اپل، قوانین شفافیت ردیابی برنامه را به دستورالعمل‌های بررسی App Store اضافه می‌کند

اپل اخیرا از تغییرات جدید، اضافات و به‌روزرسانی‌ سیاست‌های App Store خبر داد که یکی از آن‌ها شامل دستورالعمل‌هایی برای رعایت شفافیت ردیابی اپلیکیشن‌ها توسط توسعه‌دهندگان است.

App Store Transparency

طبق جزئیات ارسال شده در پورتال توسعه‌دهندگان اپل، بخش عمده‌ای از آپدیت‌ قوانین App Store، مربوط به توضیحات و اصلاحات قوانین موجود در خصوص پرداخت‌ها، افشای اطلاعات و مجموعه شرایط و قوانین فنی اپلیکیشن می‌باشد.

یکی از موارد مهمی که به مجموعه قوانین اپل اضافه شده است، شفافیت در ردیابی کاربر توسط اپلیکیشن است، ویژگی جدید iOS که به کاربران کنترل بیشتری روی حریم خصوصی‌شان می‌دهد. این ویژگی که قرار بود در سال ۲۰۲۰ در دسترس باشد، به طور پیش‌فرض کاربران را نسبت به ردیابی اپلیکیشن برای استفاده تبلیغاتی مطلع می‌کند. هنگام اجرای برنامه برای اولین بار، پنجره‌ای برای کاربر نمایش داده می‌شود که دو گزینه “مجاز به ردیابی” و “درخواست عدم ردیابی از برنامه‌” را دارد.

در بخش ۵.۱.۲(i) از قوانین App Store آمده است: “شما باید برای ردیابی فعالیت‌های کاربران، باید به طور صریح و  از طریق API شفافیت ردیابی اپلیکیشن، از آن‌ها اجازه بگیرید.”

توسعه‌دهندگان از “ابتدای بهار ۲۰۲۱” ملزم به رعایت خط‌ مشی ATT خواهند بود.

اپل هفته گذشته اعلام کرد که ویژگی حفظ حریم خصوصی در نسخه بتای iOS بعدی، که به تازگی منتشر شده است، اجرایی خواهد شد. این شرکت انتظار دارد iOS ۱۴.۵ در اوایل بهار عرضه شود.

تعدادی از شرکت‌ها مانند فیسبوک می‌گویند که این ویژگی، تأثیر منفی‌ای بر کسب‌وکارهای آنلاین که به درآمد حاصل از تبلیغات وابسته‌اند خواهد داشت. اپل در یک پست جداگانه برای رفع این نگرانی‌ها، از توسعه‌دهندگان خواست تا از مزایای تکنولوژی‌های جایگزین مانند SKAd ۲.۲ و Private Click Measurement، که هر دو در iOS 14.5 وجود دارند، استفاده کنند.

سایر آپدیت‌ها شامل شفاف‌سازی بخش‌هایی که تبلیغ برخی مواد را منع می‌کند، نکات مربوط به کنترل پول، مشخص‌سازی  اشتراک سرویس‌های پخش بازی و جزيیات صورتحساب خدمات فرد به فرد است. علاوه بر این، برنامه‌هایی که برای تجارت مالی، سرمایه‌گذاری یا مدیریت پول استفاده می‌شوند دیگر مجاز به استفاده از API‌های عمومی نیستند، یعنی این برنامه‌ها باید توسط نهادهای مالی ارائه‌دهنده چنین خدماتی به بازار عرضه شوند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید