سیستم فیدبک اپل به کمک ایرپاد راه اندازی شد!

سیستم فیدبک اپل

اپل یک درخواست ثبت اختراع در اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده (از طریق AppleInsider) با عنوان Wireless Ear Bud System With Pose Detection ثبت کرده که سیستم فیدبک اپل به کمک ایرپاد است. این درخواست ثبت اختراع فیدبک اپل توضیح می‌دهد که چگونه هدفون‌ها می‌توانند موقعیت سر کاربر را تشخیص دهند و از آن داده‌ها همراه با آیفون برای ارسال آموزش و بازخورد از طریق هدفون در طول تمرینات و برنامه‌های تناسب اندام استفاده کنند.

سیستم فیدبک اپل به کمک ایرپاد

هدفون‌ها از حسگرها و شتاب سنج‌ها برای جمع آوری اطلاعات در مورد جهت گیری کاربر استفاده می‌کنند. این درخواست ثبت اختراع فیدبک اپل می‌گوید: یک دستگاه الکترونیکی میزبان ممکن است به صورت بی سیم با سری‌های گوش ارتباط برقرار کند و ممکن است بخشی از یک سیستم گوشی باشد که در حین ارزیابی عملکرد کاربر از یک روال حرکت سر یا سایر برنامه‌های تمرینی، آموزش و بازخورد را به کاربر ارائه می‌دهد. در آینده، AirPods می‌تواند به کاربران Fitness+ کمک کند تا تمرینات خود را به درستی انجام دهند

Apple Fitness+ is a new workout service powered by Apple Watch

اپل همچنین در درخواست ثبت اختراع اشاره می‌کند که بازخوردهایی مانند بازخورد شنیداری فیدبک اپل ممکن است بر اساس ارزیابی عملکرد کاربر در روال حرکت سر به کاربر ارائه شود. اقدامات مناسب دیگری مانند صدور گزارش عملکرد و هشدار ممکن است انجام شود.

اسناد درخواست ثبت اختراع خاطرنشان می‌کند که با تعیین اینکه کدام حالت در طول یک تمرین انجام می شود، می‌توان این ژست را با توالی مورد نظر از پوزیشن‌های مرتبط با روال تمرین حرکت سر مقایسه کرد. اگر قرار بود کاربر کشش‌های گردن را به ترتیب چپ به جلو، راست و عقب انجام دهد، این فناوری می‌تواند تعیین کند که آیا ژستی که توسط کاربر ایجاد شده است، حالت مورد نظر در نظر گرفته شده و به موقع رخ داده یا خیر.

How to get Apple Fitness Plus | TechRadar

حالا قسمت جالب اینجاست. اگر یک ژست با انجام در زمان نامناسب یا به ترتیب نامناسب انجام شود، کاربر بازخورد منفی مانند شنیدن صدای زنگ تند دریافت خواهد کرد. اگر کاربر ژست را به درستی انجام دهد، بازخورد مثبت روی هدفون پخش می شود (مانند صدای زنگ دلپذیر). کاربران همچنین می‌توانند راهنمایی‌هایی دریافت کنند که قابل شنیدن، قابل مشاهده و یا لمسی باشد.

راهنما می‌تواند به شکل دستورات گفتاری، متن، کلیپ‌های صوتی، نمودارها، فیلم‌ها و روش‌های دیگری باشد که به راهنمایی کاربر در طول روال کمک می‌کند. به عنوان مثال، راهنمایی ممکن است شامل یک نمای کلی از اهداف روال باشد، اطلاعاتی در مورد آماده سازی مناسب برای روتین (مانند حرکات آماده سازی سر و وضعیت بدن) و راهنمایی در زمان واقعی مانند دستورالعمل‌های گام به گام ارائه شده در طول روتین باشد.

در درخواست ثبت اختراع فیدبک اپل، می‌گوید که دستگاهی با صفحه نمایش می‌تواند حالت مورد نظر را نشان دهد. این دستگاه‌ها عبارتند از «تلفن همراه، تبلت، رایانه رومیزی، تلویزیون یا دستگاه‌های دیگر». اگر در طول روال، سیستم تشخیص دهد که کاربر نفس نفس نمی‌زند یا در غیر این صورت مشکل سلامتی ناگهانی را تجربه می‌کند، می‌توان بلافاصله راهنمایی ورزش را خاتمه داد.

در سناریویی که مشکل سلامتی وجود دارد، کاربر می‌تواند هشداری دریافت کند که به او می‌گوید باید ورزش را متوقف کند. پس از اتمام روال تمرین، کاربر می‌تواند گزارش عملکرد را دریافت کند یا آن را در یک سرویس آنلاین آپلود کند.  سیستمی که در درخواست ثبت اختراع نشان داده شده است همچنین می‌تواند ارائه صدای فضایی را بهبود بخشد.

Apple AirPods Pro 'Lite' Without Active Noise Cancellation Coming in 2021:  Report | Technology News

درخواست ثبت اختراع می‌گوید که می‌توان نکاتی را در اختیار کاربر قرار داد و به او گفت که چگونه عملکرد خود را برای دفعه بعد بهبود بخشد. به عنوان مثال، چنین توصیه‌ای ممکن است بگوید: دفعه بعد آهسته تر حرکت کنید.

علاوه بر استفاده از فناوری مورد بحث در پتنت برای آموزش دادن به کاربران از طریق تمریناتشان، استفاده از AirPods برای ردیابی موقعیت سر کاربر نیز می‌تواند به انتشار صدای فضایی کمک کند. Spatial Audio که توسط بیش از نیمی از مشترکین Apple Music استفاده می‌شود، موسیقی را در فضای سه بعدی پخش می‌کند و به شنونده اجازه می‌دهد صداهایی را که از جلو، پشت سر و زیر او می‌آید، تشخیص دهد.

با دانستن موقعیت سر کاربر به وسیله فیدبک اپل، می‌توان جریان صوتی را به طور دقیق تحویل داد تا مکان هر صدا در فضای سه بعدی هنگام ضبط دوباره ایجاد شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید