۲۶ scaledاین برنامه یک “سیستم رتبه‌بندی” ارائه می‌دهد که به شما انگیزه می‌دهد تا دستگاه خود را در بهترین حالت نگه دارید. Droid Optimizer یکی از بهترین نرم افزارهای پاکسازی اندروید برای شما است. در بالای صفحه نمایش گوشی شما آماری از جمله فضای خالی و RAM را در کنار امتیاز “رتبه‌بندی” شما نشان داده می‌شود. در اینجا به ازای اقدامات پاکسازی گوشی خود، امتیازاتی دریافت می‌کنید.

بهترین نرم افزارهای پاکسازی اندروید 2021 - Android Cleaner Apps Droid Optimizer Settings

شما می‌توانید تنظیمات Droid Optimizer را روی حالت پاکسازی منظم و خودکار را قرار دهید؛ این پاکسازی خودکار کش (Chache) شما را پاک می‌کند، برنامه‌های پس زمینه را متوقف کرده و هر گونه فایل غیر ضروری را حذف می‌کند. همچنین برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی «good night scheduler» را ارائه می‌کند که به‌ طور خودکار ویژگی‌هایی مانند Wi-Fi را در زمانی که هیچ اتصالی فعال نیست، خاموش می‌کند.

برنامه Droid Optimizer همچنین می‌تواند برنامه‌ها را به صورت انبوه حذف کند و اگر به دنبال ایجاد سریع فضا خالی هستید، مفید است. این برنامه رایگان است و خریدهای درون‌برنامه‌ای را ارائه می‌دهد اما با این وجود، جذاب‌ترین برنامه نیست ولی عملکرد خوبی دارد. اگر به دنبال یک برنامه پاکسازی اندروید برای گوشی خود هستید و نمی‌خواهید کار زیادی را خودتان انجام دهید، می‌توانید Droid Optimizer را در لیست نهایی خود قرار دهید.

۳.برنامه CCleaner

برنامه CCleaner اندروید در واقع همان نسخه دسکتاپ معروف برای بازیابی فضای دیسک است. CCleaner دیگر یک برنامه ضروری برای ویندوز نیست، زیرا از زمانی که Avast این سرویس را به دست آورد، تا حدودی افت کرده است و علاوه بر این، نسخه اندروید برنامه CCleaner نیز بی‌نقص نیست ولی از بسیاری دیگر از نرم افزارهای پاکسازی اندروید بهتر است.

بهترین نرم افزارهای پاکسازی اندروید 2021 - ۲۰۲۲۰۲۰۶ ۰۱۳۵۵۶ scaledدر واقع CCleaner در اندروید یک برنامه چند منظوره است که تمام تلاش خود را برای تجزیه و تحلیل و پاکسازی فایل‌های سرگردان که فضای مفید شما را اشغال می‌کند، انجام می‌دهد. عملکرد اصلی، قابلیت پاکسازی‌ است که می‌تواند داده‌های کش را از برنامه‌ها پاک کند، پوشه‌های خالی و تاریخچه‌های مختلف را حذف کند.

بهترین نرم افزارهای پاکسازی اندروید 2021 - 02c CCleaner Android App Cleanهمچنین دارای یک App Manager است که یک رابط کاربری ساده ارائه می‌دهد که به شما امکان می‌دهد چندین برنامه را برای حذف نصب انتخاب کنید و در نهایت، صفحه اطلاعات سیستم بر منابع گوشی شما (CPU ،RAM، جزئیات دستگاه) نظارت می‌کند تا بتوانید با یک نگاه سریع ببینید در گوشی شما در چه وضعیتی قرار دارد.

این برنامه نیازی به روت ندارد و رایگان است، اگرچه می‌توانید برای چند مورد اضافی نسخه فعلی را به اشتراک Pro ارتقا دهید. برنامه CCleaner ممکن است از نظر قابلیت‌ها کمی ضعیف باشد، اما اگر تنها چیزی که نیاز دارید راهی سریع برای بازیابی فضای ذخیره‌سازی گوشی‌تان باشد، این کار را انجام می‌دهد.

۴. برنامه جعبه ابزار All-in-One

نظارت بر سلامت باتری، دمای CPU و تبلیغات مزاحم موبایل علاوه بر پاکسازی گوشی از فایل‌های غیر ضروری شامل کار تعمیر و نگهداری برنامه‌های پاکسازی اندروید می‌شود؛ جعبه ابزار All-In-One با نام مناسب اینجاست تا همه این کارها را انجام دهد.

بهترین نرم افزارهای پاکسازی اندروید 2021 - ۲۰۲۲۰۲۰۶ ۰۱۳۶۳۲ scaled

این می‌تواند فایل‌های موقت و حافظه پنهان دستگاه اندرویدی شما را پاک کند و همچنین پوشه‌های خالی و فایل‌هایی که باعث کند شدن دستگاهتان می‌شود را حذف کند. فقط با یک ضربه دستگاه شما را تجزیه و تحلیل می‌کند، سپس با ضربه‌ای دیگر حذف می‌شوند و کار شما تمام است؛ این یک روند مشابه با سایر بخش‌های برنامه نیز هست.

بهترین نرم افزارهای پاکسازی اندروید 2021 - Android Cleaner Apps AllInOneToolbox Menuعملکرد Boost، کش سیستم شما را پاک می‌کند و برنامه‌های پس‌ زمینه را با دو ضربه می‌بندد و در صورت تمایل می‌توانید این مورد را به‌ طور خودکار با عملکرد +Boost تنظیم کنید اما انجام این کار نیاز به خرید درون‌برنامه‌ای دارد. اگر شارژ گوشی شما رو به پایان است، بخش صرفه‌جویی در باتری یکی دیگر از قابلیت‌هایی است که می‌توانید برای جلوگیری از هدر رفت انرژی توسط برنامه‌های پس‌زمینه استفاده کنید و همچنین آمار فعلی باتری شما را نیز ارائه می‌دهد.

همچنین ابزارهای پیشرفته‌ای برای پاکسازی فایل‌ها و تجزیه و تحلیل Wi-Fi نیز وجود دارد. همانطور که از نام آن مشخص است، جعبه ابزار All-In-One سعی می‌کند همه این کارها را انجام دهد و مانند برنامه Droid Optimizer، یک سیستم رتبه‌بندی نیز برای تشویق استفاده منظم وجود دارد.

۵. برنامه SD Maid

برنامه SD Maid ادعا می‌کند که به عنوان یکی از نرم افزارهای پاکسازی اندروید “دیجیتالی” در خدمت شما است. صفحه اصلی این برنامه، چندین عمل سریع را در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید از آن‌ها برای پاکسازی دستگاه خود استفاده کنید.

بهترین نرم افزارهای پاکسازی اندروید 2021 - ۲۰۲۲۰۲۰۶ ۰۱۳۷۵۰ scaledاولین مورد CorpseFinder است که فایل‌ها یا پوشه‌های باقیمانده از حذف یک برنامه را جستجو و پاک می‌کند. SystemCleaner یکی دیگر از ابزارهای جستجو و حذف است که این‌ بار به دنبال فایل‌ها و پوشه‌های رایجی است که SD Maid معتقد است می‌تواند با خیال راحت حذف کند.

بهترین نرم افزارهای پاکسازی اندروید 2021 - Android Cleaner Apps SD Maid Menuبرنامه AppCleaner هم مانند برنامه SD Maid، همین عمل را روی فایل‌های شما انجام می‌دهد اما برای استفاده از این ویژگی باید نسخه فعلی خود را به SD Maid Pro ارتقا دهید. همچنین زبانه‌ای برای کمک به بهینه‌سازی پایگاه داده هر برنامه‌ی در حال استفاده وجود دارد؛ به عنوان مثال ۴۰ مگابایت از فایل‌های کش Spotify به این روش در آزمایش ما پاک شد.

همچنین ابزارهایی برای تجزیه و تحلیل فضای ذخیره‌سازی (برای کمک به شما در یافتن و حذف فایل‌های بزرگ) و حذف انبوه برنامه‌ها در صورتی که قصد تنظیمات بیشتری در تلفن خود را دارید، وجود دارد.

۶. برنامه Norton Clean

به غیر از برنامه CCleaner (متعلق به Avast)، هیچ یک از این نرم افزارهای پاکسازی اندروید از شرکت‌های امنیتی سطح بالا توسعه داده نشده‌اند بنابراین برنامه Norton Clean، ارائه شده توسط آنتی ویروس معروف Norton از Symantec، مانند برنامه CCleaner توسط یک شرکت امنیتی سطح بالایی ساخته شده است.

بهترین نرم افزارهای پاکسازی اندروید 2021 - ۲۰۲۲۰۲۰۶ ۰۱۳۸۳۱ scaled

برنامه Norton Clean مدعی است که ایرادات را در دستگاه اندرویدی شما برطرف می‌کند؛ به عنوان مثال سایر ورودی‌ها، حافظه پنهان شما را جستجو کرده و پاک می‌کند، فایل‌های ناخواسته را حذف می‌کند و به شما کمک می‌کند تا برنامه‌های استفاده نشده‌ای را که نصب کرده‌اید به سرعت حذف کنید. بخش Manage Apps همه برنامه‌های شما را فهرست می‌کند و به شما امکان می‌دهد آن‌ها را بر اساس آخرین استفاده، تاریخ نصب یا میزان فضای ذخیره‌سازی که استفاده می‌کند، مرتب کنید.

بهترین نرم افزارهای پاکسازی اندروید 2021 - Android Cleaner Apps Norton Clean Optionsاین برنامه یک رویکرد ساده دارد و در مقایسه با ورودی‌های دیگر، Norton Clean یکی از مدرن‌ترین رابط‌های کاربری را دارد؛ هر چیزی که نیاز دارید با یک یا دو ضربه انجام می‌شود و به این معنی که برای فهمیدن آن نیازی نیست که یک کاربر حرفه‌ای گوشی‌ اندرویدی باشید.

این برنامه از نظر قابلیت پاکسازی فایل‌ها و برنامه‌ها فوق‌العاده است؛ قابل ذکر است در این اپلیکیشن فقط برنامه‌های ساخته‌ شده توسط Norton تبلیغ می‌شود. همچنین اگر نگران فضای ذخیره‌سازی هستید، Norton Clean یک راه آسان برای بازیابی فضا ارائه می‌دهد و هیچ خرید درون برنامه‌ای یا اشتراک پولی وجود ندارد.

 

هشدار در مورد Task Killers نرم افزارهای پاکسازی اندروید

بسیاری از نرم افزارهای پاکسازی اندروید حتی برخی از برنامه‌های ذکر شده در این مقاله مانند CCleaner، تقویت حافظه رم و حذف Task را به عنوان قابلیتی ارائه می‌کنند که در واقع، این‌ها معکوس عمل می‌کنند، زیرا Task Killers در واقع به عملکرد دستگاه شما آسیب می‌رسانند.

در اندروید، استفاده کامل از رم لزوماً ایرادی محسوب نمی‌شود؛ در واقع، اندروید هیچ محدودیتی در میزان استفاده از حجم رم ایجاد نمی‌کند تا عملکرد را به حداکثر برساند. سیستم‌ عامل اندروید به اندازه‌ای هوشمند است که می‌داند چگونه برنامه‌های باز را به منظور عملکرد بهینه مدیریت کند؛ تداخل در این فرآیند می‌تواند باعث شود اندروید بیشتر از آنچه نیاز است کار کند، که در نهایت سرعت دستگاه شما را کند می‌کند، به خصوص اگر برنامه‌های سیستم پس‌ زمینه را ببندید.

اکثر برنامه‌های اندرویدی مدرن نیز نباید بر عملکرد باتری شما تأثیر زیادی بگذارند و اگر آن‌ها این کار را انجام دهند Android باید به شما در مورد مشکل هشدار دهد (با فرض اینکه یک دستگاه هوشمند دارید) و در این صورت ممکن است لازم باشد نحوه افزایش عمر باتری اندروید خود را بررسی کنید؛ می‌توانید این کار را با محدود کردن استفاده از پس‌ زمینه با استفاده از خود اندروید انجام دهید، نه با یک Task Killer یا برنامه‌های پاکسازی اندروید با ویژگی‌ مشابه.

این نرم افزارهای پاکسازی اندروید برای حذف فایل‌های قدیمی و پاک کردن داده‌های حافظه پنهان مفید هستند اما باید مراقب کنترل برنامه‌ها یا سرویس‌های در حال اجرا در دستگاهتان باشید.

با احتیاط از نرم افزارهای پاکسازی اندروید استفاده کنید

تعمیر و نگهداری منظم برای اکثر گوشی‌های اندرویدی حیاتی نیست اما می‌تواند در برخی موارد به عملکرد روان دستگاه شما کمک کند. این حقیقت است که دستگاه شما به کار خود ادامه خواهد داد حتی اگر زمانی را صرف پاک کردن فایل‌های بیهوده نکنید. اکثر دستگاه‌های اندرویدی هوشمند دارای حافظه رم و حافظه دستگاه بالایی هستند تا هر چیزی را نصب و یا ذخیره کنید و همچنین نیازی نیست روزانه حافظه پنهان برنامه‌ها را پاک کنید.

اگر متوجه شدید که دستگاه اندرویدی شما عملکرد خوبی ندارد، یک برنامه پاکسازی اندروید می‌تواند کمی به شما کمک کند ولی اگر مؤثر نبود، ممکن است لازم باشد در مرحله بعد به صورت دستی پاکسازی کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید